Antalya vs Mersin

Şunu da ekleyeyim, Mersin trafik yönünden gerçekten çok kötü bir durumda.
Araba yok hocam. Günde 20-30km yürüdüğüm oluyor. Bunu son 1 aydır sırtımda 20-30KG çanta ile yapıyorum.

Kışın tatil yerlerinde güzel bir akdeniz şehrinde sakince yaşamak istiyorum. Çok yoruldum. Sesde uyuyamayan birisiyim. Muhafazakarlar, ekonomik sebepler ve Suriyeliler yüzünden memleketimi bırakıyorum.

Antalya tabii ki de. Zeytinköy dışında cennet bir il. Mersin'de Çingene, Suriye'li, Iraklı vs. çok. Antalya'da arasanız da bulamazsınız. Ben Terra City civarlarında oturuyorum, gelirseniz yardımcı olurum belki.

Sana tavsiyem al çantanı yerleş Eskişehir'e. Her yer öğrenci, geceleri iyi ortam olur hem kiralar da o kadar pahalı değil.

Mersin'e gidersen Anamur'u tavsiye ederim. Babam 1 sene orada kalmış çok övdü bize. Antalya ise benim gözde şehrim. Üniversiteyi bitirince dakikasında Antalya'ya gidip yerleşeceğim. Bence iç kesimlere bakabilirsiniz. Çünkü deniz tarafının fiyatları deniz gibi biraz tuzlu.

Sana tavsiyem al çantanı yerleş Eskişehir'e. Her yer öğrenci, geceleri iyi ortam olur hem kiralar da o kadar pahalı değil.

14 sene üniversite karşısında yaşadım. Çıktığım ev gene üniversitedeydi. Öğrencilerin olduğu yerde yaşanmıyor. Geziliyor yalnız. Çantam hazır. Kasa arkadaşda paketli. Para hazır. Eşyalar temyize çekilecek. Yarın belki bir hayat kurulacak.

Mersin'e gidersen Anamur'u tavsiye ederim. Babam 1 sene orada kalmış çok övdü bize. Antalya ise benim gözde şehrim. Üniversiteyi bitirince dakikasında Antalya'ya gidip yerleşeceğim. Bence iç kesimlere bakabilirsiniz. Çünkü deniz tarafının fiyatları deniz gibi biraz tuzlu.

İrtifa ile pilot bey isimleri bile bizim anlaşa bileceğimizi gösteriyor. Gelin siz kimsiniz bilmiyorum ama yaşayalım birlikte.

Mersin'in batısında ki ilçeler olabilir. Oraların doğası müthiş. Ve kendi hayatımı kurabilirim. Merkezi olmak zorunda değil.

Sanki ekmek alır gibi şehir beğeniyorum şu an. :)

14 sene üniversite karşısında yaşadım. Çıktığım ev gene üniversitedeydi. Öğrencilerin olduğu yerde yaşanmıyor. Geziliyor yalnız. Çantam hazır. Kasa arkadaşda paketli. Para hazır. Eşyalar temyize çekilecek. Yarın belki bir hayat kurulacak.

İrtifa ile pilot bey isimleri bile bizim anlaşa bileceğimizi gösteriyor. Gelin siz kimsiniz bilmiyorum ama yaşayalım birlikte.

Mersin'in batısında ki ilçeler olabilir. Oraların doğası müthiş. Ve kendi hayatımı kurabilirim. Merkezi olmak zorunda değil.

Sanki ekmek alır gibi şehir beğeniyorum şu an. :)
Çok isterdim ancak alçak irtifadan dolayı İstanbul Havalimanı'na iniş yapmalıyım. 😀

Sonuçta çok fazla ihtiyacın olmayacağı için minik ilçeler bile olabilir senin için. Rahatça hayatını yaşarsın arada bir denize gidersin oh mis.

Abim sıcak şehir çıktı sarayım mı bir tane. Askıda şehir kampanyamız devam ediyor. Şehrin poşetinin ağzını kapalı tutma hamur olmasın sonra.

Hocam bu erdemli de fiyatlar diğer yerlere göre neden uygun?
Tantuni deme. :)

Erdemli merkeze uzak, çok fazla orada bulunmadım neden daha ucuz net bir yorum yapamam ama genelde emekli kesimin tercihi oralar oluyor, merkez ilçelere göre daha az gelişmiş. Ama bir nebze daha sakin gibi.
Yine de Erdemli'yi pek önermem. Çarşıya inmek isterseniz toplu taşıma ile birkaç saat gitmeniz gerekiyor.
Şehir dışından gelecekseniz Mezitli, Soli, Yenişehir, Pozcu, Akdeniz veya ucundan belki Tece olabilir. Diğer taraflara pek bakmayın derim.

Tarsus da belki düşünülebilir, güzel yer, gezilecek yerler de fazlasıyla var, gelişmemiş de sayılmaz yani. Fakat Tarsus'da fiyatlar nasıldır, hayat ucuz mudur bilemiyorum. Tarsus'un kendisine ait bir merkezi var ama Tarsus da şehre uzak kalıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı