Antalya'yı Beğeniyor Musunuz?

Kalıcı olarak yaşamak için Antalyayı tercih eder miydiniz?

• Antalyayı tercih ederim.

Oy: 19 48,7%
  • Antalya yerine başka şehri tercih ederim. (Mesaj Olarak Belirtiniz.)

Oy: 20 51,3%

• Oy verenlerin toplamı
    39

AsjasFıdas1000

Hectopat
Sizce Antalya yaşanılabilir bir şehir mi? Kendim daha önce hiç görmedim Antalyayı. Antalya'da yaşayanlar ya da orayı gören arkadaşlar ne düşünüyorsunuz?

Sizce güzel bir şehir mi? İş açısından, havası, insanı, dostlukları, sosyal etkinlikleri vesaire her açıdan nasıl bir yer?

Antalya'dan daha iyi şekilde yaşanılabilecek bir şehir biliyor musunuz? Eğer varsa sizin tercihiniz neresi olurdu? Nedenleriyle birlikte yazarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
7 Yıl Antalya'da yaşadım. Halk plajları Suriyeli doldu, daha az turist çekiyor. Yaz zamanları kavurucu bir sıcaklık oluyor. Onun dışında yaşanabilicek güzel bir şehir. (Ben eksileri yazdım, artıları da var)
Ayrıca çoğu insan çok anlayışlı ve iyi huylu herkes birbirine yardım etmeye çalışıyor, bir eksiğin var mı diye soruyor.

Bence biraz sana da bağlı bir durum. Sıcaktan hoşlanmıyorsan, yazları kesinlikle çekilmez. İnsanları bana da samimi gelmişti. Gezilecek yerler açısından gayet güzel. Özellikle "Kale İçi" favori yerim. Gerek yapıları, gerek manzarası filan gerçekten güzel bir yer. Bana kalırsa yaşanılabilir bir yer, tavsiye ederim.

Ben daha çok Kuzey'i seviyorum. Yani sıcağı hiç sevmem, benim için tatil demek Rusya demek, İskandinavya demek, Kanada demek. Soğuk benim için en iyisi. Sıcaktan nefret ederim, bunaltır.
Sıcak ve plajı sevenler için cennettir Antalya, ama benim gibi soğuk sevenler varsa Antalya'dan uzak dursunlar yukarıdaki arkadaşın dediği gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazları cidden çok sıcak.
Şöyle anlatayım; siyah bir SUV'la geziyorduk.
Klima gazı bitti. Biz de oradaki BMW servisine gidecektik. Hayır bir de bri trafik var.
Güneşin altında araba öyle bir kavruldu li varana kadar hatırlamak istemiyorum.

Kısaca sıcağı pek sevmiyorsan yazlar zorly geçer orada.

Neden taşınacaksın ki hem :)

Dogdugumdan beri Alanya ilcesinde yasiyorum. Sicaklari sevmeyen biriyseniz yazlari cekilmiyor ama ben alisik oldugum icin sorun olmuyor benim icin. Burada ki plajlarda pek Suriyeli yok ama baska plajlari bilmiyorum. Insanlari sempatik ve yardimsever. Gezecek bir cok tarihi alan var. Tabi sicaktan gezebilirseniz [emoji4] Tabi birde Ruslar var [emoji1][emoji1][emoji1]

Dogdugumdan beri Alanya ilcesinde yasiyorum. Sicaklari sevmeyen biriyseniz yazlari cekilmiyor ama ben alisik oldugum icin sorun olmuyor benim icin. Burada ki plajlarda pek Suriyeli yok ama baska plajlari bilmiyorum. Insanlari sempatik ve yardimsever. Gezecek bir cok tarihi alan var. Tabi sicaktan gezebilirseniz [emoji4] Tabi birde Ruslar var [emoji1][emoji1][emoji1]
Alanya daha çok turistik bir yer. Suriyeli arkadaşlarımız merkeze yakın yerlerde oluyorlar.

Turizmle ekonomiye katkısı bir yana sıcağı saymazsak çok güzel bir şehir. Antalya adamdır. Başka şehir olarak Eskişehir de guzeldir.

Yeni konular

Geri
Yukarı