Anti Aliasing / Doku Titreme Problemi

atamertozsari

Hectopat
Sorunun 6 gündür çözümü bulamadım forumda. Sadece oyunlarda değil film izlerken bile gölgeler de pikselleşme oluyor. Ekran kartım güncel, Windows 10 güncel, DDU temizliği yapıp tekrar yükledim, yine aynı sorun. Radeon ayarlarından global ayarları sıfırladım, hepsini en yükseğe aldım her şeyi denedim olmadı. Oyun ayarları Ultra da yapıyorum aynı görüntü. PUBG, Fifa fark etmiyor. Önceden de bu forumda aynı sorun olmuş çözümü bulamamış sanırım.
Oyun Oynarken Titreme ve Dokular Geç Yüklenme Sorunu

FİFAFAAA.jpg

@Recep Baltaş
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoda ki sorunun aynısı yardımcı olabilirseniz lütfen.
@Ali Güngör
@Mr.Acar
@Ali Güngör
@Asım Demir
@THE_MILLER
@Recep Baltaş
@Bayram Şenakar

Son düzenleme:
Arkadaşlar 1 ay önce yeni bir sistem topladim

Intel i7 9700F
ASUS Z390 PLUS GAMING
Team vulcan TUF Gaming 2x8 3000 MHz RAM
ASUS TUF RTX 2060
Gamepower 240 iceberg sıvı soğutma
James Donkey 120 GB SSD
Apacer 240 GB SSD
ASUS VG258QR 165 Hz G-Sync monitor

10 gün kullandım ve oyunlarda FPS düşmesi sorunu yaşamaya başladım 10 günden sonra sorunlarım şu sekildeydeydi gölgelerin dokuların ilerledikçe yuklenmesi fareyle hızlı bir şekilde sağa sola bakarken PUBG'de ozellikle oyunda ani FPS düşüşleri drop sorunu haritanın baktığım tarafi yavaş yukleniyor gibi ve bu FPS düşmesilar BIOS'u guncelledikten sonra ortaya çıktı XMP aktiflestirdigimde de ayni sorun tüm ayarları defult yapınca da aynı ve son zaman da XMP açtığımda BIOS ekranından sonra Windows açılırken siyah ekranda kalıyordu anakartta sorun olduğunu düşündüm BIOS'a girdigimde fare çok yavaş hareket ediyordu ayarlara girerken bastığım gibi girmiyordu 2 sn sonra işlem yapiodu BIOS ve garantiye yolladım bugun aradigimda Güney köprüsü arizasi ve iade karari verildi bende bu sefer Z390 PRO GAMING modelini alacağım eğer ki sorun anakarttansa yazacağım buraya tahminim şu anakartta sorun yoksa ya işlemci ya da RAM'dan kaynaklaniyor bu sorun

Aynı sıkıntı bende de var ve bu dedigin doku titremesi oldu XMP açınca Windows'ta kalıyor yüklenmiyor ama BIOS'a gel F10 bas bu sefer açılyıor mouse kasarak hareket ediyor Vatan'dan topladım ekran kartı ile işlemci değişti. XG248Q var monitor oyun girişlerinde bazı 3 4 oyunda yapıyor ama hep yapıyor Display Port ile kapanıyor alt Tab masaüsütne gelince görüntü geliyor oyuna tekrar girince kapanıyor gene göndereceğim bakalım nolacak.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı