Anti-Virüs Önerisi

Prosperous

Hectopat
Aklımda Kaspersky ve AVG var. Geçenlerde Trial olarak deneme sürümü Norton kudum PC'ye baya kastı sebebini anlamadım sildim hemen şimdi. En iyi Anti-Virüs hangisi veya memnun kaldığınız bir ürün var mı? Bana önerebileceğiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle şu uyarıyı yapmazsak olmaz; bilgisayarını temiz kullanan biri temel bileşenler ile de sorunsuz kullanabilir. İlle de antivirüs istiyorum derseniz Kaspersky tavsiye ederim. Ramazan'a özel promosyonları da devam ediyor sanırsam.

McAfee Livesafe kullanıyorum. PC ile birlikte yüklü gelmişti. 1 yıllık aktivasyonu var.
Ne yararını gördüm ne de zararını. Sanki hiç bir işe yaramıyor gibi hissediyorum.
Hatta bir ara malware bile girmişti pcye. Başka programlarla temizledim.

Yakın zamanda başka bir konuda Kaspersky 2019 sürümlerinin resmi olarak yayınlanmasının yakın olduğunu belirtmiştim. Birkaç gün önce yayınlandı. Şuan ücretsiz seçeneklerde en iyisi Kaspersky Free. İndirmişken 2019 sürümünü indirmeniz'i öneririm. Birçok iyileştirmeler yapılmış. Ek olarak ücretli versiyonlardan birkaç özellik daha eklenmiş diye duymuştum.

https://www.kaspersky.com/downloads/thank-you/free-antivirus-download
What's new

Öncelikle şu uyarıyı yapmazsak olmaz; bilgisayarını temiz kullanan biri temel bileşenler ile de sorunsuz kullanabilir. İlle de antivirüs istiyorum derseniz Kaspersky tavsiye ederim. Ramazan'a özel promosyonları da devam ediyor sanırsam.
O uyarıyı yapmazsan aslında daha iyi olur. Bu devirde AV şart artık ücretli veya ücretsiz biri olmazsa olmaz. İstediğin kadar temiz kullan internete bağlıysan o zaman tehlikedesin demektir.

Google üzerinden bile zararlı sisteme bulaşabilirken sizin bu lafı söylemeniz gayet tuhaftır.

Arama motoruna virüs sitelerini aratmakla gelen antivirüs uyarısı

Önerilere gelecek olursak ücretli olarak Kaspersky veya BitDefender öneririm. Ücretsiz AV firmaları içinden de Comodo IS özel yapılandırılırsa iyidir.

Comodo Internet Security İdeal Güvenlik Ayarları

O uyarıyı yapmazsan aslında daha iyi olur. Bu devirde AV şart artık ücretli veya ücretsiz biri olmazsa olmaz. İstediğin kadar temiz kullan internete bağlıysan o zaman tehlikedesin demektir.
Essential, Windows güvenlik programları, seçenekleri bile yeterli olabilir. Legal ve güvenilir sitelere girdiğin sürece tehlike olmayacaktır. Malum sitelere gireceksen evet tehlikedesin. Temiz kullanan birinden de kastım oydu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı