Anti virüs programı önerisi

Ücretli olarak Kaspersky IS alabilirsiniz. Ucuz fiyatlara bulabilirsiniz. Şuan full sürüm KIS 2019'u deniyorum. O 2015'de ki beyaz ağırlıklı arayüzü çok seviyordum. Bu arayüzde hafiften ona benziyor. Arayüzle birlikte içeride ki araçlarıda bir düzene oturtmaları çok iyi olmuş. Her şey yerli yerinde. Yeni simgelerini falan'da çok beğendim. Kaynak tüketimi özellikle RAM tüketimi baya iyileştirilmiş. Bu sefer olmuş Kaspersky Lab. (y)

Ads_z.png

K19.png
Bende Kaspersky internet security kullanıyorum ama bende arayüz böyle değil nasıl guncellestiririm.

Murat hocamın kendisi de zaten Kaspersky moderatörü.
Evet. Biliyorum. Olay zaten cok yeni. Herkesin haberi olmasi gibi bir durum oldugunu sanmiyorum. KL calisanlarindan bile haberi olmayanlar olabilir. Cunku insanlarin isleri farkli kimisi satis temsilcisi, digeri virus analisti, global forum mod. mod. gibi herkesin gorevleri farkli.
Muhendislerin onayi alindiktan sonra KL Russia da ki yetkili kisiler dijital imzali dosyalari Kaspersky Web arsivlerine ekliyorlar.

Bende Kaspersky internet security kullanıyorum ama bende arayüz böyle değil nasıl guncellestiririm.
@Murat5038 hoca yardimci olur. Link maalesef elimde yok.

Son düzenleme:
Kaspersky 2019 daha çıkmadı, sürümden bahsetmiyorum. 2019 tüm modların eline geliştirme başlangıcında geçiyor. Bilmeme gibi bir durum söz konusu değil. Dediğim gibi daha beta aşamasını geçmedi güncellemeler devam ediyor. Daha önceki konuları takip ederseniz beta güncellemelerini paylaşıyordum ancak sistemlerinizi riske sokmayın diye paylaşmadım bu sefer. Lisans girilebilmesi çıktığı anlamına gelmez :) Hala devam ediyor ancak orada dediği gibi birkaç haftaya sitede yayınlayacağım orada ve burada.
Yukarıda dediğim gibi birkaç hafta daha bekleyip kararlı sürümü yayınlayacağım. Güvenlik başlığını takipte kalın.

Kaspersky 2019 daha çıkmadı, sürümden bahsetmiyorum. 2019 tüm modların eline geliştirme başlangıcında geçiyor. Bilmeme gibi bir durum söz konusu değil. Dediğim gibi daha beta aşamasını geçmedi güncellemeler devam ediyor. Daha önceki konuları takip ederseniz beta güncellemelerini paylaşıyordum ancak sistemlerinizi riske sokmayın diye paylaşmadım bu sefer. Lisans girilebilmesi çıktığı anlamına gelmez :) Hala devam ediyor ancak orada dediği gibi birkaç haftaya sitede yayınlayacağım orada ve burada.

Yukarıda dediğim gibi birkaç hafta daha bekleyip kararlı sürümü yayınlayacağım. Güvenlik başlığını takipte kalın.
Hocam, birbirimizi anlamıyoruz sanırım. Technical Release çıkartmışlar. TR Beta mı demek oluyor? Resmi olarak sitesine eklenmemiş final sürümü. Nadiren oluşturulur veya sıradan kullanıcılara sunulmaz. Hataların olma olasılığı tabii ki resmi olarak yayınlanan patch almış ürünlere göre daha fazladır. Ama beta değildir. Ben bu terimleri az çok biliyorum. Ekran görüntüsünde yazdıkları sizce yanlış mı?
adsiz-png.291845
TR final sürümü ile aynıdır. Resmi olarak duyurulması bir kaç ayı bulur. Kaspersky patch A çıkartmadan piyasaya sürmüyor diyor. Patch A'nın betasına yakında başlanır. Şuana kadar sistemlerde ki gözlemlemelere göre gayet iyi. Daha bir sürü şeyler yazıyor. PM olmadığı için forumun/sayfanın linkini gönderemiyorum. Bilmeyenlerin kafası karışmasın Patch her zaman çıkar hatta yanılmıyorsam 2017 sürümü bile Patch atlıyordu. Patch A çıksa, Patch B'nin ondan sonra C nin betaları başlar. Bittiğinde yayınlanır. Zaten moderatör olayı açık bir şekilde anlatmış. Bu kişinin yazdıkları doğru değilse, KL forum'da moderatör olarak tutmazlar zaten.
Sitede yayınlanmadan indirmeyin derseniz anlarım.
Birde beta sürümlerinde Kaspersky Central'da bu durum oluyor mu?
2018-04-13_17h24_14.png

Son düzenleme:
Ekran görüntüsünde yazdıkları sizce yanlış mı?
Yanlış değil, zaten yukarıda birkaç hafta alacağını yazdım görmediniz sanırım.
Hocam, birbirimizi anlamıyoruz sanırım. Technical Release çıkartmışlar. TR Beta mı demek oluyor? Resmi olarak sitesine eklenmemiş final sürümü. Nadiren oluşturulur veya sıradan kullanıcılara sunulmaz. Hataların olma olasılığı tabii ki resmi olarak yayınlanan patch almış ürünlere göre daha fazladır. Ama beta değildir. Ben bu terimleri az çok biliyorum.
Release görmeniz çıktığı veya betadan çıktığı anlamına gelmez. Teknik sürüm ve birkaç bunun gibi geliştirici sürümleri mevcuttur. Son kullanıcı için bunlar birşey ifade etmez. Teknik sürümler geliştirici ekibinin inceleyip bir sonraki aşamaya gönderildiğini bildirir. Orada TR'yi hangi anlamda kullandığını ona sormanız lazım yazışmaları görmediğimden birşey diyemem.
Patch A çıksa, Patch B'nin ondan sonra C nin betaları başlar.
Patchler beta olduğu anlamına gelmez MS'nin SP alması gibidir.
Sitede yayınlanmadan indirmeyin derseniz anlarım.
Geliştirici değilseniz indirmemeniz gerekli.
Birde beta sürümlerinde Kaspersky Central'da bu durum oluyor mu?
Bu durum dediğini anlamadım. Resimden bahsediyorsan onu da pek anlamadım hangi sürüm yüklü ise ve lisanslanmış ise onu gösterir.

@Murat5038 Hocam fikir ayrılıkları olabilir. O TR'yi hangi anlamda kullandığını eklediğim ekran görüntülerinden belli olur diye düşünüyordum. Patch konusunda şunu demek istedim. Her yazılımda mutlaka sorunlar, geliştirilmesi gereken özellikler veya eklenmek istenen özellikler olur. Atıyorum, Patch A çıktığında bile kullanıcılar çeşitli nedenlerden dolayı sorunlar yaşayabilirler. Örneğin, performans iyileştirmeleri, hata düzeltmeleri, diğer yazılımlarla olan uyumsuzluklar vs. sorunlarına göre değerlendirilir ve sorunlar çözülür. Test edildikten sonra(Beta süreci) Patch A'nın yerini artık Patch B alır. Ben geliştirici değilim, araştırmalarıma göre indirme ve kurmada herhangi bir sorun görmedim. Bu sohbetlerin geçtiği söz konusu olan güvenlik forumunda ki kullanıcılarda görmemiş. Forumda o kişi dışında KL moderatörleride var. Takip ediyorum. Gelişme veya sorun olursa yazarım. Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Hocam, bu arada harlan4096 nickli moderatör şöyle düşünüyormuş;
"I think these TR installers have been leaked via KL Support -> to some users... (as every new year versions)"

Son düzenleme:
Fikir ayrılığı oluşacak durumlar beta ve patch ile ilgiliyse bunlar belirli şeylerdir değişmez yani.
Test edildikten sonra(Beta süreci) Patch A'nın yerini artık Patch B alır.
İşte burada Kaspersky ürününden söz ediyorsan Patch anlamı BETA'da geçerli değil :) Diğer programlarda BETA sürecinde patch veya farklı adlarla sürüm yükselir. BETA sonrasında da patch adında ancak düzeltmeye yönelik yeniliklere yönelik bir güncelleme gelip sürüm yükselir.

Kaspersky da BETA sürecinde genelde alınan build ekleri RC, Technical Preview, (MR0, MR1, MR2) ...
Forumda gözüken ekler sürüme yansımaz sürüme yansıyanlar BETA sonrası genel sürümden sonrasıdır. Betadan sonra RC yerine Patch A, B, C diye ekler alır.
Buradaki gibi:
Kaspersky Internet Security 2018 release notes

Fikir ayrılığı oluşacak durumlar beta ve patch ile ilgiliyse bunlar belirli şeylerdir değişmez yani.
Biraz ilginç bir durum. Siz diyorsunuz ki bu ürün hala Beta sürecinde. Resmi olarak yayınlanmadı. Resmi olarak yayınlanmadı burada herkes hem fikir bu arada. :) harlan4096 nickli moderatör'de şunu yazdı en son.

"I think these TR installers have been leaked via KL Support -> to some users... (as every new year versions)"

Berny nickli KL moderatörü'de harlan4096'nın yazdıklarını beğeniyor. :D Aslında doğru söylüyor. Her yıl böyle birşey oluyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı