Anti-virüs yazılımı almalı mıyım?

Arkadaşlar antivirüs gereksizliğine değinmiş. Ancak şunu belirtmekte fayda var ki bilgisayarınız herhangi bir siteye girmese bile, internete bağlı olduğu her an virüs saldırısına açık haldedir. Dolayısıyla antivirüs yazılımı mecburiyet. Bilinçlilik ile alakası falan yok.
Ben ilk bilgisayarımı ücretsiz bir antivirüs ile koruyordum. Mail ve haber haricinde internet kullanamadığımız zamanlardı. Bir virüs girdi ve 6 aylık bilgisayarın işlemcisi yandı. Ondan sonra her daim antivirüs yazılımı aldım. Yıllardır Norton security alıyorum 5'li paket olarak. 5 kişi, kişi başı yıllık 20 TL ödemek yeterli oluyor. Riske gerek yok. Windows'un kendi virüs koruması tamamen yetersiz. Bizim üniversite ağındaki ofis bilgisayarlarımızın tamamının canına okudu.

1-) Bilinçli olacaksın, öyle her gördüğünü indirmeyeceksin & tıklamayacaksın. (Her sakallıyı deden sanmayacaksın.)
2-) Ayda 1 kere sistemini şununla taratacaksın : https://www.kaspersky.com.tr/downloads/thank-you/free-virus-removal-tool (Uzun vadede zaten bana hiç virüs bulaşmadığı için bu tip bir yazılım kullanma gereği duymuyorum).
3-) Eğer gerçekten çok ihtiyacın varsa, virüs konusunda tam bir sakar isen Malwarebytes'ı tek geçerim, hiçbir programın bulamayacağı şeyleri buluyor, en ufak şeyi risk olarak algılıyor. <3

Bilgisayarının tam anlamıyla güvende olmasını istiyorsan şimdiye kadar ki en iyi ve saglam virüs programı Bitdefender Total Security'i tavsiye ediyorum yalnız RAM biraz kullanabilir cünkü program cok fonksiyonlu ayrıca 90 gün deneme verebiliyorlar Buradan indirip üyelik acıp kullanabilirsin tekrar söylüyorum şiddetle tavsiye ediyorum.

Yazım hataları icin moderatörlerden özür diliyorum ş (kopya) ğ (kopya) ç (kopya) harflerim bozuk uyarı vermeyiniz lütfen !

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı