Anti-Virüs'leri silmek sıkıntı yaratır mı?

Emirozzy

Decapat
Daha fazla  
Bugün bilgisayarımı açtığımda benim indirmediğim birçok virüse benzeyen uygulamalar ve dosyalar ile karşılaştım. Virüsleri Revo Uninstaller ile bilgisayardan sildim. Malwarebytes ve Avast ile bilgisayarı tarattım ve sorunlu bir dosya bulamadım. Anti virüsleri silmek istiyorum çünkü lisansı olmayan program kullanan birisi değilim. Yine de sormak istedim virüsler arkasında kalıntı vs. bıraktı ise bir sıkıntı olur mu?

Şahsen Avast'ın çok başarılı bir program olduğunu düşünmüyorum dediğim programlarla tarama yapın yine problem çıkarırsa Rescue Disk deneyin o da olmazsa son çare format.
Avastı bende çok başarılı bulmuyorum ama Malwarebytes ile detaylı tarama yaptıktan sonra bir sıkıntı göremedim. İleride bir sıkıntı olursa kaspersky ile tarama yapmayı düşünüyorum içimin daha rahat olması için.

Bir sıkıntı var mı şu an PC de.

Yoksa bence daha endişeye gerek yok.

7 Aralık 2019'dan beri bilgisayarıma format atmıyorum. Bu zamana kadar hiçbir şekilde bilgisayarımda virüs ile karşılaşmadım sisteme virüs sokanlar bunu cidden nasıl beceriyor harbiden anlamıyorum sistemde Windows Defender bile aktif değil.
Soruna gelecek olursak virüsün türüne bağlı olarak kalıntı bırakması mümkün.
Bana göre virüs programları sistemi gereksiz yoran sözde koruma yapan programlar.

Eki Görüntüle 1772972

Dediğim gibi kardeşimin eseri :). Lisansı olmayan hiçbir programı ve oyunu indirmem zaten. Dediğiniz gibi kötü amaçlı sözde Anti-Virüs programlarıydı ve tarama sonrası kaldırdım hepsini. Benim aklımda kalan ve konuyu açma nedenim olan RAV Anti-virüsünün silinmemesiydi. Onu da Revo uninstall ile hallettim.

Bir sıkıntı var mı şu an PC de.

Yoksa bence daha endişeye gerek yok.
Yok şu an eskisi gibi kullanıyorum benim indirdiklerim dışında bir dosya bulamadım bu günün tarihinde. PC açılırken çıkan saçma kötü amaçlı anti-virüs programları da yok artık :). İçim rahat ama dediğim gibi bir sorunla karşılaşırsam kaspersky ile detaylı tarama yapmayı düşünüyorum.

7 Aralık 2019'dan beri bilgisayarıma format atmıyorum. Bu zamana kadar hiçbir şekilde bilgisayarımda virüs ile karşılaşmadım sisteme virüs sokanlar bunu cidden nasıl beceriyor harbiden anlamıyorum sistemde Windows Defender bile aktif değil.
Soruna gelecek olursak virüsün türüne bağlı olarak kalıntı bırakması mümkün.
Bana göre virüs programları sistemi gereksiz yoran sözde koruma yapan programlar.

Eki Görüntüle 1772972

Bende bundan 1 yıl önce erkek adam antivirüs kullanmaz havasındaydım ve yeni bir Gaming PC aldım ve başına bir şey gelmesinden korktuğum için yanında Kaspersky Total Security de aldım öyle günlük takılırken bir şey araştırdım yanlışlıkla sponsorluk yazan siteye tıkladım ve tıkladığım gibi 3 dosya indi ve Kaspersky hiçbir şekilde engellemedi üstelik taramada küfreder gibi cihaz temiz diyordu o gün anladım ki internet ortamında hiçbir zaman güvenli değilsiniz yani iyi bir antivirüs lazım ondan sonra ilk ESET sonra McAfee geçtim hem ailemde PC'ye giriyor arada yanlış bir şey yapmasını engelliyor bence antivirüs lazım oluyor her ne kadar cihazın kaynağını sömürse bile.

Dediğim gibi kardeşimin eseri :). Lisansı olmayan hiçbir programı ve oyunu indirmem zaten. Dediğiniz gibi kötü amaçlı sözde Anti-Virüs programlarıydı ve tarama sonrası kaldırdım hepsini. Benim aklımda kalan ve konuyu açma nedenim olan rav anti-virüsünün silinmemesiydi. Onu da Revo uninstall ile hallettim.

Yok şu an eskisi gibi kullanıyorum benim indirdiklerim dışında bir dosya bulamadım bu günün tarihinde. PC açılırken çıkan saçma kötü amaçlı Anti-Virüs programları da yok artık :). İçim rahat ama dediğim gibi bir sorunla karşılaşırsam Kaspersky ile detaylı tarama yapmayı düşünüyorum.

Hadi geçmiş olsun.

Bende bundan 1 yıl önce erkek adam antivirüs kullanmaz havasındaydım ve yeni bir Gaming PC aldım ve başına bir şey gelmesinden korktuğum için yanında Kaspersky Total Security de aldım öyle günlük takılırken bir şey araştırdım yanlışlıkla sponsorluk yazan siteye tıkladım ve tıkladığım gibi 3 dosya indi ve Kaspersky hiçbir şekilde engellemedi üstelik taramada küfreder gibi cihaz temiz diyordu o gün anladım ki iyi bir antivirüs lazım ondan sonra ilk ESET sonra McAfee geçtim hem ailemde PC'ye giriyor arada yanlış bir şey yapmasını engelliyor bence antivirüs lazım oluyor her ne kadar cihazın kaynağını sömürse bile.

Bilinçli tüketici ve az buçuk bilgisayar kullanmayı bilen birisi sisteme virüs sokamaz kanaatindeyim ben bana harbiden mantıksız geliyor sisteme virüs girmesi evet girilen sitelerde aldatıcı yanıltıcı linkler var ama onları ayırt etmek çok da zor değil.

Bilinçli tüketici ve az buçuk bilgisayar kullanmayı bilen birisi sisteme virüs sokamaz kanaatindeyim ben bana harbiden mantıksız geliyor sisteme virüs girmesi evet girilen sitelerde aldatıcı yanıltıcı linkler var ama onları ayırt etmek çok da zor değil.

Zaten uzun yıllardır bilgisayar kullanıyorum arada dikkatsizliğine gelebiliyor ve arada ailem de kullanıyor onlarda çok bilmiyorlar zaten bir de crack indirme de yardımcı oluyor şimdi biyoloji hocam proje ödevi olarak dergi yapmamı istedi gidip Office programlarına yıllık 1200 TL mı vereyim crack indirmek varken ya da Adobe photoshopa enayi gibi o kadar para vermek akıl karı değil bence.

Zaten uzun yıllardır bilgisayar kullanıyorum arada dikkatsizliğine gelebiliyor ve arada ailem de kullanıyor onlarda çok bilmiyorlar zaten bir de crack indirme de yardımcı oluyor şimdi biyoloji hocam proje ödevi olarak dergi yapmamı istedi gidip Office programlarına yıllık 1200 TL mı vereyim crack indirmek varken ya da Adobe photoshopa enayi gibi o kadar para vermek akıl karı değil bence.

Sana ufak bir tüyor vereyim bunu araştır
KMSpico Office falan indirmene gerek yok.

Sana ufak bir tüyor vereyim bunu araştır.
KMSpico Office falan indirmene gerek yok.

Biliyorum Windows'u da kaçak kullanabilirsin onunla ama sıkıntılı bir program o yüzden kullanmıyorum ve tavsiye de etmiyorum.

Git çok şeyse 60 tl ye Windows Lisans al. Adobe Photoshopuda crackli yükle. Windows orjinal olsun. Veya git kms sunucusuna bağlanıp etkinleştir. Cmd den 2 komuta bakar. Veya Linux kullan :)

Yaklaşık 8 Yıldır Antivirüs yazılımı kullanmıyorum. Eğer internette ne yaptığını, ne yapman gerektiğini biliyorsan inan bana hiç ihtiyacın olmaz. Birşey indireceğin zaman güvenilir sitelerden indirmeye gayret et.

Geri
Yukarı