Antibiyotik sonrası kalp atışının hızlanması

EMOyt

Decapat
Dostlarım antibiyotik kullanıyorum (doktor önerisiyle) fakat antibiyotik kullandıktan bir 30dk falan kalp atışım belirli bir süreliğine hızlanıyor, yani elime göğsüme koyduğumda o kalbin tak tak çarptığını hissediyorum. Normal midir? Sonradan normal hızına dönüyor tabi.

Hangi antibiyotik? Prospektüsü okudunuz mu? Başka ilaç kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız doktorunuza bunları söylediniz mi? Tansiyon aletiyle bir ölçüm yaptınız mı? Elinizle anlamanız zor olabilir eğer aşırı değilse. Ancak belli ki rahatsız etmiş böyle bir durumda acile gidebilirsiniz ancak sorduğum sorulara yanıt verebilirseniz daha da yardımcı olmaya çalışabilirim.

Hangi antibiyotik? Prospektüsü okudunuz mu? Başka ilaç kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız doktorunuza bunları söylediniz mi? Tansiyon aletiyle bir ölçüm yaptınız mı? Elinizle anlamanız zor olabilir eğer aşırı değilse. Ancak belli ki rahatsız etmiş böyle bir durumda acile gidebilirsiniz ancak sorduğum sorulara yanıt verebilirseniz daha da yardımcı olmaya çalışabilirim.
İlacın kutusunda KLACID yazıyor hocam. Onun dışında öksürük ilacı kullanıyorum, doktora söylemedim zaten aynı doktor verdi 2 ilacı da. Tansiyon aletiyle ölçmedim daha doğrusu pek gerek duymadım çünkü 15-30 dk sonra normale dönüyor diye.

İlaç etkileşimleri olabiliyor kullandığınız ilacın birçok ilaçla etkileşim yapabildiği yazıyor internette. Kullandığınız diğer ilaçlar nedir ?
Hocam o diğer ilaçları sabah ve akşam saat 10 gibi içiyorum 12 saat arayla ama antibiyotiği 17:45 de içiyorum. Fazla etkisi olcağını sanmıyorum.

Hayır etkisi olabilir klacid dediğiniz ilaç uzun etkili bir antibiyotik kanda uzun süre dolaşır.
Anladım hocam, bu olay 2 kere oldu ilacın 3. günündeyim ve içmemin ardından 1 saat gibi bir süre geçmesine rağmen kalbimde bir hızlanma falan olmadı. Sanırım hastalık etki etti birazda şuanda bir sorunum yok kalbim normal hızda.

Geri
Yukarı