Antidepresan kullandıktan sonra içimde rahatsız edici bir his var

gakrep45

Centipat
Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce 4 gün antidepresan kullandım ve içimde saçma sapan rahatsız edici kıpır kıpır his oluştu. Korktum bıraktim ve o gün bugundur hâla var o duygu göğsumde yoğunlukla bacaklarımda cinsel organımda falan hissediyorum daha çok. Aşırı rahatsız edici antidepresan kullanırken sizde böyle veya buna benzer bir şey yaşadınız mı? Doktorlara derdimi anlatamıyorum kan idrar veriyorum normal çikiyor.

Antidepresanın yan etkilerinden birini yaşadığınızı düşünüyorum. Yan etkilerinden biri kişinin kendisini daha fazla endişeli hissetmesi. Sizin de bu durumu yaşadığınızı düşünüyorum. Geçmiş olsun.

Sadece yarim doz 4 gün kullanmama ragmen 1 ay kafar uzun sürmesi normal mi sizce?

Antidepresanların iyileştirme etkisi 2-6 hafta arasında olup yan etkileri kullandıktan sonra kullandıktan hemen sonra çıkar. Kullandığınız antidepresana göre yan etki süresi değişkenlik gösterebilir. Eğer çok şiddetli yaşıyorsanız doktorunuza olayı ciddiyetiyle açıklayın ya da direk check up yaptırın içinizin rahat olması için.

Geri
Yukarı