Antidepresan reçetesiz alınır mı?

Aslında reçeteliyi alabilirim ama ailem çok geri kafalı olduğu için onu uyuşturucuyla aynı görüyor.

Aileniz geri kafalı değil. Anti depresan doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Aksi taktirde anti depresan diye aldığınız ilaç sizi intihara bile sürükleyebilir. Yazarsanız internete görürsünüz zaten.

Doktor kontrolünde kullanmalısınız. İlaçların yan etkileri çok ve reçeteye göre almalısınız.

Aileniz geri kafalı değil. Anti depresan doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Aksi taktirde anti depresan diye aldığınız ilaç sizi intihara bile sürükleyebilir. Yazarsanız internete görürsünüz zaten.

Zaten ben bana ilaç yazacaklarına eminim annem ilaç yazarlarsa sana almayacağım onlar uyuşturucuyla aynı şeyler diyor.

Ben 5 yıldan beri aktif olarak ilaç kullanıyorum. Sakinleştirici ilaçta içtim. Ama kafayı müthiş rahatlatıyor. 🤪

O haplar yüksek risklidir ilaç olarak çıkıyor. Zararlı yani. Ama benim depresif olarak daha ağır geçiyordu. Yanlış içimi ruh sağlığı ve zihinsel rahatsızlığı düzeyine kadar sıkıntı çıkıyor.

Ben 5 yıldan beri aktif olarak ilaç kullanıyorum. Sakinleştirici ilaçta içtim. Ama kafayı müthiş rahatlatıyor. 🤪

O haplar yüksek risklidir ilaç olarak çıkıyor. Zararlı yani. Ama benim depresif olarak daha ağır geçiyordu. Yanlış içimi ruh sağlığı ve zihinsel rahatsızlığı düzeyine kadar sıkıntı çıkıyor.

Hocam peki ilacı verirken ailenizle konuşuyor mu doktor?

Hocam peki ilacı verirken ailenizle konuşuyor mu doktor?

Kısmen evet. Kendim gideceğim dersen gelmesine gerek yok. Ama ebeveynlerin dıştan hal ve hareketlerini doktora anlatırlar. Ben doktora her gittiğimde annemle beraber giderim. Gün boyu takip ediyor. O yüzden ben gerekli olacağını düşünüyorum. Ama karar sana kalmış.

Gerçekten lanet bir hastalık. Hastaneye bile yattım.

Kısmen evet. Kendim gideceğim dersen gelmesine gerek yok. Ama ebeveynlerin dıştan hal ve hareketlerini doktora anlatırlar. Ben doktora her gittiğimde annemle beraber giderim. Gün boyu takip ediyor. O yüzden ben gerekli olacağını düşünüyorum. Ama karar sana kalmış.

Gerçekten lanet bir hastalık. Hastaneye bile yattım.

Bende son zamanlarda çok kötüyüm. Okuldan atıldım o yüzden müdür telefonu zorla aldı ve mesajları okudu. Sonrada annem alıp okudu mesajlarda +18 stickerler falan vardı, okulumu deiştirdi. Daha atılmam kesinleşmeden. Telefonumu ve bilgisayarımı aldı kimseyle konuşamıyorum, arkadaşım kalmadı, hoşlandığım kızın beni oyaladığını öğrendim. Geceleri gizlice ağlıyorum, faça atma isteği geliyor istek geçsin diye minik minik kesikler atıyom. Ölmek istiyorum denedim olmadı bıktım artık her şeyden.

Yeni konular

Geri
Yukarı