Antidepresan reçetesiz alınır mı?

Torbacılar da bir kere dene diye başlatıyor zaten. Bir şeye kimyasal bağımlı olduğunda bırakamazsın. Almadığın zaman krize gireceksin bağımlı olduktan sonra.
SSRI sınıfı antidepresan ilaçlar diğer sınıflara nazaran daha güvenilir ve etkilidir. Haliyle kötüye kullanım potansiyeli de düşüktür. Ancak uyku hapları ve kaygı giderici bazı ilaçların istismar edilmesi çok yüksek ihtimaldir.

SSRI sınıfı antidepresan ilaçlar diğer sınıflara nazaran daha güvenilir ve etkilidir. Haliyle kötüye kullanım potansiyeli de düşüktür. Ancak uyku hapları ve kaygı giderici bazı ilaçların istismar edilmesi çok yüksek ihtimaldir.

Hocam reçeteyi kendim isteyeceğim doktordan. Umarım bana verir anneme verirse sorun olur.

Benim de 1 tane arkadaşım aynı doktora gidiyor ve benimle aynı sorunların daha hafifine sahip ona ilaç yazdılar.
Her psikiyatrist ya da psikolog aynı değildir. Kiminin tedavisi hastaya iyi gelmez, kimisi direkt ilaç yazıp gönderir, kimisi ile iyi ilişkiler kuramazsın -ilişki bu konuda çok önemli-. Dolayısıyla iyi bir psikiyatrist ya da psikolog değilde doğru psikiyatristi ya da psikoloğu bulabilmek önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı