Çözüldü Antimalware service executable kalıcı olarak kapatma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

King Of Legends

Decapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Beyler ekte de olduğu gibi bu program kapanmıyor yok kullanıcı yetkisi yetmiyor diye zırvalıyor. Diyorum kendime bu bilgisayarı senden başka kullananda mı var sonra diyorum olamaz o zaman diye kalıyorum. Artık gına geldi Windows 10'a geçtiğim güne lanet olsun bu kadar berbat bir işletim sistemi olmaz olsun. En kolayından bir oyun açıyorum PC fanı mevlanadan ders almış gibi dönüyor bir bakıyorum bu program %90 CPU tüketiyor oyun ise %5 yav PC'yi gebertti bu biri yardım etsin.

Dosya Ekleri

• 1212.PNG
    1212.PNG
    173,6 KB · Görüntüleme: 372
Çözüm
taskschd.msc üzerinden Windows Defender'ı bulun. "Özellikler"e basın sağdan. Planlanmış tarama ile ilgili ayara geldikten sonra. Üstten ayarlar sekmesin gelin ve tüm kutucukların işaretlerini kaldırıp kaydedin.

Maalesef silmenin yolu yok. Olmasını çok isterdim emin olun.

Tarama yapıyor olabilir.
tarama yapmıyor ilk aklıma gelen defender control ve regedit üzerinden disable yapmak oldu sonra ayarlardan devre dışı bıraktım başka antivirüs kurdum üstüne gittim normal bildirimlerini de kapayıp system confugiration (yanlış olabilir) ile başlangıçta açılmasını kapadım hala aynı sonuç.
Arka planda Update yükleniyordur bu hizmet o kadar çok sistem tüketmiyor attığınız fotoğrafa bakılacak olursa.

Benim para ile kullandığım antivirüs var üstüne bir de bu çıkıyor ve resimde ki gibi de durmuyor meret bildiğin uçuyor oyun oynarken ya da sanatsal film izlerken FPS düşmesi da coşuyor bu olunca önüne de geçemedim en sonunda Win 8.1'e geri geçeceğim.

tarama yapmıyor ilk aklıma gelen defender control ve regedit üzerinden disable yapmak oldu sonra ayarlardan devre dışı bıraktım başka antivirüs kurdum üstüne gittim normal bildirimlerini de kapayıp system confugiration (yanlış olabilir) ile başlangıçta açılmasını kapadım hala aynı sonuç.

Benim para ile kullandığım antivirüs var üstüne bir de bu çıkıyor ve resimde ki gibi de durmuyor meret bildiğin uçuyor oyun oynarken ya da sanatsal film izlerken FPS düşmesi da coşuyor bu olunca önüne de geçemedim en sonunda Win 8.1'e geri geçeceğim.
Sorunun bu hizmetten kaynaklandığını düşünmüyorum ayrıca paralı antivirüs kullanmaya da gerek yok bence hangi programı kullanıyorsunuz belki de o yük bindiriyordur (virüs de girmiş olabilir örn:trojan)

Defender Control ile olması lazım aslında her türlü. Yönetici olarak çalıştırdınız mı?

Bir de artık regedit yemez zaten.

Yönetici olarak çalıştırdın mı sorunu şaka olarak düşünüp cevaplamadan geçiyorum. Normalde regedit ile olmak zorunda bu bilgisayarın kullanıcısı benim çok saçma ama önceden işe yararken şimdi yaramıyor berbat bir şey.
Sorunun bu hizmetten kaynaklandığını düşünmüyorum ayrıca paralı antivirüs kullanmaya da gerek yok bence hangi programı kullanıyorsunuz belki de o yük bindiriyordur (virüs de girmiş olabilir örneğin: Trojan)

Kullandığımı bilen çok yok ama yine de yazayım gridin-soft anti malware kullanıyorum. Virüs girecek olsa Grid'in kaldırırdı ayriyeten de bugüne kadar hiç yük bindirmedi ve bu antivirüsün şu an da bile kullandığı CPU %1-%10 arası gidip geliyor. Benim sıkıntım bu program ile.

taskschd.msc üzerinden Windows Defender'ı bulun. "Özellikler"e basın sağdan. Planlanmış tarama ile ilgili ayara geldikten sonra. Üstten ayarlar sekmesin gelin ve tüm kutucukların işaretlerini kaldırıp kaydedin.

Maalesef silmenin yolu yok. Olmasını çok isterdim emin olun.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı