Antimalware service executable kapanmıyor

beratcfc38

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
| R5 5500 | MSI GeForce GTX 1070 Gaming X 8G | MSİ B450M-A PRO MAX | 16 GB RAM |
Ek Açıklama 2020-09-10 222853.png

Arkadaşlar birkaç ay önce bilgisayara format attım ancak o zamandan bu zamana çok oyun oynamadım sadece internette takılıyordum ve bu aralar yeniden oyun oynamaya başladım. Zamanla ara ara takılmalar vs. olduğunu fark ettim ve görev yöneticisini açıp baktım acaba ne zorluyor diye ve "antimalware service executable" olduğunu gördüm ve Windows Defender kapattım ancak işe yaramadı. Sonrasında regeditte bir ayarlar yapıldığını gördüm ve onu da uyguladım ancak halen kapanmadı. Şu an 500 MB'a yakın RAM kullanıyor ve bu sinir bozucu. Bilen biri varsa lütfen yardımcı olsun.

Bunu kaldırmak için ben bir dosya indiremiştim. Dosya kayıt defterinde değişiklik yapıyordu ve kökten hallediyordu defenderı. Ne yaparsanız yapın, onu indirmeden defenderi kaldıramazsınız.

Bu meret sistem Windows 10'da kapanmıyor. Yeni bir antivirüs yüklerseniz kapanıyor ancak. Kayıt defterinden kapatmayı çok denedim, değerini buluyorum 0 yazıyorum, DisableAntiSpyware girdisi oluşturuyorum yok kapanmıyor.

Bunlar Windows'un kendi hizmetleri. Bunları kapatmanın yolu sanırım hizmetler sekmesinden.

Hizmetlerden kapanmıyor izin vermiyor.
Bunu kaldırmak için ben bir dosya indiremiştim. Dosya kayıt defterinde değişiklik yapıyordu ve kökten hallediyordu Defender'ı. Ne yaparsanız yapın, onu indirmeden Defender'i kaldıramazsınız.

Ne indirdin bana da söyler misin.
Bu meret sistem Windows 10'da kapanmıyor. Yeni bir antivirüs yüklerseniz kapanıyor ancak. Kayıt defterinden kapatmayı çok denedim, değerini buluyorum 0 yazıyorum, disableantispyware girdisi oluşturuyorum yok kapanmıyor.

Arkadaş karpesky mi ne ona da kötü dedi. Peki ne önerirsiniz?

Hizmetlerden kapanmıyor izin vermiyor.

Ne indirdin bana da söyler misin?

Arkadaş karpesky mi ne ona da kötü dedi. Peki ne önerirsiniz?

Antimalware service işlemi Windows Defender'in bir uzantısı Defender tarama vs yaptığı zaman devreye giren bir işlem kapatmak için şu işlemi yapman lazım ardından ekstradan virüs programı kurmak istersen kurabilirsin.
Klavyeden Win + r > regedit > HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender dizininde sağ tık yaparak yeni bir dword (32 Bit) girdisi oluşturun, ismini disableantispyware yapın ve değerini de 1 olarak ayarlayın.

0 = açık.
1 = kapalı

Antimalware service işlemi Windows Defender'in bir uzantısı Defender tarama vs yaptığı zaman devreye giren bir işlem kapatmak için şu işlemi yapman lazım ardından ekstradan virüs programı kurmak istersen kurabilirsin.
Klavyeden Win + r > regedit > HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender dizininde sağ tık yaparak yeni bir dword (32 Bit) girdisi oluşturun, ismini disableantispyware yapın ve değerini de 1 olarak ayarlayın.

0 = açık.
1 = kapalı

0 Açık, 1 kapalı nasıl oluyor anlamadım ve zaten dediğinizi yaptım. Bilgisayarı yeniden başlatınca siliniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı