Antivirüs önerisi

Önerim Bitdefender veya Comodo'dur, eğer aklınız çalışıyorsa Comodo en iyi antivirüs yazılımıdır.
Şimdi, ilk önce bir üslubunu düzelt. Attığın videoyu senin izlediğinden şüpheliyim zira dosya tespiti konusunda Comodo'nun diğer firmalardan nasıl geri kaldığını görmen gerekiyordu.

Auto Containment ortalama bir kullanıcı için hiç pratik bir çözüm değil. Performans üzerindeki etkisi ve dosya sistemi üzerinde zararlı veya zararsız her türlü değişikliği engellemesi sanallaştırmanın en büyük eksisi.

HIPS'ten bahsetmeyeceğim bile. Ortalama üstü bir bilgisayar bilgisine sahip olup hangi tür progamların bilgisayarın hangi kaynaklarına erişmesinin normal olduğunu bilmeniz lazım ki zararlı bir yazılımı ayırt edip elle müdahele edebilesiniz. Bunun dışında bilgisayarı kullanılamaz hale getirmekten başka bir işe yaradığı yok.

Kaspersky, senin attığın Youtube kanalındakiler dahil bütün testlerde benzersiz sonuçlar vermiş bir program. Çöp olarak nitelendirmen ilginç.

Şimdi, ilk önce bir üslubunu düzelt. Attığın videoyu senin izlediğinden şüpheliyim zira dosya tespiti konusunda Comodo'nun diğer firmalardan nasıl geri kaldığını görmen gerekiyordu.

Auto containment ortalama bir kullanıcı için hiç pratik bir çözüm değil. Performans üzerindeki etkisi ve dosya sistemi üzerinde zararlı veya zararsız her türlü değişikliği engellemesi sanallaştırmanın en büyük eksisi.

Hıps'ten bahsetmeyeceğim bile. Ortalama üstü bir bilgisayar bilgisine sahip olup hangi tür progamların bilgisayarın hangi kaynaklarına erişmesinin normal olduğunu bilmeniz lazım ki zararlı bir yazılımı ayırt edip elle müdahale edebilesiniz. Bunun dışında bilgisayarı kullanılamaz hale getirmekten başka bir işe yaradığı yok.

Kaspersky, senin attığın YouTube kanalındakiler dahil bütün testlerde benzersiz sonuçlar vermiş bir program. Çöp olarak nitelendirmen ilginç.

Ben de diyorum ki zaten Comodo virüsleri veritabanı kullanmadan engelliyor. Hiç kullanmadığınız belli bir kere kullanın ve aklınızı çalıştırarak yazılımı kullanın programlar sizden izinsiz hiçbir şey yapamayacağı için 100%99 virüsleri engeller. Bu yazılımın yardımcı modu vardır ve yardımcı modu ile anlamayan kişiler de anlayabilir. Ben normal antivirüsleri önermiyorum ama bilinçsiz bir kullanıcı ise de Kaspersky önermiyorum. Bitdefender Kaspersky'den daha iyi sonuçlar gösteriyor.

Auto Containment ortalama bir kullanıcı için hiç pratik bir çözüm değil. Performans üzerindeki etkisi ve dosya sistemi üzerinde zararlı veya zararsız her türlü değişikliği engellemesi sanallaştırmanın en büyük eksisi.

Hıps'ten bahsetmeyeceğim bile. Ortalama üstü bir bilgisayar bilgisine sahip olup hangi tür progamların bilgisayarın hangi kaynaklarına erişmesinin normal olduğunu bilmeniz lazım ki zararlı bir yazılımı ayırt edip elle müdahale edebilesiniz. Bunun dışında bilgisayarı kullanılamaz hale getirmekten başka bir işe yaradığı yok.

Kaspersky, senin attığın YouTube kanalındakiler dahil bütün testlerde benzersiz sonuçlar vermiş bir program. Çöp olarak nitelendirmen ilginç.

Ben 3 yıldır antivirüs programlarını test ediyorum benden iyi bilemezsiniz normal antivirüs yazılımları hepsi ayrı ayri virüsleri engeller birinin engellediğini diğeri engellemez Comodo bu sorunu ortadan kaldıran bir yazılımdır ve kararsız kalmazsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani bence marka fanboyluğu yerine Comodo kurar, RAM'i sınırlandırır, Technopat'ta size bakarak kahvemi içerim. Sonuçta hem daha güvenli hem de ücretsiz. Ayrıca Kaspersky malvare konusunda comodo kadar başarılı değil.
Comodo'dan yeni haberdar olup edindiği yanlış bilgiler yüzünden fanboyu olmuş ufaklığın söylediği saçmalıkları anlayabiliyorum. Senin sallamasyonlarının bir dayanağı var mı?

Comodo'dan yeni haberdar olup edindiği yanlış bilgiler yüzünden fanboyu olmuş ufaklığın söylediği saçmalıkları anlayabiliyorum. Senin sallamasyonlarının bir dayanağı var mı?

Var evet. Kaspersky yeni çıkan malvarelere konusunda Comodo'dan daha iyi olamaz çünkü Comodo bahsi geçen programı sanal ortamda bile test edebilir ama Kaspersky interneti sömürmekle yetinir. Comodo'yu biraz araştırsanız anlarsınız ne kadar sağlam bir yazılım olduğunu veritabanı kullanmadan bilinmeyen virüsleri anında engellediğini wannaCry virüsünü ilk çıktığı günden oto contaiment teklonojisi ile engelleyen tek yazılımdı. Ama yine de para verip "gelişmiş" gibi gözüken, arayüzü ile Kaspersky'i kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu arada siz de kaynağınzı gösterir misiniz ama yanakları aralayın yüzümüz güneş görsün :D

Comodo bilinmeyen virüsleri engellemiyor. Bilinmeyen her türlü çalıştırılabilir dosyayı sanal ortama alıyor. Bunun eksi taraflarını, ortalama bir kullanıcı için pratik olmadığını anlattım. WannaCry gibi sıfır gün tehditlerini engelleme konusunda inovatif bir ürünmüş gibi lanse etmişsin fakat default deny herhangi bir çözümle de aynı miktarda korumayı elde edebilirdin.

Senden kanıt istediğim mesajıma karşılık böyle bir cevap vermenden antivirüsler hakkında tek bir şey bilmediğini anlayabiliyorum. Kaspersky'nin sıfır günlere karşı olan koruması hayli hayli daha iyidir, gerek KSN gerek de davranışsal kalkanı sayesinde. Saçma sapan konuşup milleti yanlış bilgilendireceğine vaktini biraz öğrenmeye harca.

Youtube ve bağımsız test şirketlerinde doluyla yapılmış test var. Al buradan da bak. Vereceğin tek kaynağın oturma organın olmasın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı