Antivirüs önerisi

Malwarebytes ile tam tarama yaptığınıza emin misiniz? Çünkü arayüzü biraz karışık olduğu için bazı arkadaşlar hızlı taramayla tarıyor bu yüzden sıkıntı yaşıyorlar. Aynı zamanda reklam virüsleri için AdwCleaner, trojan ve fidye yazılımları için ise Kaspersky öneririm.

Onlar geliyor... Hissediyorum onlar geliyor!
Kasperskycılar

Gerçi gelmişler. Şaka bir yana cidden kaspersky kullanın. Hem ücretsiz hem de ücretli versiyonu var diye biliyorum. İkisi da gayet iyi.

Malwarebytes ile tam tarama yaptığınıza emin misiniz? Çünkü arayüzü biraz karışık olduğu için bazı arkadaşlar hızlı taramayla tarıyor bu yüzden sıkıntı yaşıyorlar. Aynı zamanda reklam virüsleri için AdwCleaner, trojan ve fidye yazılımları için ise Kaspersky öneririm.
Kesinlikle eminim.

Hocam bende Malwarebytes ile tarama yapmıştım ancak çok kısa olmuştu. Acaba bende mi hızlı taramayı yaptım? Tam tarama seçeneği nerede acaba?

Hocam bende Malwarebytes ile tarama yapmıştım ancak çok kısa olmuştu. Acaba bende mi hızlı taramayı yaptım? Tam tarama seçeneği nerede acaba?

Tam tarama yapmamışsınız tâbi ki. Malwarebytes programının ortasında scan yazıyor ya, ona değil onun üstünde ki çerçeveye tıklayın ve seçili tarama gibi bir şey olması lazım, oradan C ve D diskini işaretlemeniz ve öyle taramanız gerekir.

Benim SSD'nin sadece yüzde 15'i dolu olmasına rağmen 2.5 saatte taradı. Ayrıca YouTube'da videoları mevcut oradan da tam taramayı öğrenebilirsiniz.

Antivirüs olarak Microsoft Defender yetmiyor mu?
İnternet korumasına ihtiyacım var galiba.

Defender bilgisayarı nasıl kullandığınıza bağlı birazda. Çok sitelere gir çık yapıyorsanız crack veya korsan yazılım kullanıyorsanız mesela internet korumasına da ihtiyacınız olabilir. Her şekilde en iyi antivirüs kullanıcı aslında fakat genede internet Security sürümünü tavsiye ederim. Hem Chrome için uzantısı bile var oda bayağı iyi veri toplama reklam engelle gibi özellikleri mevcut.

Selamlar, virüsler Regedit'e yerleşebilir mi? Ve yerleşirse hangi av programını kullanmalıyım?
Sadece regedit değil, donanımda ki tüm virüsleri bulacak çok sağlam bir yazılım istiyorum. Siz demeden söyleyeyim "Malwarebytes" gibi şeyler kullandım.
Ama çok etki ettiğini söyleyemem. Örneğin, KMS'yi bile bulamamıştı.
Eskiden kullanmış olduğum bilgisayarda Kaspersky kullanıyordum ve gayet memnundum. Geçen gün bir arkadaşımın bilgisayarına virüs bulaşmış bende "Kaspersky ile tarama yapsana." dedim. Kurdu, tarattı ve anında buldu ve virüslerden arındı. Tavsiye ederim. (30 günlük denemsi de mevcut bu arada.)

Geri
Yukarı