Antivirüs önerisi

Hocam Malwarebytes'ı sileyim o zaman. Bir de Kaspersky RAT dosyalarına karşı da koruma sağlıyor mu? Yıllık 240 TL olan Premium'unu alacağım.

Kaspersky'nin RAT virüsünü tespit edip etmemesi hakkında bir bilgim yok maalesef ama bilgisayarınızda RAT olup olmadığını bilgisayarınızdaki anormal hareketlerden anlayabilirsiniz.

Malwarebytes aktif koruma olarak iyi değil. Aktif koruma özelliklerini kapatın, Malwarebytes'i silmeyin. Arada sırada tarama yapın. Tarama yapmadığınız zamanlar kapalı tutun Malwarebytes'ı, sadece tarama yaparken açın.

Ücretsiz kullanacaksanız öneri:

Ücretli satın alacaksanız:

Hocam peki Kaspersky bilgisayarı yavaşlatır mı? Bilgisayarımı çoğunlukla oyun oynama amacı ile kullanıyorum. Performansı düşürür mü? Bir de Kaspersky başarılı mı? Dediğim gibi bilgisyara yüklendiği an tespit edip silebiliyor mu? Kaspersky'in tespit edemediği şeyi Malwarebytes etmiş sanırım öyle bir yorum görmüştüm.

Bilgisayarı her türden zararlı yazılıma karşı koruyorsa ve her şeyi tespit edebiliyorsa Kaspersky alacağım.
Yeterli RAM ve iyi bir CPU varsa kotarır ama tam sistem koruması sağladığı için duruma göre zaman zaman yük binebilir. Malwarebytes ise biraz daha spesifik koruma sağlar ki adından da anlaşılacağı üzere anti-malware korumasında daha başarılıdır. Yani kullanım amacınıza göre ve duruma göre tercihinizi kullanırsanız daha çok verim alırsınız. Tabi günün sonunda as olan koruma kullanıcının girdiği siteler, kullandığı tarayıcı ve yüklemeye çalıştığı ya da yüklediği 3.parti yazılımlarını ne kadar tanıdığı.
Virüs programları hakkında detaylı bilgi için:
Not: Programlara bakarken proaktif seçim yapacağınızı bilerek bakarsanız daha iyi olur.

Selam. Bilgisayarımı her türlü zararlı yazılımdan koruyacak bir antivirüs arıyorum. Virüs olur, Ransomware olur, her türlüsünü bilgisayara giriş yaptığı an tespit edip silebilen bir antivirüs arıyorum. Şu anda Malwarebytes kullanıyorum fakat araştırma yaptığımda onun antivirüs özelliği yok, sadece tarama için kullanılır gibi yorumlar görüp ikileme düştüm. Ne yapmalıyım? Malwarebytes işimi görür mü yoksa başka bir yazılıma mı geçmeliyim? Ek olarak programın paralı veya ücretsiz olması fark etmez. Çok uçuk fiyatlı olmasın yeter. Sadece kendim için alacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kaspersky yeterli bir anti virüs tavsiye ederim Malwarebytes'a göre bir tık daha iyi.

Hocam peki Kaspersky planlarını incelediğimde Standard, Plus ve Premium olarak 3'e ayrılmış. Hangisi benim işimi görür?

Hocam peki Kaspersky planlarını incelediğimde Standard, Plus ve Premium olarak 3'e ayrılmış. Hangisi benim işimi görür?
Kullanıcı ihtiyacına bağlı. Kaspersky Plus'ta Veri Sızıntısı Denetleyicisi, Sabit Sürücü Durumu İzleme, Kotasız VPN var. VPN ihtiyacınız varsa kesinlikle Plus alınır. VPN ihtiyacınız yoksa, veri sızıntısı denetleyicisi olarak haveibeenpwned sitesini, sabit sürücü durumu izleme için CrystalDiskInfo kullanabilirsiniz. Bunlar ücretsiz. Koruma olarak Standard eksiksiz, zaten 3 ürün de aynı AV motorunu ve veritabanını kullanıyor.

Kaspersky, 90 günlük lisans kodu da var, her formatta kullanabilirsin; 3M3K9-5R92S-ZDH5Y-NA944

Format artık işe yaramıyor hocam bu arada. Kaspersky yeni bir sistem getirmiş bunun için, sisteme komple temiz format atmama rağmen daha kullanamadım. Sanırım artık donanım banı atıyor.

Son düzenleme:
Kullanıcı ihtiyacına bağlı. Kaspersky Plus'ta Veri Sızıntısı Denetleyicisi, Sabit Sürücü Durumu İzleme, Kotasız VPN var. VPN ihtiyacınız varsa kesinlikle Plus alınır. VPN ihtiyacınız yoksa, veri sızıntısı denetleyicisi olarak haveibeenpwned sitesini, sabit sürücü durumu izleme için CrystalDiskInfo kullanabilirsiniz. Bunlar ücretsiz. Koruma olarak Standard eksiksiz, zaten 3 ürün de aynı AV motorunu ve veritabanını kullanıyor.

Format artık işe yaramıyor hocam bu arada. Kaspersky yeni bir sistem getirmiş bunun için, sisteme komple temiz format atmama rağmen daha kullanamadım. Sanırım artık donanım banı atıyor.
2 hafta önce formatladım ve aynı kodu girerek lisansladım ben.

1707143646521.png

Selam. Bilgisayarımı her türlü zararlı yazılımdan koruyacak bir antivirüs arıyorum. Virüs olur, Ransomware olur, her türlüsünü bilgisayara giriş yaptığı an tespit edip silebilen bir antivirüs arıyorum. Şu anda Malwarebytes kullanıyorum fakat araştırma yaptığımda onun antivirüs özelliği yok, sadece tarama için kullanılır gibi yorumlar görüp ikileme düştüm. Ne yapmalıyım? Malwarebytes işimi görür mü yoksa başka bir yazılıma mı geçmeliyim? Ek olarak programın paralı veya ücretsiz olması fark etmez. Çok uçuk fiyatlı olmasın yeter. Sadece kendim için alacağım.
Kaspersky, Norton, Bitdefender ve ESET'in Smart Security ürünü. Bu dördünden hangisini kullanrsanız kullanın büyük ölçüde sorun yaşamazsınız. Hepsinin kendine göre avantajları var. Mesela Norton'un koruması iyidir ama falsa positive konusunda çok iyi değildir. ESET ise false positive konusunda en iyi AV'dır mesela. Bitdefender ve Kaspersky'in zaten bir sürü ödülü var. Genel olarak iyiler. Bir de fiyat meselesi var tabii. ESET ve Bitfefender TR şartlarında baya uçuklar. Yalnız Bitdefender denemek isterseniz VPN kullanarak 6 ay yasal olarak kullanabiliyorsunuz. Kaspersky ve Norton ise çok çok uygunlar zaten. Kaspersky alacaksanız ise Premium olanı ve en azından minumum 3 cihaz öneririm. Norton alacaksanız da Deluxe'den aşağısını almayın.

2 hafta önce formatladım ve aynı kodu girerek lisansladım ben.

Eki Görüntüle 2108077
Bu eski Kaspersky ürünü. Kaspersky ürünleri yenilendi, bunu kullanmanızı önermem. Koruma olarak sıkıntılı olabilir. Artık Kaspersky Standard, Plus ve Premium var. Bu Kaspersky Total Security kodu yeni ürünlerde Kaspersky Plus ürününde kullanılabiliyordu. Ama sonradan fixlediler, demek ki eski ürünlere karışmamışlar. Ama eskisin kullanmak iyi bir şey değil yani bence yeni ürünlere geçmelisiniz.

Geri
Yukarı