Antivirüs önerisi

Hocam peki Kaspersky bilgisayarı yavaşlatır mı? Bilgisayarımı çoğunlukla oyun oynama amacı ile kullanıyorum. Performansı düşürür mü? Bir de Kaspersky başarılı mı? Dediğim gibi bilgisyara yüklendiği an tespit edip silebiliyor mu? Kaspersky'in tespit edemediği şeyi Malwarebytes etmiş sanırım öyle bir yorum görmüştüm.

İllaki yavaşlatacaktır çünkü arkada bir program çalıştırıyorsunuz. Kaspersky güvenilir bir antivirüstür ayrıca virüslerin tespit edilmesi antivirüsten antivirüse değişen bir durum.

Hocam peki öyle tespit edilemeyen bir virüs benim bilgisayarıma girmez değil mi? Kafam rahat olsun istiyorum. Hem Kaspersky'ı hem de Malwarebytes'ı bilgisayarımda tutacağım. Tarama yaparken iki uygulamadan da yaparım. Benim isteğim bilgisayarı aman aman yavaşlatmasın, oyun performansını çok düşürmesin ve fidye yazılımına veya bilgisayarı yavaşlatan virüslere vs. anında koruma yapsın.

Hocam peki öyle tespit edilemeyen bir virüs benim bilgisayarıma girmez değil mi? Kafam rahat olsun istiyorum. Hem Kaspersky'ı hem de Malwarebytes'ı bilgisayarımda tutacağım. Tarama yaparken iki uygulamadan da yaparım. Benim isteğim bilgisayarı aman aman yavaşlatmasın, oyun performansını çok düşürmesin ve fidye yazılımına veya bilgisayarı yavaşlatan virüslere vs. anında koruma yapsın.
Neden virüsten bu kadar çekiniyorsunuz, crack yazılımlar kullandığınız için mi ?

Tespit edilemeyen bir virüsün sizin bilgisayarınıza girip girmeyecğini bilemiyoruz ama eğer iki uygulamayı da kullanacaksanız Malwarebytes'ın tam zamanlı korumasını devre dışı bırakın aksi taktirde Kaspersky ile çakışacaktır.

Neden virüsten bu kadar çekiniyorsunuz, crack yazılımlar kullandığınız için mi ?
Hayır hocam. Kullandığım her şeyi resmi sitelerden indiriyorum. Crack oyun artık indirmiyorum. Alacaksam Steam gibi platformlardan alıyorum. Alamıyorsam almıyorum.

Kaspersky ile malwarebytes birbiri ile çakışıyor. Beraber kullanılamıyor diye biliyorum. Crack falan kullanmıyorsanız çok dert etmeye gerek yok virüsleri.

Hayır hocam. Kullandığım her şeyi resmi sitelerden indiriyorum. Crack oyun artık indirmiyorum. Alacaksam Steam gibi platformlardan alıyorum. Alamıyorsam almıyorum.

O zaman bu kadar kafaya takmanıza gerek yok Kaspersky indirip attığım lisans kodunu girin ve keyfinize bakın.

Tespit edilemeyen bir virüsün sizin bilgisayarınıza girip girmeyecğini bilemiyoruz ama eğer iki uygulamayı da kullanacaksanız Malwarebytes'ın tam zamanlı korumasını devre dışı bırakın aksi taktirde Kaspersky ile çakışacaktır.
Hocam Malwarebytes'ı sileyim o zaman. Bir de Kasperksy RAT dosyalarına karşı da koruma sağlıyor mu? Yıllık 240 TL olan Premium'unu alacağım.

Selam. Bilgisayarımı her türlü zararlı yazılımdan koruyacak bir antivirüs arıyorum. Virüs olur, Ransomware olur, her türlüsünü bilgisayara giriş yaptığı an tespit edip silebilen bir antivirüs arıyorum. Şu anda Malwarebytes kullanıyorum fakat araştırma yaptığımda onun antivirüs özelliği yok, sadece tarama için kullanılır gibi yorumlar görüp ikileme düştüm. Ne yapmalıyım? Malwarebytes işimi görür mü yoksa başka bir yazılıma mı geçmeliyim? Ek olarak programın paralı veya ücretsiz olması fark etmez. Çok uçuk fiyatlı olmasın yeter. Sadece kendim için alacağım.

Her antivirüs geçilebiliyor yani siz sildiğini sanıyorsunuz ama virüs kalıyor yani hiçbir antivirüse güven olmaz ücret versende gine virüs iyi ise gine girer buna engel olman için hiçbir güvenli olmayan kaynaktan bir şey indirmeyecen.

Hocam Malwarebytes'ı sileyim o zaman. Bir de Kaspersky RAT dosyalarına karşı da koruma sağlıyor mu? Yıllık 240 TL olan Premium'unu alacağım.

Sağlasa bile geçilebiliyor.

Geri
Yukarı