Antivirüs önerisi

Uzun süre Kaspersky kullandığım için Free versiyon olarak bildiğim ve gerçekten beğendiğim bir uygulamaydı. Gerçekten de etkili çalışıyordu. Hafiflik isterken güvenlikten taviz vermek ne denli mantıklı bilemiyorum.
Free versiyonu da temel koruma sağlıyor diye biliyorum hocam. Sadece ek özellikler yok. Vpn, mail koruması vs. Virüs türü ne olursa olsun yakalar.

AVG ile Avast aynı şirket ister AVG ister Avast'a geçebilirsiniz.

Free versiyon ile Plus,Standart arasında koruma olarak bir fark yok ki zaten.
Ben Avast kullanıyordum ama sistemim nispeten daha düşük olduğu için kullanmaktan vazgeçtim. Avast'ta çok yük bindiriyor bilgisayara. Defender ile takılıyorum, öyle her önüme gelen yerlere girmiyorum ve bilmediğim programlar indirmiyorum. Korsan program zaten asla olmamalı. Tarayıcıda reklam engelleyici kullanıyorum, çünkü Defender engellemiyor. Şuan bir sıkıntı yok. İllaha da harici AV'ye gerek yok eğer kullanıcı bilinçliyse.

Ben Avast kullanıyordum ama sistemim nispeten daha düşük olduğu için kullanmaktan vazgeçtim. Avast'ta çok yük bindiriyor bilgisayara. Defender ile takılıyorum, öyle her önüme gelen yerlere girmiyorum ve bilmediğim programlar indirmiyorum. Tarayıcıda reklam engelleyici kullanıyorum, çünkü Defender engellemiyor. Şuan bir sıkıntı yok. İllaha da harici AV'ye gerek yok eğer kullanıcı bilinçliyse.
Avast aslında yük bindirmiyor, eskiden baya bindiriyordu. Sadece Asgari Koruma'yı seçerseniz kurulumda Defender'dan daha az yiyor.

AVG ile Avast aynı şirket ister AVG ister Avast'a geçebilirsiniz.

Free versiyon ile Plus, standart arasında koruma olarak bir fark yok ki zaten.

Hocam bir sorum olacaktı. Bu testte Kaspersky'dan daha iyi bir performans vermiş Norton ve siz daha hafif olduğunu söylüyorsunuz.
Yorumlarda yazılan "Norton'un koruması iyi ama F/P oranı aşırı yüksek" sözü ile ne anlatılmak istenmiş? Fiyat performans oranı aşırı yüksek mi denmek istenmiş?
Bu durumda Norton daha mantıklı ve cazip geliyor eğer Kaspersky'dan daha hafifse.

Ben Avast kullanıyordum ama sistemim nispeten daha düşük olduğu için kullanmaktan vazgeçtim. Avast'ta çok yük bindiriyor bilgisayara. Defender ile takılıyorum, öyle her önüme gelen yerlere girmiyorum ve bilmediğim programlar indirmiyorum. Korsan program zaten asla olmamalı. Tarayıcıda reklam engelleyici kullanıyorum, çünkü Defender engellemiyor. Şu an bir sıkıntı yok. İllaki da harici Av'ye gerek yok eğer kullanıcı bilinçliyse.

Hocam ne kadar dikkat etsem de şu girdiğim site doğru muydu, bu doğru uygulama mı diye içim içimi yiyor gereksiz yere. Yoksa AdGuard ben de kullanıyorum, ben de korsan hiçbir ürün kullanmıyorum.

Hocam bir sorum olacaktı. Bu testte Kaspersky'dan daha iyi bir performans vermiş Norton ve siz daha hafif olduğunu söylüyorsunuz.
Yorumlarda yazılan "Norton'un koruması iyi ama F/P oranı aşırı yüksek" sözü ile ne anlatılmak istenmiş? Fiyat performans oranı aşırı yüksek mi denmek istenmiş?
Bu durumda Norton daha mantıklı ve cazip geliyor eğer Kaspersky'dan daha hafifse.

Hocam ne kadar dikkat etsem de şu girdiğim site doğru muydu, bu doğru uygulama mı diye içim içimi yiyor gereksiz yere. Yoksa AdGuard ben de kullanıyorum, ben de korsan hiçbir ürün kullanmıyorum.
Fiyat Performans oranı yüksek demişler haklılar biraz, paraya kıyarım derseniz alabilirsiniz. Size kalmış. Free ile de halledersiniz he elinizden sadece 2 tavuk döner parası gider. Norton'da korur sizi.
Site bu.

Avast aslında yük bindirmiyor, eskiden baya bindiriyordu. Sadece Asgari Koruma'yı seçerseniz kurulumda Defender'dan daha az yiyor.
Ya o halledilir hocam da, Avast'ın şu tarafını sevmiyorum ben. Premium kilitlemek için abuk subuk yollara başvuruyorlar. Örnek zararlı erotik sitelerden çıkma reklamlar gibi;

Saldırıya uğruyorsunuz, işte IP adresiniz gizli değil bilmemne. Zararlı Pop-up'mış gibi hissettiriyor. Bir de bunu Premium abonelikte yapıyor tuhafıma giden o. Tıklıyorum, saçma sapan abonelik fiyatlarının olduğu kısma yönlendiriyor. Ulan zaten parasını verip Premium almışım 🤣 Arayüz fos, ama koruma açısından iyi. Bu dediğin ayarı da bilmiyordum hocam, birdaha indirince uygulayacağım teşekkür ederim.

Fiyat performans oranı yüksek demişler haklılar biraz, paraya kıyarım derseniz alabilirsiniz. Size kalmış. Free ile de halledersiniz he elinizden sadece 2 tavuk döner parası gider. Norton'da korur sizi.
Site bu.

Teşekkür ediyorum. Aradaki farka bakarsak o zaman Norton tercih etmem daha mantıklı olur diye düşünüyorum. Kaspersky daha iyi olsa da Norton ile aralarında ufak bir fark var. Bu farkın da bana sorun çıkaracağını zannetmiyorum. Sizce de öyledir değil mi?

Ya o halledilir hocam da, Avast'ın şu tarafını sevmiyorum ben. Premium kilitlemek için abuk subuk yollara başvuruyorlar. Örnek zararlı erotik sitelerden çıkma reklamlar gibi;

Saldırıya uğruyorsunuz, işte IP adresiniz gizli değil bilmemne. Zararlı Pop-up'mış gibi hissettiriyor. Bir de bunu Premium abonelikte yapıyor tuhafıma giden o. Tıklıyorum, saçma sapan abonelik fiyatlarının olduğu kısma yönlendiriyor. Ulan zaten parasını verip Premium almışım 🤣 Arayüz fos, ama koruma açısından iyi. Bu dediğin ayarı da bilmiyordum hocam, birdaha indirince uygulayacağım teşekkür ederim.
Hocam ben AVG Free kullanıyorum kaç senedir, 2020 yıllarında falan baya çıkartıyordu illalah ettirmişti, ama bu sene gram çıkarmıyor AVG neredeyse hiç çıkarmıyor. Sadece tarama sırasında ileri düzey sorunlar diye bir şey var o.

Teşekkür ediyorum. Aradaki farka bakarsak o zaman Norton tercih etmem daha mantıklı olur diye düşünüyorum. Kaspersky daha iyi olsa da Norton ile aralarında ufak bir fark var. Bu farkın da bana sorun çıkaracağını zannetmiyorum. Sizce de öyledir değil mi?
Hocam Norton'da sağlam AV'dir, kötü değildir işinizi görebileceğini düşünüyorum. Rahatlıkla alıp kullanabilirsiniz. Zaten Crack falan da indirmiyormuşssunuz. Kullananlara sorduğumda memnunlardı hayırlı olsun.

Hocam direkt satın almak yerine 14 günlük deneme sürümünü denemenizi öneririm. Beğenirseniz satın alırsınız.

Hocam ben AVG Free kullanıyorum kaç senedir, 2020 yıllarında falan bayağı çıkartıyordu illalah ettirmişti, ama bu sene gram çıkarmıyor AVG neredeyse hiç çıkarmıyor. Sadece tarama sırasında ileri düzey sorunlar diye bir şey var o.

Hocam Norton'da sağlam Av'dir, kötü değildir işinizi görebileceğini düşünüyorum. Rahatlıkla alıp kullanabilirsiniz. Zaten crack falan da indirmiyormuşssunuz. Kullananlara sorduğumda memnunlardı hayırlı olsun.

Çok teşekkür ediyorum. Son bir sorum olacaktı, Kaspersky ile Norton arasında gözle görülür kaynak kullanımı var mı? Etki dikkat çekici düzeyde mi?

Geri
Yukarı