Antivirüs programı önerisi

Yeni sistem topladım ve bilgisayara virüs bulaştırmak istemiyorum, yalnızca Defender bulunuyor sistemin içinde dahil olan virüs koruma yazılımı. Sizin kullandığınız önerdiğiniz antivirüs programları neler acaba?

Kaspersky kullanabilirsin, sadece en geniş veri tabanına göre antivirüs seçmek değil de veritabanını sürekli güncel tutup geniş olanları tercih etmen. Kaspersky, Malwarebytes ve ESET buna örnektir.

Yeni sistem topladım ve bilgisayara virüs bulaştırmak istemiyorum, yalnızca Defender bulunuyor sistemin içinde dahil olan virüs koruma yazılımı. Sizin kullandığınız önerdiğiniz antivirüs programları neler acaba?
Bu tarz yüzlerce konu var ve herkes Kaspersky diyor işte neden yeni konu açma gereği duyuyorsunuz.

Avast'a genel olarak haksızlık yapılıyor.
Avast önerilmiyor çünkü;
  • Zamanında hacklenmiş bir şirket.
  • Kendini virüslü olarak algıladığı, sistem dosyalarını virüslü olarak algıladığı birçok vaka var.
  • Şimdi de kullanıcı verilerini 3. şirketlere sattığı iddia ediliyor.
@olyshoweR alıntı yaptığım için mi güldünüz?
Bir de sizden dinlemek istiyoruz?

@enesxq Kalıplaşmış cümleleri kullanmayı bırakın artık.
  • Zamanında hacklenmiş bir şirket.
2014'te yaşanmış bir olay. Kaspersky'ın da zamanında veritabanının hacklendiğine dair yazı okumuştum, ne kadar doğru bilmiyorum.
  • Kendini virüslü olarak algıladığı, sistem dosyalarını virüslü olarak algıladığı birçok vaka var.
Sezgisel bir tanım, yine yıllar önce yaşanmış bir olay. Sistem dosyalarını virüslü olarak algıladığı vakaları atar mısın? Sistem dosyalarının konumunda veya adıyla çalışan zararlı olabilir.
  • Şimdi de kullanıcı verilerini 3. şirketlere sattığı iddia ediliyor.
Şunu demeyi bırakın artık. Avast!/AVG'nin en son CEO'su değişmişti ve veri paylaşımının bir kısmını isteğe bağlı olarak yönetebiliyorsunuz.

Konu sahibine tekrardan soruyorum; ücretli mi arıyorsunuz, ücretsiz mi?

Ne kadar bilinçli olursan ol, hiçbir şey indirmeden, kurmadan bile tarayıcı üzerinden malware kapabilirsin. Bu yüzden Kaspersky ve Malwarebytes tavsiye ediyorum. Bu arada MWB tarayıcı eklentisi Youtubedaki video reklamlarını engelliyor..

@enesxq kalıplaşmış cümleleri kullanmayı bırakın artık.

2014'te yaşanmış bir olay. Kaspersky'ın da zamanında veritabanının hacklendiğine dair yazı okumuştum, ne kadar doğru bilmiyorum.

Sezgisel bir tanım, yine yıllar önce yaşanmış bir olay. Sistem dosyalarını virüslü olarak algıladığı vakaları atar mısın? Sistem dosyalarının konumunda veya adıyla çalışan zararlı olabilir.

Cidden buna mı güldünüz komiksiniz 😘.

Avast'ı en son kullandığımda kendi kendine "explore.exe"yi IP'ta ediyordu :D

Alın size en basitinden örnek,

2014'te yaşanması günümüz için yaşanmayacağı anlamına gelmez.
Şahsen Avast'ı kötülüyorum çünkü en son kullandığımda sistemime 6 trojan girmişti ve bundan ruhum bile duymamıştı taaki Kaspersky kurup tam tarama yapana kadar...

Cidden buna mı güldünüz komiksiniz 😘.

Alın size en basitinden örnek,

2014'te yaşanması günümüz için yaşanmayacağı anlamına gelmez.
Çoook eskiden bir müddet Avastı kurdum. O lanet olası alarm sesi hala bir kabus gibi tepemde. Fotoğraf açsam bile o ses ötüyordu bir fena oldum şu an bile..

Yeni konular

Geri
Yukarı