Antivirüs programını kaldırılınca karantinaya alınanlara ne olur?

Nean123

Femtopat
Arkadaşlar, geçen gün bir program indiridikten hemen sonra Windows 2 tane trojan uyarısı verdi ve oraya gidip eylemleri başlat dedim ama işlem geçmişinden zararlı dosyalara baktığımda kaldırıldı veya geri yüklendi yazdığı için yanlarındaki işarete tıklayıp "kaldır" dedim ve sonra işlem geçmişini kurcalarken karantinada olan ya da kaldırılan bir tehdite yanlışlıkla izin verdim, haliyle hemen tekrar taradım ve Windows o tehditi buldu, kaldırdı ama benim içime sinmedi diye bende Panda programından tarama yaptım. Panda 1-2 trojan daha buldu, karantinaya aldı ve tehditleri kaldırdım. Sonra Kaspersky'la son taramamı yaptım ve bir sorun bulmadı. Ertesi gün Malwarebytes ile taradığımda ise 2 trojan bulundu, yine karantinaya aldım ama sonrasında zararlı dosyaları karantinadan kaldırmadan Malwarebytes programını kaldırdım ve ardından başka programlarla (Kaspersky, Trojan Remover vs.) tekrardan taramalar yaptım, tehdit bulamadılar ancak hala aklıma takılan bir şey var: O tehditler malware ile beraber karantinadan silindi mi yoksa serbest mi kaldılar? Gizlenip tehdit oluşturma şansları var mı? Bilgisayarımın tehdit altında olup olmadığından nasıl emin olabilirim? Virüs programları dışında bunun yolları var mıdır?
Teşekkürler.

Kaspersky ve MalwareBytes programları ile güvenli modda tam tarama yapın. Bu programları kaldırmamanızı tavsiye ederim zira cidden etkili bir ikili.

Kaspersky ve MalwareBytes programları ile güvenli modda tam tarama yapın. Bu programları kaldırmamanızı tavsiye ederim zira cidden etkili bir ikili.

Güvenli modda malware i kullandım ama malware de tarama türünü seçme şansı yok en azından benim kullandığım 4. sürümü öyle. Tarama işlemi diğer programların tam tarama işlemlerinin aksine çok kısa sürdü ama tehdit bulmadı sonra güvenli modda bitfinder i denemeye çalıştım ama galiba internet yok diye açılmadı . Kaspersky i kursam güvenli modda internetsiz çalışacak mı?

Güvenli modda malware i kullandım ama malware de tarama türünü seçme şansı yok en azından benim kullandığım 4. sürümü öyle. Tarama işlemi diğer programların tam tarama işlemlerinin aksine çok kısa sürdü ama tehdit bulmadı sonra güvenli modda bitfinder i denemeye çalıştım ama galiba internet yok diye açılmadı . Kaspersky i kursam güvenli modda internetsiz çalışacak mı?
Anlamadım hocam? Kaspersky ile güvenli modda tarama yapabilirsiniz tabii ki.

Başlığa göre cevap verecek olursam genelde bildiğim kadarıyla bir sorun olmaz zira artık o zararlı çalışabilir formda değil. Karantinaya alınan zararlı, güvenlik yazılımı kaldırılınca genelde geri bırakılmaz. Ya silinir ya da o şekilde kalır.

Konu içeriğine gelecek olursak güvenlik yazılımları sürekli kur-kaldır yapılmaz. Bu sistemin stabilitesini bozabilmekte. İyi bir güvenlik yazılımı kurun, o sistemde kalmaya devam etsin.

Başlığa göre cevap verecek olursam genelde bildiğim kadarıyla bir sorun olmaz zira artık o zararlı çalışabilir formda değil. Karantinaya alınan zararlı, güvenlik yazılımı kaldırılınca genelde geri bırakılmaz. Ya silinir ya da o şekilde kalır.

Konu içeriğine gelecek olursak güvenlik yazılımları sürekli kur-kaldır yapılmaz. Bu sistemin stabilitesini bozabilmekte. İyi bir güvenlik yazılımı kurun, o sistemde kalmaya devam etsin.
Kaspersky'ı seviyorum ama sistemi çok yavaşlatıyor. Sistemi pek yavaşlatmayacak bir anti-virüs programı önerir misiniz?

Kaspersky ve malwarebytes karantinaya aldı virüsleri Kaç gün sonra Programları silebilirim süreleri doluyor çünkü ve bilgisayarı yoruyor
@24099 dediği gibi güvenlik uygulamaları gömlek değiştirir gibi sil-yükle yapılması iyi olmaz. Muhtemelen ya karantinada kalır ya da Anti-Virüs giderken virüsü de götürür :D.

Benim PC'de trojan var karantinaya aldı antivirüs Şimdi programı silebilir miyim PC'yi çok yoruyor

Geri
Yukarı