Antivirüslerin tarama hızı neden farklı?

Malwarebytes "tam tarama" yapmıyor. İlk başta başlangıçta çalışan programları test edip, ondan sonra virüslerin olası bulaşma yerlerini tarıyor. ESET ise tüm diskleri tarıyor.

Malwarebytes sitesinden:
Threat Scans are our recommended scan method that detects threats in the most common system locations. We recommend you run a Threat Scan daily. If you have a Malwarebytes Premium subscription, a Threat Scan is scheduled to run once per day by default. Areas and methods tested include:

Zaten zamanında forumlarında yönetici onaylı adamların tam taramanın gereksiz bir şey olduğunu öne sürdüklerini görmüştüm.

Haklısın da gereği var mı? Şuan neden MBAM'da bu kadar kısa sürebileceğini tartışıyorduk.
Neyin gereği var mı? Konu neden MBAM kısa sürede tarıyor değil. İki AV'den biri neden kısa süreli tarıyor.

Neyin gereği var mı? Konu neden MBAM kısa sürede tarıyor değil. İki AV'den biri neden kısa süreli tarıyor.
Peki biri diye kasttetiği hangisi MBAM AV değil diyip kenara çekildiniz devamında neden bu kadar kısa sürebileceği hakkında fikrinizi söyleseniz daha iyi olabileceği düşüncesindeydim. Dediğiniz yanlış demiyorum katılıyorum ama Konu sahibinin sorularına cevap vermek daha öncelikli sanki.

Dediğiniz yanlış demiyorum katılıyorum ama Konu sahibinin sorularına cevap vermek daha öncelikli sanki.
Katılıyorsan ortada karşılaştırılacak bir şey yok demektir. Bu yüzden de cevap yazılamaz.

Geri
Yukarı