Çözüldü Antivirüslerin Ücretsiz Lisansları Güvenilir Mi?

• Konuyu başlatan yeko
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 2B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

yeko

Hectopat
İnternetten 30 günlük deneme antivirüs indirmiştim bitmesine az kaldı orijinal lisansları da pahalı, internette ücretsiz key var bunları girince uygulama onaylıyor. Bana tam koruma verir mi yoksa parayla orijinal lisans mı alınmalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
O free sürüm indirip internetteki kodlarla yükselttiğiniz antivirüsler, AVM kapılarındaki güvenlik görevlileri olarak tanımlanabilir. Bence en doğru tanımlama bu.
Bundan faydalanmanızı tavsiye ederim:
Ki genel olarak konuşayım, antivirüsler genelde aylık 15-25TL bandında değişiyor. Yıllık paketlerden bahsediyorum. Bu da çok fazla para değil kanımca. Ki standart kullanıcıların kaçı antivirüse ihtiyaç duyuyor veya kullanıyor bu da bilinmezlik konusu tabi.
Önerim antivirüs kullanmaman kullanacağım diyorsan "Defender" yeterli indirdiğin dosyaları da Vırustotal ile tarat virüslü ise açma bu kadar kolay.

Eğer firmanın kendi kampanyası ise sıkıntı olmaz ama oradan buradan bulunan lisanslarda sıkıntı olabiliyor. Mesela bilerek eksik veritabanı gönderilmesi gibi.
Yani paraya kıyıp lisans almamız mı lazım yoksa yine 50 TL ye satılan keylerden alırsak sıkıntı olur mu?

O free sürüm indirip internetteki kodlarla yükselttiğiniz antivirüsler, AVM kapılarındaki güvenlik görevlileri olarak tanımlanabilir. Bence en doğru tanımlama bu.
Ki genel olarak konuşayım, antivirüsler genelde aylık 15-25TL bandında değişiyor. Yıllık paketlerden bahsediyorum. Bu da çok fazla para değil kanımca. Ki standart kullanıcıların kaçı antivirüse ihtiyaç duyuyor veya kullanıyor bu da bilinmezlik konusu tabi.

Çözüm
Kaspersky'nin ve bitdefenderın hepsiburada gibi sitelerde çok farklı kampanyaları oluyor 30 lira civarına denk geliyor senelik. Günlük 0.082 kuruş ediyor konuşmaya bile değmez bu fiyatlar, satın alın aklınızda kalmasın.

Zaten ESET Internet Security kullanıyorum 3 ay boyunca ücretsizde herhangi sıkıntı çıkmaz değil mi?

Zaten ESET Internet Security kullanıyorum 3 ay boyunca ücretsizde herhangi sıkıntı çıkmaz değil mi?
Bu ESET'in kendi yaptığı ve Premium sürümü ücretsiz olarak kullanıcılara sunduğu bir kampanya. Bundan faydalanıyorsanız sıkıntı yok. ESET başarılı bir antivirüs.

Firmaların kendileri ne kadar güvenilirse o kadar güvenilir. Güven problemi yaşıyorsunuz bu tip yazılımlara bu yetkileri vermeniz hata olur.

Yani paraya kıyıp lisans almamız mı lazım yoksa yine 50 TL'ye satılan lisanslardan alırsak sıkıntı olur mu?
Antivirüsleri kendi siteleri hariç alınmasını önermiyorum. Hepsiburada gibi sitelerde güvenilir satıcılar veya Hepsiburada'nın kendisinin sattıklarından alabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı