Antivürüs önerisi ?

Mehmet Dmr

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, Norton internet security 13 kullanıyordum. Deneme sürümü az önce bitti. 30 gün boyunca hiçbir virüs algılamadı. Önerebileceğiniz antivürüs programı var mı ? Ya da sizin kullanıpta şuan memnunum dediğiniz. Ben Kaspersky internet security 13 diye düşünüyorum. Sizce nasıl ?

Eger tecrübeli, tedbirli bir kullanıcı isen Win 8 içindeki Defender ile tarayıcı koruma eklentileri yeterlidir. Yıllardır ben öyle kullanıyorum ve memnunum.

Teşekkür ederim. IQRI dediği gibi, şimdilik windows defender'i kullanacam. İleri ki zamanlarda ise Kaspersky düşünüyorum. Herkese teşekkür ederim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
"Norton Internet Security 2013 30 gün boyunca hiçbir virüs algılamadı." derken ? Virüsleri mi kaçırdı ?

Normalde pek isim önermem veya karalamam ama şunun altını çizeyim. MSE ( Defender) gerçekten vasat bir güvenlik yazılımı. Gerek koruma sistemi , gerek teknolojisi, gerekse veritabanı bakımından çok yetersiz. Zaten kullanıcı testleri ve diğer genel testlerde de en başarısız bir güvenlik yazılımlarından birisi olmuştur.

"Norton Internet Security 2013 30 gün boyunca hiçbir virüs algılamadı." derken ? Virüsleri mi kaçırdı ?

Yani 1 ay boyunca kullandım. Virüs taraması yaptım. Virüs algılamadı. O yüzden belirttim.

- - - Güncellendi - - -

Normalde pek isim önermem veya karalamam ama şunun altını çizeyim. MSE ( Defender) gerçekten vasat bir güvenlik yazılımı. Gerek koruma sistemi , gerek teknolojisi, gerekse veritabanı bakımından çok yetersiz. Zaten kullanıcı testleri ve diğer genel testlerde de en başarısız bir güvenlik yazılımlarından birisi olmuştur.

Ben, devre dışı bırakmıştım. Az önce windows defenderi etkinleştirdim. Peki kaspersky, kullanmalı mıyım ? Yoksa başka bir yazılım mı ?

Antivirus tercihlerini soru ile yapmamalısın. Bilgisayarının donanımı. Senin Güvenlik konusundaki donanımın/bilincin, yaptığın işlemlere göre tercih değişebilir. Araştırma yapmanı öneririm. Kaspersky gibi ücretli yazılımları kırekli kullanacaksan hiç kullanma derim. Onun yerine Free' lere yönel , kırekli güvenlik yazılımları seni pek korumaz açıkcası.

Hocam virüs bulmadı diye o güvenlik yazılımı kötü demek doğru değildir. Onu belirtme gereği hissettim öncelikle. Sahte antivirüs değil ki bu kafasına göre 1000 tane virüs çıkarsın :) THE_MILLER'in dediği de doğru.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı