Antrenman programını değiştirmek

kemalkyc

Decapat
Makaleler
1
Merhaba dostlar 3 aydan fazla süredir kağıttaki antrenman programını uyguluyorum ama artık sıkıldım ve gelişimimim durdu gibi gibi. Sizce ağır sağlam programına geçmeli miyim eksikleri var mi bu programın yazarsanız sevinirim?

Programı yazarsan yardımcı olabiliriz. Her zaman ağırlıkları arttırmalısın. Tabi gelişmek istediğin konuya görede değişir çalışma şeklin. Hacim istiyorsan düşük tekrar yüksek ağırlık gibi mesela.

3 ay uzun bir süre. Ben de ortalama bu sürelerde antrenman programımı değiştiriyorum. Çünkü belli bir zamandan sonra tıkanıyorsun ve sıkılıyorsun. Bence değiştirmek için iyi bir zaman. 5x5 programı için de belli bir süre bu sporu yapmanız gerekiyor aslında. Kaç aydır yapıyorsunuz bu sporu?

Ben program kullanmıyorum, salona gidiyorum ve çalışıyorum. Amaç salona gidip programa uymak değil kasları yıpratmak olsun. Kağıtta 4x15 Yazıyor insanların 4x15 Yapıp kalkıyor ama hiç yanma, acı gibi hisler hissetmiyorlar (Etrafımdaki insanlar sorduğumda yanma vs. yok diyor.) onun için gerekirse 7 Set 8 Set yap önemli olan kası yıpratmak, yırtmak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı