Antrenmandan önce yemek yenir mi?

ErdemSz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben antrenmandan 30 dakika önce hemen hemen 1 kilo makarna + 2 yumurta yiyorum. Kilo almaya çalıyorum, bu yediğimin herhangi bir zararı var mıdır?
O öğünden önce sabah kahvaltısı ve öğlen yemeği yiyorum.

Arkadaşlar ben antrenmandan 30 dakika önce hemen hemen 1 kilo makarna + 2 yumurta yiyorum. Kilo almaya çalıyorum, bu yediğimin herhangi bir zararı var mıdır?
O öğünden önce sabah kahvaltısı ve öğlen yemeği yiyorum.

Ben antrenmandan önce yemek yediğimde antrenman sırasında midem bulanıyor eğer seni rahatsız eden bir durum yoksa bir zararı yok. Eğer yiyeceksem de minimum 1 saat önceden yiyiyorum.

İdmana böylesine yakın zamanlarda büyük öğünler tüketmeyin, muz ve pirinç patlağı gibi kana hızlı karışan karbonhidratlardan azar azar yemeniz daha iyi olur. Bu şekilde hem mide rahatsızlığı yaşayabilirsiniz, hem de idmanınızı kötü etkiler.

Ben antrenmandan önce yemek yediğimde antrenman sırasında midem bulanıyor eğer seni rahatsız eden bir durum yoksa bir zararı yok. Eğer yiyeceksem de minimum 1 saat önceden yiyorum.

Yok kanka rahatsız eden bir durum yok hatla geldikten sonra 10-20 dk içinde bir öğün daha gömüyorum. Sadece yediğim boşa gidiyotmu onun için yazdım.

İdmana böylesine yakın zamanlarda büyük öğünler tüketmeyin, muz ve pirinç patlağı gibi kana hızlı karışan karbonhidratlardan azar azar yemeniz daha iyi olur. Bu şekilde hem mide rahatsızlığı yaşayabilirsiniz, hem de idmanınızı kötü etkiler.

Mide rahatsızlığı konusunda sıkıntı yok da yemessemde öğün eksigim olur bu defada.

Yok kanka rahatsız eden bir durum yok hatla geldikten sonra 10-20 dk içinde bir öğün daha gömüyorum. Sadece yediğim boşa gidiyotmu onun için yazdım.

Seni rahatsız etmiyorsa bir sıkıntı yok yediklerin boşa gitmez. Zaten yemeği yediğin sürece ne zaman yediğinin de bir önemi yok.

Mide rahatsızlığı konusunda sıkıntı yok da yemessemde öğün eksigim olur bu defada.
Boşa gitmez tabii yedikleriniz, ama karbonhidratın etkisini idmanda göremezsiniz. Yarım saatte o makarnanın sindirilme ihtimali yok çünkü. Dediğim gibi idman öncesi yenmesi gereken karbonhidratlar kana hızlı karışanlar olmalı ve büyük öğünler şeklinde olmamalılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı