Antrenmanlarla matematik 3 ve 4 çözülmeli mi?

@TheEnd33 gene de gönlüm o kitapla boşa vakit geçirmenize razı olmuyor. Antrenmanlarla matematik sınava hazırlamaz çünkü. İşlem hızınızı arttırır sadece. İlla çözeceğim diyorsanız da 345 alın, ikisini beraber götürün.

@TheEnd33 gene de gönlüm o kitapla boşa vakit geçirmenize razı olmuyor. Antrenmanlarla matematik sınava hazırlamaz çünkü. İşlem hızınızı arttırır sadece. İlla çözeceğim diyorsanız da 345 alın, ikisini beraber götürün.

Sağ olun çok teşekkür ederim düşünceniz için hocam. Bende şimdi şey kafasındayım antrenmanlarla matematik 2'nin kitabıda zaten bende var bir de sonuçta bende sıfırdan öğrenmeye çalışan birisiyim yani hocam vakit sıkıntım olmadığı için antrenmanlarla matematik 2 yide bitirip yani hocam o aldığım kitap boşa durmasın onu da bitirip 3 4 5'te çözüp temelimi güzel bir şekilde arttırmak önceliğim sizce nasıl fikir? Sonuçta hocam eksisi olmaz işlem hızımda arttıkça daha da süper olur ne düşünüyorsunuz?

@TheEnd33 antrenmanlarla matematik 2 bitirmek yerine gidin bir 345 alın. O kitaptan kat kat daha faydalı olacağı kesin.
Katılmıyorum. Adam temelinin olmadığından, matematiğinin sıfır olduğundan bahsetmiş. Üçdörtbeş bence herkesin çözmesi gereken ancak herkesin çözebileceği bir kaynak değil. İçerisinde kolay, orta, zor ve ÖSYM tarzı şeklinde soru zorluk seviyeleri mevcut (isimlerini yanlış yazmış olabilirim ama 4 5 zorluk seviyesi var).

Temeli olmayan biri anca kolay ve orta seviye testi çözer, zora geçtiğinde tıkanır, ÖSYM tarzında kalem oynatamaz. Üçdörtbeş'ten önce kesinlikle konu anlatım (ders videosu ya da konu anlatımlı kitap) + fasikül ya da çok basit bir kaynak gerekiyor. Antrenmanlarla matematik bu kolaylık düzeyinde. Ayrıca arkadaşın iki yılı varmış. Antrenmanlarla Matematik'i çözmesi zaman konusunda bir kayıp yaratmaz bence. Kaldı ki kitap -yanlış hatırlamıyorsam- kendini gün gün ayıran bir kitap. Eğer gün gün çözmeye dikkat edilirse kimse sorun yaşamaz.

Bu arada hem fasikül hem de kolay kitap karışımı bir şey istersen de Karekök yayınlarının Sıfır serisini şiddetle öneririm. Karekök Sıfır Matematik şeklinde aratarak kitaba ulaşabilirsin. Ben bu kitabı yaşadığım birkaç aksilikten dolayı ders videosunu izleyemediğim iki konuda kullanmıştım. Gerçekten video izlemiş kadar olmuştum.

Eğer Antrenmanlarla Matematik'ten vazgeçmeyi düşünüyorsan her konuda şu şekilde ilerleyebilirsin:
Ders videosu + Matematik Sıfır + Üçdörtbeş şeklinde ilerleyebilirsin.

Antrenmanlarla Matematik'i de çözmek istiyorsan: Ders videosu + Antrenmanlarla Matematik + Üçdörtbeş şeklinde ilerleyebilirsin. Ancak Antrenmanlarla Matematik aşırı basit bir kaynak olduğu için Üçdörtbeş'e geçtiğinde alışman zor olabilir.

Bu yüzden eğer maddi imkanınız varsa ikisinin arasına kolay bir kaynak ekleyebilirsin. Yanlış hatırlamıyorsam Birey yayınlarının Matematik A kitabı basitti. Yine de bir araştır.

@turquoisze antrenmanlarla matematik sınava hazırlamaz. 345 evet, biraz zor gelebilir ama çıkan matematik sorularını görüyorsunuz. En basitinden herkesin yapabileceği yaş problemleri bile artık zor geliyor.

@turquoisze antrenmanlarla matematik sınava hazırlamaz. 345 evet, biraz zor gelebilir ama çıkan matematik sorularını görüyorsunuz. En basitinden herkesin yapabileceği yaş problemleri bile artık zor geliyor.
Evet, Antrenmanlarla Matematik'in öğrenciyi sınava hazırlamadığı konusunda zaten hemfikiriz. Ancak Antrenmanlarla Matematik temeli olmayan öğrenciyi Üçdörtbeş gibi kaynaklara hazırlar. 😊

@turquoisze bir sürü temel kitap varken o kitabın çözülmesi gereksiz. En basitinden temeli olmayan Sonuç yayınlarının fasiküllerine bakabilir, antrenmanlarla matematikten kat kat daha iyi hazırlayacaktır temel olarak.

Geri
Yukarı