Antrenmanlarla matematik 3 ve 4 çözülmeli mi?

Katılmıyorum. Adam temelinin olmadığından, matematiğinin sıfır olduğundan bahsetmiş. ÜçDörtBeş bence herkesin çözmesi gereken ancak herkesin çözebileceği bir kaynak değil. içerisinde kolay, orta, zor ve ÖSYM tarzı şeklinde soru zorluk seviyeleri mevcut (isimlerini yanlış yazmış olabilirim ama 4 5 zorluk seviyesi var).

Temeli olmayan biri anca kolay ve orta seviye testi çözer, zora geçtiğinde tıkanır, ÖSYM tarzında kalem oynatamaz. ÜçDörtBeş'ten önce kesinlikle konu anlatım (ders videosu ya da konu anlatımlı kitap) + fasikül ya da çok basit bir kaynak gerekiyor. Antrenmanlarla matematik bu kolaylık düzeyinde. Ayrıca arkadaşın iki yılı varmış. Antrenmanlarla Matematik'i çözmesi zaman konusunda bir kayıp yaratmaz bence. Kaldı ki kitap -yanlış hatırlamıyorsam- kendini gün gün ayıran bir kitap. Eğer gün gün çözmeye dikkat edilirse kimse sorun yaşamaz.

Bu arada hem fasikül hem de kolay kitap karışımı bir şey istersen de karekök yayınlarının sıfır serisini şiddetle öneririm. Karekök sıfır matematik şeklinde aratarak kitaba ulaşabilirsin. Ben bu kitabı yaşadığım birkaç aksilikten dolayı ders videosunu izleyemediğim iki konuda kullanmıştım. Gerçekten video izlemiş kadar olmuştum.

Eğer antrenmanlarla Matematik'ten vazgeçmeyi düşünüyorsan her konuda şu şekilde ilerleyebilirsin:
Ders videosu + matematik sıfır + ÜçDörtBeş şeklinde ilerleyebilirsin.

Antrenmanlarla Matematik'i de çözmek istiyorsan: Ders videosu + antrenmanlarla matematik + ÜçDörtBeş şeklinde ilerleyebilirsin. Ancak antrenmanlarla matematik aşırı basit bir kaynak olduğu için ÜçDörtBeş'e geçtiğinde alışman zor olabilir.

Bu yüzden eğer maddi imkanınız varsa ikisinin arasına kolay bir kaynak ekleyebilirsin. Yanlış hatırlamıyorsam birey yayınlarının matematik a kitabı basitti. Yine de bir araştır.

Hocam cevaplarınız için teşekkür ederim karekök sıfır kitabıda bende var almıştım bir ara duruyor hala o kitabada göz attım, hocam dediğim gibi ben sindire sindire anlaya anlaya gitmeye çalışıyorum bunların hepsini bitirdikten sonra 345'e geçmeyi düşünüyorum hocam birey yayınlarınıda alırım problem değil.

@turquoisze bir sürü temel kitap varken o kitabın çözülmesi gereksiz. En basitinden temeli olmayan sonuç yayınlarının fasiküllerine bakabilir, antrenmanlarla matematikten kat kat daha iyi hazırlayacaktır temel olarak.

Hocam benim elimde şu an antrenmanlarla matematik 1 antrenmanlarla matematik 2 antrenmanlarla matematik 3 antrenmanlarla matematik 4 ve karekök sıfır yayınları kitapları var başka kitap önerileriniz varsa yazabilir misiniz? @turquoisze

Hocam benim elimde şu an antrenmanlarla matematik 1 antrenmanlarla matematik 2 antrenmanlarla matematik 3 antrenmanlarla matematik 4 ve karekök sıfır yayınları kitapları var başka kitap önerileriniz varsa yazabilir misiniz? @turquoisze
@TheEnd33 karekök sıfır bile antrenmanlarla matematikten daha faydalı olur. Benim diyeceğim bu kadar. Çözüp çözmemek de size kalmış.
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE 'e Katılıyorum. Anladığım kadarıyla Antrenmanlarla Matematik 1 ve 2'yi çözüp bitirmişsin. Şu an temelinizin geliştiğini düşünüyorsanız bence Karekök Sıfır'a geçin. Antrenmanlarla Matematik 1 ve 2 bence öğrenci dostu ve temeli olmayanların çözmesi gereken kitaplar. Ancak 3 ve 4 bence gereksiz. Çünkü 1 ve 2 sayesinde yeterince temel oluşturuyorsun ve bir tane de normal kaynak çözüp AYT çalışmak için hazır hale geliyorsun. 3 ve 4 -bence- fayda sağlamaz ve süreci uzatır.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE'e katılıyorum. Anladığım kadarıyla antrenmanlarla matematik 1 ve 2'yi çözüp bitirmişsin. Şu an temelinizin geliştiğini düşünüyorsanız bence karekök sıfır'a geçin. Antrenmanlarla matematik 1 ve 2 bence öğrenci dostu ve temeli olmayanların çözmesi gereken kitaplar. Ancak 3 ve 4 bence gereksiz. Çünkü 1 ve 2 sayesinde yeterince temel oluşturuyorsun ve bir tane de normal kaynak çözüp AYT çalışmak için hazır hale geliyorsun. 3 ve 4 -bence- fayda sağlamaz ve süreci uzatır.

Sağ olun hocam teşekkür ederim iyi günler dilerim size.

Yeni konular

Geri
Yukarı