AOC 12381FH Monitör Nasıldır?

Oyuncuysanız IPS monitör alınmaz. Ama film için biçilmiş kaftan bir monitör. Oyunda oynayabilirsiniz gerçi problem olmaz ama çok oyun oynuyorsanız eğer daha iyi monitör alınabilir.[/QUOTE
[QUOTE="Seyhoo, post: 2390929, member: 51651
oyun için ıps ekran herzaman daha iyidir. Görüşünüze katılmıyorum. Daha gerçekçi renk daha keskin renk. Daha iyi görüş açısı.

[QUOTE="Seyhoo, post: 2390929, member: 51651
oyun için ıps ekran herzaman daha iyidir. Görüşünüze katılmıyorum. Daha gerçekçi renk daha keskin renk. Daha iyi görüş açısı.
Oyun için IPS ekran seçmek çok yanlış bir tercihtir bu konuda araştırma yapmamışsınız ama kendi düşüncenizide belirtmişsiniz sıkıntı yok ben bilgilendireyim. Panel tipi IPS olduğu zaman tepki süresi yükseliyor. Buda oyuncular için büyük bir problem. Oyuncu iseniz TN panel alacaksınız. IPS panele görüntü diğer ekranlara göre daha geç işlenir. Ama o monitörü almanız oyun deneyiminiz için tabiki engel değildir ama oyuncu iseniz TN panel ve tepki süresi 1 ms olan monitörleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Oyuncunun keskin görüntüye, doğal renklere ve daha iyi görüş açısına zaten ihtiyacı pek yoktur. Zaten piyasadaki 600 700 lira bandındaki oyuncu monitörlerin IPS panelden pek bir farkı yok görüntüler gayet canlı ve keskin.

Oyun için IPS ekran seçmek çok yanlış bir tercihtir bu konuda araştırma yapmamışsınız ama kendi düşüncenizide belirtmişsiniz sıkıntı yok ben bilgilendireyim. Panel tipi IPS olduğu zaman tepki süresi yükseliyor. Buda oyuncular için büyük bir problem. Oyuncu iseniz TN panel alacaksınız. IPS panele görüntü diğer ekranlara göre daha geç işlenir. Ama o monitörü almanız oyun deneyiminiz için tabiki engel değildir ama oyuncu iseniz TN panel ve tepki süresi 1 ms olan monitörleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Oyuncunun keskin görüntüye, doğal renklere ve daha iyi görüş açısına zaten ihtiyacı pek yoktur. Zaten piyasadaki 600 700 lira bandındaki oyuncu monitörlerin IPS panelden pek bir farkı yok görüntüler gayet canlı ve keskin.
1 ms ile 4 ms arasında ne kadar bi fark olabilir ki. Sonuçta ben profesyonel oyuncu değilim. Oyuncunun nasıl keskin renklere daha iyi görüş açısına ihtiyacı olmayabilir ya. Tn panelin bana verebileveği renkler belli. Sadece 2 ms fark ile neden ben daha gerçekçi renkleri istemiyeyim ki. İps panel ile 5 ms e kadar rahatlıkla tn panel 1 ms e göre daha iyi deneyim sunabilir. Ayrıca günlerdir araştırıyorum bu konuyu. Sizde gerçekten araştırmış olsaydınız son kullanıcı için 4 ms İps ekranın 1 ms tn panelden daha iyi olduğunu bilirdiniz.

IPS ekranın TN panelden daha iyi oyun deneyimi sunacağını söylüyorsanız ben sizinle zaten tartışmam çünkü elle tutulur bir bilginizin olmadığı ve kendi kafanızdaki kurgularla bunları söylüyor olduğunuz kesin. 1 ms ile 5 ms arasında epey bir fark var. Ayrıca TN panellerin piksel işlemesi ve MHZ değeri daha yüksektir. IPS ekranların renk derinliği, keskinliği ve renk doğruluğu daha iyidir. Net bir görüntü istiyorsanız IPS alacaksınız. Oyuncuysanız TN panelden başka monitör almak büyük hata olur bu gerçeği değiştiremezsiniz. IPS panellerin tepkime süresi yüksek olur ve bu oyuncular için büyük kayıp. Ben bunlara önem vermem benim için görüntü kalitesi iyi olsun derseniz o zaman IPS panel almak en mantıklısıdır. TN ve IPS panel ile ilgili internette bir sürü bilgi var yorum yapmadan önce lütfen araştırın ve ondan sonra yorum yapın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı