AOC 23.8" 24G2U 144Hz 1ms vs. ASUS 23,6" VG24VQ TUF GAMING 1Ms

Daha fazla  
Daha önce bir konu daha açmıştım ama 2 monitör arasında kaldım.
1.si
Ve 2. si
Ben karar veremedim. Para olarak arasında 400 TL gibi bir fark var bir sormak istedim daha önceki açtığım konu da 1.sini önermişlerdi hep ben de yine sormak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce bir konu daha açmıştım ama 2 monitör arasında kaldım.
1.si
Ve 2. si.
Ben karar veremedim. Para olarak arasında 400 TL gibi bir fark var bir sormak istedim daha önceki açtığım konu da 1.sini önermişlerdi hep ben de yine sormak istedim.

AOC 24G2U monitörümü kullanıyorum şu an memnunum diğer modeli kullanmadım ama oda iyi bir model olduğunu biliyorum 400 TL fark a değer mi bilmiyorum.

VG24VQ ghosting problemlerine sahip.

Overshoot dediğimiz şey bazı monitörlerin en hızlı tepkime modunda yan etki olarak çıkabilen renkli ghosting değil mi?

60hz_faster.jpg

Bunun gibi. Inverse ghosting de deniyor.

Overshoot dediğimiz şey bazı monitörlerin en hızlı tepkime modunda yan etki olarak çıkabilen renkli ghosting değil mi?

Eki Görüntüle 997688

Bunun gibi. Inverse ghosting de deniyor.
Birkaç videoda o şekilde isimlendirildiğini gördüm. Tabii bireysel kanallardı.

İki modelde kalitelidir hocam va panellerin birçoğunda ghosting söz konusu bu doğru ama bu bir arıza değildir kimisinde fazla olur kimisinde az olur asus modelini kullanmaktayım şikayeti olan var lakin ben pek sıkıntı yaşamadım ghosting açısından fazla gelmedi gözüme modeli kötülemek istemem ama malzeme kalitesi oldukça iyidir.Aoc modeli ise ıps modeli olup renk anlamında daha önde ghosting açısından şikayeti olan sayısı az lakin ıps monitörlerinde de siyah renklerde büyük bir kayıp yaşadığınızı belirtmek isterim özellikle karanlık zamanlarda bu anlamda va panellerin büyük katkısı oluyor benim gözümde.

Geri
Yukarı