AOC 24.5" 25G3ZM/BK alınır mı?

• Konuyu başlatan Rid
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 3B
Bütçe
5000

Rid

Decapat
Daha fazla  
Monitör
AOC 24.5" 25G3ZM/BK
AOC 24.5" 25G3ZM/BK alınır mı? Ghosting problemi vb. olur mu?

Aldım bu monitörü itopya da 4800 e düşmüştü özellikleri çok iyi geldi. Umarım memnun kalırım forumda bir arkadaşın ghostingten şikayetçi olduğunu gördüm sonra ayarlardan çözmüş bu problemi umarım üzmez, tecrübelerimi paylaşıcam

Aldım bu monitörü İtopya da 4800'e düşmüştü özellikleri çok iyi geldi. Umarım memnun kalırım forumda bir arkadaşın ghostingten şikayetçi olduğunu gördüm sonra ayarlardan çözmüş bu problemi umarım üzmez, tecrübelerimi paylaşacağım

Monitörü aldıysanız deneyiminizi paylaşır mısınız?

@Zantex
Araştırdığınız şeylerde en önemli gördüğünüz artılar ve eksiler nedir ?

Monitörü aldıysanız deneyiminizi paylaşır mısınız?

@Zantex
Araştırdığınız şeylerde en önemli gördüğünüz artılar ve eksiler nedir?

MPRT ve GtG sürelerinin gerçekten az olması 0.5 MPRT ve 1ms GtG süresi var, paneli TN panellere göre daha iyi renk sunduğu yönünde bir sürü yorum var (tabii ki IPS ekran kalitesi olamaz) 24.5 inch olması. Kontrast oranı orta iyi parlaklığı da orta iyi genelde 250 candela kullanıyorlar bu monitörün 300 candela parlaklığı var ghosting diğer uygun fiyatlı 240 Hz TN panellere göre oldukça az ve tabii ki az da olsa ghosting var bunu monitörün (yanlış hatırlamıyorsam OSD ayarını 1 veya 2 arttırarak çözebiliyorsun) ve videoları da var çözmek için ama çözmeseniz de olur.

MPRT ve GtG sürelerinin gerçekten az olması 0.5 MPRT ve 1ms GtG süresi var, paneli TN panellere göre daha iyi renk sunduğu yönünde bir sürü yorum var (tabii ki IPS ekran kalitesi olamaz) 24.5 inch olması. Kontrast oranı orta iyi parlaklığı da orta iyi genelde 250 candela kullanıyorlar bu monitörün 300 candela parlaklığı var ghosting diğer uygun fiyatlı 240 Hz TN panellere göre oldukça az ve tabii ki az da olsa ghosting var bunu monitörün (yanlış hatırlamıyorsam OSD ayarını 1 veya 2 arttırarak çözebiliyorsun) ve videoları da var çözmek için ama çözmeseniz de olur.
Teşekkürler:)

bende de 240 Hz AOC 25G3ZM/BK 24.5" 0.5 MS monitör var, dota2 de 180-200fps, cs de 240 fps alıyorum ancak monitör 240 hz gibi akıcı değil ne yapmalıyım? neden böyle? bu monitör hakkında yapılan iyi yorumların ciddi ciddi AOC firması tarafından, firma personelleri olduğunu düşünüyorumi biliyorsunuz firmaların artık böyle forumlarda kendilerini öven ekipleri var

bende de 240 Hz AOC 25G3ZM/BK 24.5" 0.5 MS monitör var, dota2 de 180-200fps, cs de 240 fps alıyorum ancak monitör 240 hz gibi akıcı değil ne yapmalıyım? neden böyle? bu monitör hakkında yapılan iyi yorumların ciddi ciddi AOC firması tarafından, firma personelleri olduğunu düşünüyorumi biliyorsunuz firmaların artık böyle forumlarda kendilerini öven ekipleri var
Kardeşim ben aylar öncesinden alan arkadaştan deneyim paylaşmasını istemiştim onun üzerine bu monitörü aldım bu monitörden öncede aoc g2u kullanıcısıydım arıza yapınca aoc firmasına gönderdim 2.5 sene kullanmıştım ama hata benden kaynaklı olmadığı için size aynı monitörün 0 ını özür maiyetinde gönderelim dediler baktılar ki piyasada yok onun yerine üst modeli olan bu aoc25g3zm modelini gönderdiler yaklaşık olarak en son mesajı yazdığımdan beri kullanıyorum .Buarada baştan söylüyorum bilgisayar mühendisliği öğrencisi son sınıfım donanımada hakimim herhangi bir ghosting sıkıntısına rastlamadım ölü piksel yoktu montajı gayet kolaydı .1650 GTX ekran kartlı bilgisayarda 240 Hz olarak kullanmadım onun yerine 144 Hz olarak kullandım ama sistemi daha yüksek kasalarda kullanımında Hz bakımından oldukça rahat 240 Hz verebiliyor bu senin sistemine ve fps ne bağlı 180 fps aldığın bi oyundan 240 hz nin çalışmasını bekleyemezsin oyunu gerçekten 240 hz oynamak istersen fpsnin en az 260 280 lerde gezmesi gerekir burdan almayı düşünenlere sesleniyorum gerçekten fiyat performans monitörü performansına diyecek bişeyim yok bu segmentte özellikle sadece bikaç artı eksisini sayacağım önemli
--Grafik tasarımıyla uğraşıyosanız panelden dolayı IPS panel tercih etmeniz daha iyi olur
--2.ekran olarak kullanımda da pivot özelliğinden dolayı rahat
--Oyun oynayanlar almayı düşünüyosa dandik marka monitörler yerine bu 240 hz aocu tercih edebilirler yalnız ayarlardan boostuda açarsanız overclocku daha düşük gecikme alırsınız valorant yada cs gibi oyunlar oynayanlar için birebir monitör
--dp kabloyla bağlantı yapmanız daha sağlıklı ve performanslı Buarada
İyi günler dilerim

Monitörün menüsünden 60hz de olup olmadığını kontrol edebilir misin? ayrıca ufo test sitesinden de kontrol edin max kaç HZ veriyor diye. Windows ayarından da kontrol etmekte fayda var. Kontrolleri ettikten sonra hala devam ediyorsa başka bir çözüm belki bulunabilir.

Geri
Yukarı