AOC 24 C24G1 144Hz 1999TL'ye değer mi?

zK_KoTa

Decapat
Daha fazla  

AOC 24 C24G1 144Hz 1ms VGA 2X HDMI DP VA FHD FreeSync Premium Curved Gaming Monitör 1999TL'ye alınır mı? Eğer tavsiye edilmezse ne alınmalı?​

Arkadaşlar dün Palit 3060'lı 11400F'li bir sistem siparişi vermiş bulunmaktayım ve bu nedenle monitör değiştirmek istiyorum. Elimdeki LG'nin 60Hz 22 inch boyutunda bir monitör. Yeni almış olduğum sisteme şu anlık maksimum 2000TL'ye monitör alabiliyorum. Sizce yukarıda da belirtmiş olduğum monitör 1999TL'ye değer mi? Eğer 1-2ay daha elimdeki monitörü kullanırsam daha yüksek bütçede monitör alabilirim ama çok uzun zamanmış gibi geliyor ama bu monitör beni tatmin edecek ise alabilirim. Almış olduğum sistem Intel tabanlı olduğu için FreeSync kullanılmıyormuş ve bunun yerine farklı bir teknoloji varmış. Eğer bu yukarıdaki demiş olduğum monitörü alırsam ekran kırılması, ölü piksel, ışık sızması gibi etkenler ne kadar olur? Yorumlarınızı bekliyorum.
(22 Inch'ten 24'e geçenler arada ne kadar fark olduğunu kendi yorumlarıyla belirtirse sevinirim.)

Almış olduğum sistem :
GameGaraj 16GB USB 2.0 Beyaz USB Bellek × 1
GameGaraj GG1001 Kablolu RGB Optik Gaming Mouse Siyah Hediye × 1
Intel Core i5 11400F 2.6 GHz 4.4 GHz 12MB LGA1200P × 1
Asus PRIME H510M-K S+V+GL 1200p × 1
Palit RTX3060 DUAL 12GB 192Bit GDDR6(LHR) × 1
Crucial Ballistix 16GB (2x8) 3200MHz DDR4 CL16 × 1
Crucial P2 500GB SSD m.2 2300/940 MB/s NVMe PCIe × 1
DarkFlash DLX21-Mesh 650W 80+ Bronz Tempered Glass RGB Mid. Tower Kasa × 1

Alınmak istenilen monitör :AOC 24 C24G1 144Hz 1ms VGA 2xHDMI DP VA FHD FreeSync Premium Curved Gaming Monitör| ITOPYA.COM

Uyumlu mudur?

27' çok güzel olurdu. Kullanmıştım benzer bir sistemle 2K gibi görüntü veriyordu. 24' bana göre değil ama monitör iyi.
Hocam bütçe anca bu kadar oluyor ve daha sonralarında sistemde yükseltme yapmam lazım bu yüzden anca bu kadar oluyor. Sipariş etmeden önce vatan gibi yerlere gidip büyüklük kıyaslaması yapıcağım ve eğer beğenmezsem 24 İnch büyüklüğüne daha sonra geçiş yaparım.
Hangi oyunları oynuyorsunuz genelde ? CS:GO ve Valorant ise bence farklı bir monitör bakın. Çünkü merak ettiğiniz monitör'ün tipik (GtG) ms değeri 4
Valo cs ve AAA oyunlar oynayacağım. Fark etmemiştim sağolun.

Hocam bütçe anca bu kadar oluyor ve daha sonralarında sistemde yükseltme yapmam lazım bu yüzden anca bu kadar oluyor. Sipariş etmeden önce vatan gibi yerlere gidip büyüklük kıyaslaması yapıcağım ve eğer beğenmezsem 24 İnch büyüklüğüne daha sonra geçiş yaparım.

Valo cs ve AAA oyunlar oynayacağım. Fark etmemiştim sağolun.

AAA oyunları için sıkıntı olacağını sanmıyorum. Ama CS:GO ve Valorant için bu monitör'ün gölgelenme problemi sizi rahatsız edecektir. Attığınız mermiler de bir tık stutter (kekeleme) olacaktır.

Geri
Yukarı