AOC 24" G2460PF Display Port görüntü gelmeme sorunu

Noir |

Hectopat
Daha fazla  
Birkaç gün önce AOC 24" G2460PF 1ms 144Hz monitör satın aldım. 144 Hz değerden yararlanmak için DP girişini kullanmam gerekiyormuş ama ne yaptıysam DP'den görüntü alamıyorum. "DP no signal" sorunuyla karsi karsiyayim. HDMI bağlantısında görüntü geliyor fakat 60 Hz üstüne çıkamıyorum. Sistem :
  • AMD A10 7890K
  • MSI GTX 1060 Gaming X Plus
  • Corsair 8 GB RAM 2400 MHz

Son düzenleyen: Moderatör:
Kabloları iyice oturttuğundan emin ol.
Kablonun bozuk olmadığından emin ol.
Ekran kartının DP girişini başka monitörle dene çalışıyorsa monitörün DP girişi bozuk.
Monitörün DP girişini başka ekran kartıyla dene çalışıyorsa ekran kartının DP girişi bozuk.

Kabloları iyice oturttuğundan emin ol.
Kablonun bozuk olmadığından emin ol.
Ekran kartının DP girişini başka monitörle dene çalışıyorsa monitörün DP girişi bozuk.
Monitörün DP girişini başka ekran kartıyla dene çalışıyorsa ekran kartının DP girişi bozuk.
Deneyeceğim fakat dvi kablosunu taktığım da görüntüyü aldım monitör ayarlarında 144hz gözüküyor seçtiğim de otomatik olarak 60hz çekiyor bunu çözemedim

Arkadaşlar sorun çözüldü problem DP kablosundaymış bu sorunu yaşayan varsa ilk olarak kabloyu kontrol etmenizi öneririm.

Aynı marka monitörü dün aldım aynı sorun bendede var. İçinden çıkan DP kablosunu ücretsiz değiştirdiler mi? Yoksa ayrıca para mı vermek gerek?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı