AOC G2260VWQ6 Display Port Görüntü Gelmeme Sorunu

Karboran

Hectopat
Daha fazla  
AOC G2260VWQ6 monitör ve SAPPHIRE PULSE Radeon RX 560 4GD5 ekran kartı sahibiyim. Monitör bildiğiniz üzere 75 Hz ve 1 ms özelliği olan bir monitör ve Free Sync desteklemekte. Bağlantı noktası olarak HDMI ve Display Port girişleri var D-SUB ve HDCP desteklemekte.

Ekran Kartı üzerinde de yine 1 x DVI-D 1 x HDMI 1 x DisplayPort 1.4 bağlantı girişleri var. FreeSync desteklemekte.

İki ürünü de yeni aldım. Moniör içerisinden tüm kablo bağlantıları çıktı.

Ekran Kartı için Radeon 18.2.1 Adrenalin yazılım sürümü yüklü. Monitör için de kendisi ile beraber gelen driverı (1.0.0.0) yükledim.

Radeon uygulamasını açtığımda FreeSync desteklenmemekte demekte ve monitöre sadece HDMI üzerinden 60 Hz ve 59 Hz bağlantı yapabilmekteyim.

Sorumuza gelirsek ;

Display Port üzerinden görüntü alabilmem için ne yapmam gerekir? Fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Şimdiden her cevap için ayrı ayrı teşekkür ederim.

Bilgisayar Özellikleri :

• AMD FX4300 QuadCore 3.8 Ghz CPU
  • 12 GB DDR3 RAM
  • ASUS M5A97 R.20 Anakart
  • SAPPHIRE PULSE Radeon RX 560 4GD5 Ekran Kartı
  • Windows 1o Pro 64 bit

Display Port bağlantısını yaptığınızda monitörden kaynak olarak Display Port seçin.

Display Port bağlantısını yaptığınızda monitörden kaynak olarak Display Port seçin.
Monitör üzerinden bu seçimi yaptığınızda HDMI ve Display Port bağlantı noktaları bağlıyken tekrar HDMI'a atıyor. HDMI kablosunu söküp DP seçince de ne yazık ki görüntü yine gelmiyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı