Çözüldü AOC G2460PF Display Port ve HDMI görüntü gelmeme sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ozgun00

Hectopat
Daha fazla  
Monitöru daha dün aldım. Aldığım mağazada denedik, hiçbir sıkıntı olmadı. Görüntü direkt geldi. Evde defalarca denememe rağmen HDMI veya Display Port kablosuyla bağladığımda No Signal yazısı çıkıyor ve hiçbir şekilde görüntü alamıyorum. Yalnızca eski monitörde kullandığım VGA to HDMI kablosuyla sorunsuz görüntü alabiliyorum. Bu yöntemde sadece 65 Hz desteklediği için hiçbir işime yaramıyor. Eski monitörle ekran kartı girişleri sıkıntısız çalışıyor. Bu yüzden ekran kartının girişlerinin bozuk olmadığından eminim. Sorun ne olabilir? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Çözüm
Monitor kaynak düğmesinden HDMI'ı seç, sonra DP'yi sonra gene HDMI .. Genelde kullanıcılar bu şekilde uyandırabilmiş.
AOC 24" G2460PF Display Port görüntü gelmeme sorunu
Başka DP kablosuyla deneme şansın varsa iyi olur.
Her taktığınız kablonun kendi kaynağını seçeceksiniz. Doğrudan görüntü alamazsınız.
Sıkıntıyı buldum. Kasanın demiri kablonun tam girmesini engellediğinden görüntü vermiyormuş. Demiri yamultup takınca sorun çözüldü. İlginiz için teşekkür ederim...
MAG27CQ mu var? Ben aldığım gibi içinden çıkan Display port takmıştım onunla kullanıyorum ve hemen display port gözükmüştü. Belki otomatik algılıyordur evde değilim eve geçince bakayım istersen.

Nasıl yapılıyormuş :D Dışarıdayım.
Şimdi monitörün alt kısmında monitörün üstünde olan tuşlar var oradan ayarlara giriyorsunuz.Her monitörde farklı.Bende extra ayarlarında çıktı.Orada monitör giriş seçenekleri var.DVI,DP,HDMI onlardan takacağınız çeşidi seçip bir ucunu ekran kartına diğer ucunu monitöre taktığınızda bilgisayarı kapatıp yenilediğinizde görüntü gelecektir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı