AOC 240Hz vs MSI 165Hz monitör

Ekran kartın 1060 ise niye 240 Hz alıyorsun ki? Ayrıca 4K bile kullanırsın ama performansı tatmin etmez.
Ben sadece hz değeri için o monitöre bakıyorum. 60hz 60hz bezdim artık. Yıllardır kullanıyorum gözlerimi çok yoruyor. Oyunları zaten 1920x1080 de oynuyorum.
*
Bu arada telefondan giriyorum, hayatımda hiç Linux kullanmadım ama Linux'ta gösteriyor. Niye, anlamadım 😂

Ben sadece hz değeri için o monitöre bakıyorum. 60hz 60hz bezdim artık. Yıllardır kullanıyorum gözlerimi çok yoruyor. Oyunları zaten 1920x1080 de oynuyorum.
*
Bu arada telefondan giriyorum, hayatımda hiç Linux kullanmadım ama Linux'ta gösteriyor. Niye, anlamadım 😂
Eğer 190-200'den fazla FPS alamıyor iseniz 144Hz'den pek az fark edecektir. Yani size bir avantajı olmayacaktır.

Haberiniz olsun.

Dostum ikisinden birini öneririm.

Arada 500 TL fark var ama 2K düşünebilirsin ileride ihtiyaç olacaktır ve şu an ekran kartın o kadar iyi değil ileride 2K daha çok ihtiyaç olacak deyip 2K 32 inç monitörü de tercih edebilirsin.

Ya da 240 Hz'lik tercih edebilirsin ben 240 Hz'lik olanı kullanıyorum şu an muazzam güzel.

AOC'da güzel marka ve MSI'dan daha iyi bir marka monitör konusunda.

Durum bundan ibaret.

Şu an 240 Hz alıp yüksek FPS alamıyorsan 240 Hz almanın bir manası yok.

İleride ekran kartını yükselttiğinde de 2K daha revaçta olacak deyip 2K da alabilirsin sana kalmış.

Bu arada şimdi baktım.

Bu ürün varken FHD alman mantıksız olur bilgin olsun.

240 Hz olayı farklı FPS'den dolayı herkes 2K 4K tercih etmeyecek FPS oyunlarında o yüzden.

240 Hz ya da MSI 2K 165 HZ 1 ms'i alabilirsin şu an tercih senin.

Güzel günlerde kullanman dileğiyle.

FPS oyunu oynayacağım FPS önemli diyorsan 240 Hz.

Monster gerçekten candır müşteri memnuniyeti onlar için aşırı önemli diğer firmalar gibi değiller bunu da bil dostum.

Şu anki önerim Monster 240 Hz 2.500 TL.

Ya da https://www.hepsiburada.com/msi-opt...hd-monitor-p-HBV00000S1IVV?magaza=Hepsiburada

2K MSI 165 Hz 2.575 TL bu.

İkisinden birini alman yönünde.

Çok uzattım iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 756471Eki Görüntüle 756472arada sadece 70 lira fiyat farkı olması beni AOC markasının kaliteli olup olmadığı kuşkusuna düşürdü. İki markayı da kullanmadım. Sizce hangisini alınır? Tabi ki özelliklere bakarak AOC ancak ben kalite farkını da öğrenmek isterim.
Özellikleri (kabaca):
MSI; AOC;
165Hz. 240Hz.
1ms. 0.5ms.
27 inç. 27 inç.
HDMI. HDMI.
DisplayPort. DisplayPort.
Not: Ekran kartım GTX 1060 6 GB ve 1080P oynuyorum oyunları.

Eğer CS:GO tarzı oyunlara önem veriyorsan 24.5 inç bir monitör bulman senin için daha iyi olacaktır.
Önem vermiyorsan sıkıntı yok zaten.

Zaten monitörüm 24 inç. Benim asıl amacım 60Hz'den kurtulmak.

Dostum sen 2 tane arasında sormuşsun. Ben sana başka 2 tane attım fiyat ve performansa ta daha iyi olan 2 monitör attım. Sen 165 Hz atmışsın Full HD ben QHD attım sana bu 1.

2. Monster monitör attım, 2500 TL 240 Hz.

Yani senin 2 önerini ben başka 2 öneri ile daha uyguna daha iyi hale getirdim.

Burada bilip bilmeden konuşanlar var, onlarla muhabbet etmek istiyorsan senin bileceğin iş iyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı