AOC 24G2SP/BK ve 24G2SPU/BK farkı nedir?

Herolog

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şimdi İtopya sitesinde satılan monitörde 24G2SPU yazıyor Amazon sitesinde satılan monitörde ise 24G2sp yazıyor.
İtopya'daki 5248 TL, Amazon'daki 5099 TL ve Amazon daha güvenilir diye ve bu ikisinin aynı olduğunu düşünerek Amazon'dakini aldım.
Ama baktım ki galiba bu iki monitör farklıymış.
Arkadaşlar farklar nedir ve sizce hangisi daha iyi?
Amazon siparişimi iptal edip İtopya sitesindekini alayım mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende merak ettik farkları ne acaba?
Ben araştırdım buldum.
24G2SP olanında hoparlör ve usb portları yok.
24G2SPU olanında ise bunlar var tek fark bu.
Bir de sanırım ufak bir parlaklık farkı varmış.

Kendi araştırmalarım deneyimlerim ve forumda bulduğum kullanıcı bildirmeleri de şunlar ;

24G2SP 23.8’’ IPS GAMING MONITOR

24G2SP 23.8’’ IPS GAMING MONITOR - Experience an immersive gaming experience with 24G2SP. The 23.8” IPS panel display is equipped with Game Color with 125% sRGB gamut, delivering lifelike color reproduction with wide viewing angles. Its 165 Hz refresh rate, 1ms response time and G-Sync...
sg.aoc.com
Bu linkten inceleyebilirsin bu Amazon'un sattığında hoparlör ve usb girişleri yokmuş.
Ben iade başlattım. Kargo gelince alıp kutusunu açmadan götürüp MNG Kargo'ya verip iade edeceğim.
Hep sizin yüzünüzden bunu sipariş ettim ya Amazon iyidir güvenilirdir diye diye aklımı çeldiniz.

Monitörü Amazon'dan mı aldınız?
Amazon'daki modeli ülkemizde satılan modelinden farklı ve o modelde hoparlör yok.
Bunlar da kaynakları.
www.displayspecifications.com

23.8" AOC 24G2SP - Specifications

Specifications of AOC 24G2SP. Display: 23.8 in, IPS, W-LED, 1920 x 1080 pixels, Viewing angles (H/V): 178 ° / 178 °, Brightness: 300 cd/m², Static contrast: 1100 : 1, Dynamic contrast: 80000000 : 1, Refresh rate: 48 Hz - 165 Hz, sRGB: 126 %, NTSC: 96 %, Dimensions: 539.1 x 322.1 x 47.2 mm...

23.8" AOC 24G2SPU - Specifications

Specifications of AOC 24G2SPU. Display: 23.8 in, IPS, W-LED, 1920 x 1080 pixels, Viewing angles (H/V): 178 ° / 178 °, Brightness: 300 cd/m², Static contrast: 1000 : 1, Dynamic contrast: 80000000 : 1, Refresh rate: 48 Hz - 165 Hz, sRGB: 126 %, Adobe RGB: 89 %, NTSC: 96 %, Dimensions: 539.1 x...

Amazon direkt monitörün kendi kutusuyla yollamıştı.
Geldiği gibi götürüp MNG Kargo'ya verip iade yolladım.
İtopya'dan sipariş ettim. Bakalım İtopya'da direkt kendi kutusuyla mı yollayacak?

Ben 24G2SP olanını aldım hiç kutusunu açmadan iade yolladım.

Ben araştırdım buldum.
24G2sp olanında hoparlör ve USB portları yok.
24G2SPU olanında ise bunlar var tek fark bu.
Bir de sanırım ufak bir parlaklık farkı varmış.

Kendi araştırmalarım deneyimlerim ve forumda bulduğum kullanıcı bildirmeleri de şunlar;

24G2SP 23.8’’ IPS GAMING MONITOR

24G2sp 23.8" IPS Gaming monıtor - Experience an immersive Gaming Experience with 24G2sp. The 23.8” IPS panel display is equipped with Game color with 125% sRGB gamut, delivering lifelike color reproduction with wide viewing angles. Its 165 Hz Refresh rate, 1ms response time and G-Sync...
sg.aoc.com
Bu linkten inceleyebilirsin bu Amazon'un sattığında hoparlör ve USB girişleri yokmuş.
Ben iade başlattım. Kargo gelince alıp kutusunu açmadan götürüp MNG Kargo'ya verip iade edeceğim.
Hep sizin yüzünüzden bunu sipariş ettim ya Amazon iyidir güvenilirdir diye diye aklımı çeldiniz.

Monitörü Amazon'dan mı aldınız?
Amazon'daki modeli ülkemizde satılan modelinden farklı ve o modelde hoparlör yok.
Bunlar da kaynakları.
Eki Görüntüle 1938942

23.8" AOC 24G2SP - Specifications

Specifications of AOC 24G2sp. Display: 23.8'in, IPS, W-LED, 1920 X 1080 pixels, viewing angles (H/V): 178 ° / 178 °, brightness: 300 cd/m², static contrast: 1100: 1, dynamic contrast: 80000000: 1, Refresh rate: 48 Hz - 165 Hz, sRGB: 126 %, NTSC: 96 %, dimensions: 539.1 X 322.1 X 47.2 mm...
Eki Görüntüle 1938943

23.8" AOC 24G2SPU - Specifications

Specifications of AOC 24G2SPU. Display: 23.8'in, IPS, W-LED, 1920 X 1080 pixels, viewing angles (H/V): 178 ° / 178 °, brightness: 300 cd/m², static contrast: 1000: 1, dynamic contrast: 80000000: 1, Refresh rate: 48 Hz - 165 Hz, sRGB: 126 %, Adobe RGB: 89 %, NTSC: 96 %, dimensions: 539.1 X...

Amazon direkt monitörün kendi kutusuyla yollamıştı.
Geldiği gibi götürüp MNG Kargo'ya verip iade yolladım.
İtopya'dan sipariş ettim. Bakalım İtopya'da direkt kendi kutusuyla mı yollayacak?

Ben 24G2sp olanını aldım hiç kutusunu açmadan iade yolladım.

Yalnız 24G2spnin renk vermesi daha iyi.
Bu sp.

1694340172500.png

Bu spu.

1694340185816.png

@Herolog Yalnız ben bununla ilgili çok önceden yazmıştım farklı konularda. Amazon'dan alınmasını önermiyordum. Arada farklılıklar bulunduğunun kaynakları ile beraber sorunlara paylaştım. Amazon'daki foksiyon olarak biraz düşük kalıyor. Size Amazon'dan alın diyen ben miyim başkası mı anlayamadım. Ben alın dediysem bu mesaj çok eski bir mesajdır ya da farklı bir şey konuşurken demişimdir.

@Herolog Yalnız ben bununla ilgili çok önceden yazmıştım farklı konularda. Amazon'dan alınmasını önermiyordum. Arada farklılıklar bulunduğunun kaynakları ile beraber sorunlara paylaştım. Amazon'daki foksiyon olarak biraz düşük kalıyor. Size Amazon'dan alın diyen ben miyim başkası mı anlayamadım. Ben alın dediysem bu mesaj çok eski bir mesajdır ya da farklı bir şey konuşurken demişimdir.
Hayır hayır benim hatam.
Sabura48 bana Amazon'dan al diyen.
Üst üste iki mesaj atınca Technopat aynı mesajın devamı gibi gösterdiği için karışmış.
Ben Amazon'dakinin daha düşük fonksiyonlu olduğunu sipariş ettikten sonra araştırıp buldum ve iade ettim. Sizinde bu yukarıdaki yanıtınızı bir konuda bulup bunu tasdiklemek için paylaştım ama mesajlar birleşince biraz karışmış.

Hayır hayır benim hatam.
Sabura48 bana Amazon'dan al diyen.
Üst üste iki mesaj atınca Technopat aynı mesajın devamı gibi gösterdiği için karışmış.
Ben Amazon'dakinin daha düşük fonksiyonlu olduğunu sipariş ettikten sonra araştırıp buldum ve iade ettim. Sizinde bu yukarıdaki yanıtınızı bir konuda bulup bunu tasdiklemek için paylaştım ama mesajlar birleşince biraz karışmış.
Ama sizinde bir konuda Dell ve bir markadan uzak durmalısınız gibi bir yanıtınızı görmüştüm, başka bir konudada Dell'den vazgeçemeyeceğinizi ayrı bir sevginiz olduğunu yazdığınızı görmüştüm

Ama sizinde bir konuda Dell ve bir markadan uzak durmalısınız gibi bir yanıtınızı görmüştüm, başka bir konuda da Dell'den vazgeçemeyeceğinizi ayrı bir sevginiz olduğunu yazdığınızı görmüştüm

O konuşma sadece markaya dayalı değildir. Dell markasına tutumum fan boyluk seviyesinde. Uzak durulması gerektiğini söylediğim bir modeli vardır. Ona istinaden onu yazmışımdır. Direkt olarak Dell'den uzak durulmalı yazmam.
Çünkü Dell'in S+ klasmanında üstün monitörleri bulunuyor.

İyi yapmışsınız. Ufak farklılıklar olsa bile daha iyisi varken alınmaz. Sıf Amazon diye tercih edenler var ama monitör ve TV'de fonksiyonlar önemli rol oynar. Şuan kullanıyor musunuz monitörü?

O konuşma sadece markaya dayalı değildir. Dell markasına tutumum fan boyluk seviyesinde. Uzak durulması gerektiğini söylediğim bir modeli vardır. Ona istinaden onu yazmışımdır. Direkt olarak Dell'den uzak durulmalı yazmam.
Çünkü Dell'in S+ klasmanında üstün monitörleri bulunuyor.

İyi yapmışsınız. Ufak farklılıklar olsa bile daha iyisi varken alınmaz. Sıf Amazon diye tercih edenler var ama monitör ve TV'de fonksiyonlar önemli rol oynar. Şuan kullanıyor musunuz monitörü?
Doğrudur gözümden kaçmış olabilir. Teşekkürler. Evet şu an kullanıyorym baya iyi monitör.

Amazondakinin gamutu daha iyi gözüküyor, farkli bir panel mi kullaniyor?
Parlaklığı biraz daha yüksekmiş galiba ve usb hub ve hoparlörü yok.

Geri
Yukarı