Çözüldü AOC 24G2SPU/BK monitörün hoparlöründen ses gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

demircay

Kilopat
Makaleler
1
Monitör tamamen kusursuz. 19" 60Hz'den geçince çağ atlamış gibi oldum resmen. Epey üzerinden baktığım zaman monitörde hoparlör olduğu yazıyor. Fakat ben bir türlü bu hoparlörden ses alamıyorum. Bir şeyleri yanlış mı yapıyorum? Windows üzerinden yapmam gerekenler nedir?
Ses ayarlarında hoparlör gözüküyor fakat buna tıkladığımda ses alamıyorum.

1691519747805.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Monitörü Amazon'dan mı aldınız?
Amazon'daki modeli ülkemizde satılan modelinden farklı ve o modelde hoparlör yok.
Bunlar da kaynakları.

Bu monitörün çok benzer bir modelini 2020'de almıştım. Epey bir süre kullandım, geçen haftalarda yeni PC'ye geçtiğim için kardeşime verdim.

Hatta monitörü aldığım link de aşağıda:

Şimdi, şöyle bir araştırma yaptığımda bu monitörün bazı modellerinde hoparlör olmadığını öğrendim. Mesela sadece arkadaki kulaklık girişine 3.5mm jack takarak ses çıkışı alabilenler olmuş. Videolarda ve forumlarda belirtilmiş bu durum. Yani özelliklerde hoparlör yazsa bile yanlışlıkla o şekilde bırakılmış olabilir, genel kanı bu yönde.

Az önce monitörden çektiğim fotoğrafta "kulaklık / headphones" işareti var. Ama monitörün hoparlörünü de kullanabiliyorum.

Ama gördüğüm kadarıyla sizin model numarası ile bendeki model numarası farklı - her ne kadar benzer / aynı monitörler olsa bile.

Üreticiler böyle komik, absürt değişiklikler yapmayı seviyor. :)

AOC_24G2U.jpg

En iyisi o kulaklık girişine bir kulaklık takıp deneyin. Kulaklıktan ses alabiliyorsanız hoparlör yok diyebiliriz.

Bu monitörün çok benzer bir modelini 2020'de almıştım. Epey bir süre kullandım, geçen haftalarda yeni PC'ye geçtiğim için kardeşime verdim.

Hatta monitörü aldığım link de aşağıda:

Şimdi, şöyle bir araştırma yaptığımda bu monitörün bazı modellerinde hoparlör olmadığını öğrendim. Mesela sadece arkadaki kulaklık girişine 3.5mm jack takarak ses çıkışı alabilenler olmuş. Videolarda ve forumlarda belirtilmiş bu durum. Yani özelliklerde hoparlör yazsa bile yanlışlıkla o şekilde bırakılmış olabilir, genel kanı bu yönde.

Az önce monitörden çektiğim fotoğrafta "kulaklık / headphones" işareti var. Ama monitörün hoparlörünü de kullanabiliyorum.

Ama gördüğüm kadarıyla sizin model numarası ile bendeki model numarası farklı - her ne kadar benzer / aynı monitörler olsa bile.

Üreticiler böyle komik, absürt değişiklikler yapmayı seviyor. :)

Eki Görüntüle 1895173

En iyisi o kulaklık girişine bir kulaklık takıp deneyin. Kulaklıktan ses alabiliyorsanız hoparlör yok diyebiliriz.
Evet dediğiniz gibi kulaklık girişi var. Akşam eve gidince kulaklık takıp deneyeceğim.
Hocam görüntü kalitesi nasıl monitörün?
Ben daha dün kullanmaya başladım. Oldukça iyi gözüküyor. Şu an amazon’da 5000TL bence fiyatını hak eden bir monitör.

Evet dediğiniz gibi kulaklık girişi var. Akşam eve gidince kulaklık takıp deneyeceğim.

Ben daha dün kullanmaya başladım. Oldukça iyi gözüküyor. Şu an amazon’da 5000TL bence fiyatını hak eden bir monitör.
hocam selamlar. yarın sipariş vermeyi düşünüyorum monitörü, gözüne çarpan - veya + varsa belirtebilir misin? önerir misin?

Amazon'daki modeli ülkemizde satılan modelinden farklı ve o modelde hoparlör yok.
Bunlar da kaynakları.

Çözüm
Bunlar da kaynakları.

Evet Amazon'dan aldım. Teşekkür ederim.

Hocam selam. Yarın sipariş vermeyi düşünüyorum monitörü, gözüne çarpan - veya + varsa belirtebilir misin? Önerir misin?
Genel olarak memnunum. Pek fazla kullanmadım zaten pek fazla yorum yapamayacağım.

Geri
Yukarı