AOC 24G2SPAE/BK 23.8" PttAVM'den alınır mı?

Pika2000

Hectopat
Bu monitörü almayı düşünüyorum ama PttAVM'den alınır mı? PttAVM'nin ilgilenmemesi ve satıcının da hakkında şikayetler olması sebebiyle pek güvenilir değil gibi duruyor.

N11'den almaya kalktığımda ise sepette otomatik 100 TL indirim yapıyor ve hoş geldin kuponu indirim değil 50 TL zam yapmış oluyor.

200TL fark olması, garanti ve güvenilirlik konusunda emin ol hiçbir şey kalıyor. En azından bir sorun olduğu zaman muhatap bulabiliyorsun, N11'in bu konuda bir güvencesi var. Satıcıya baktım pek sorunu yok gibi. Birkaç müşteri Hertz yükseltemediğini söylemiş o ayrı.

Onun modelle ilgili olduğunu sanmıyorum, HDMI kablosu 144 Hz destekliyor, 165 Hz için ise DP kablosu gerekiyor. Kutusundan da 2 tip kablo da çıkıyor.

60 diyeni bilmiyorum o ayrıymış ama muhtemelen NVIDIA ayarı tarzı bir şeyle açması gerekiyordur.

Aynı fiyata Pckolikte'de satılıyor hangisi daha mantıklıdır acaba?

Son düzenleme:
Onun modelle ilgili olduğunu sanmıyorum, HDMI kablosu 144 Hz destekliyor, 165 Hz için ise DP kablosu gerekiyor. Kutusundan da 2 tip kablo da çıkıyor.

60 diyeni bilmiyorum o ayrıymış ama muhtemelen NVIDIA ayarı tarzı bir şeyle açması gerekiyordur.

Aynı fiyata Pckolikte'de satılıyor hangisi daha mantıklıdır acaba?

Ya şimdi şöyle PttAVM'de satan satıcıya baktım diğer ürünlerde sorun yaşamış mı diye de pek yoktu, bazı ürünlerde vitrin ürünleri hani bu olay "bende" biraz bir güvensizlik sağladı ki zaten bu ürün PttAVM'de satılıyor demek bile biraz uzaklaştırıyor insanı.
PcKolik hakkında öyle bir arada kaldım ki anlatamam yani şans işine kaldı. Ama dediğim gibi biraz şans işi galiba o yüzden birisini al geç pek sorun olmaz umarım. Tek tek insanların yaşadığı sorunlara bakarsak işin içinden çıkamayız.

1712101085117.png

1712101132163.png

-
-
-

brave_6NmfdHSQTa.png

Mesaj sınırıma ulaştım, artık yanıt veremiyorum ama en iyisi PttAVM'den satın almamak. :)

İyi şanslar. Monitör geldiğinde feedbackinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Ya şimdi şöyle PttAVM'de satan satıcıya baktım diğer ürünlerde sorun yaşamış mı diye de pek yoktu, bazı ürünlerde vitrin ürünleri hani bu olay "bende" biraz bir güvensizlik sağladı ki zaten bu ürün PttAVM'de satılıyor demek bile biraz uzaklaştırıyor insanı.

PcKolik hakkında öyle bir arada kaldım ki anlatamam yani şans işine kaldı. Ama dediğim gibi biraz şans işi galiba o yüzden birisini al geç pek sorun olmaz umarım.

Eki Görüntüle 2157733
Eki Görüntüle 2157734

Alttaki cidden aşırı uç ve değişik bir şeymiş.

PttAVM'deki satıcı hakkında ise hasarlı veya kullanılmış ürün kullandığına dair şikayet gördüm, ve sattığı ürün hakkında bilgisiz olup reddetmesi sıkıntı olan kısım. PttAVM'de sorun yaşanınca süründürüyorlar gibi duruyor.

Orası öyle zaten, baktığımız zaman Vatan Bilgisayar gibi yerlerde bile sorun yaşayanlar olabiliyor. Diğer ürünlere kıyasla monitörlerdeki ölü piksel çıkma ihtimali daha yaygın durduğu için kararsızım zaten, diğer sorunlar ise normal ürünlerde sorun yaşamak gibi.

Sondaki eklediğiniz yazıyı ben şimdi yazdım zaten. 🤣

100 mesajdan az mesaja sahip kullanıcılara bu kategoride mesaj sınırı varmış, bilmiyordum. Bu yüzden düzenle atıp ekran alıntısı atıyordunuz sanırım. Teşekkürler, ya indirim beklemeye devam edeceğim ya da N11 veya PcKolik'ten bu modeli alacağım gibi duruyor.

https://pckolik.com/urun/aoc-23-8-2...ercevesiz-gaming-monitor/?ref=akakce&v=1.69.2 Pckolik'te fiyatı 4300 TL'ye düşmüş 🤔

Son düzenleme:
Aptekteknoloji'den AOC 27g4X aldım sorunsuz geldi ama monitör paketi harici koruma yoktu kullanılmış ürün vs. sorunum olmadı aldığım ürün zaten 1 hafta önce çıkmıştı. ama pttden almayın çok mecbur kalmadığınız zaman.

Aptekteknoloji'den AOC 27g4X aldım sorunsuz geldi ama monitör paketi harici koruma yoktu kullanılmış ürün vs. sorunum olmadı aldığım ürün zaten 1 hafta önce çıkmıştı. Ama PTT'den almayın çok mecbur kalmadığınız zaman.

PcKolik'ten almayı düşünüyorum, orada sıkıntı çıkmaz umarım.

@Kaan Diktaş önerilerde https://www.akakce.com/monitor/en-u...ms-full-hd-ips-oyuncu-u-fiyati,322985067.html modeli yerine fiyatı artmasına rağmen hala sp modeli önerildiği için soruyorum, panel olarak aynı değiller mi? Neden şu anda ucuz olan spae olmasına rağmen önerilmiyor?

Son düzenleme:
PcKolik'ten almayı düşünüyorum, orada sıkıntı çıkmaz umarım.

@Kaan Diktaş önerilerde AOC 24G2SPAE/BK 23.8" 1 ms Full HD IPS Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe modeli yerine fiyatı artmasına rağmen hala sp modeli önerildiği için soruyorum, panel olarak aynı değiller mi? Neden şu anda ucuz olan spae olmasına rağmen önerilmiyor?

İkisi de IPS panel kullanıyor. Spae 1ms MPRT bir monitör. Pivot özelliğide bulunmuyor. 4ms GtG kendisi. Sp olan model 1ms GtG ve pivot. Kontrast değeri daha yüksek olup panel olarak daha kaliteli daha canlı renkler sunabilen bir monitör.

Yeni konular

Geri
Yukarı