AOC 24G2SPU/BK IPS Glow Seviyesi nasıl?

Anladım, IPS monitörlerin genel bir sorunu. Bu bütçe dışında, yüksek bütçelerde hem IPS hem de Glow sorunu olmayan bir monitör öneriniz var mı peki?
Dediğim gibi, TN panel bir monitörden IPS panele geçtiğim için ciddi bir alışma süreci yaşıyorum, günde 4-5 kere ayar değiştirip bir türlü karar veremiyorum. Arka plan ışığına alışabilir miyim bilmiyorum. Bu sorunları yaşayan başkaları da var mı? Yıllardır hayalini kurduğum monitörün beni bu kadar korkutması çok üzücü gerçekten. Kimisi çift taraflı bant çekmiş kimisi monitörün arkasına yapay ışık koymuş ben de böyle şeyler deneyebilirim. En son Windows ve Nvidia gama ayarlarıyla oynuyordum.

Son sorum, arka plan ışığını kısan ayar contrast mı brightnes mı?

Bu bütçe dışında, yüksek bütçelerde hem IPS hem de Glow sorunu olmayan bir monitör öneriniz var mı peki?

Maalesef yok. Olsa herkese önerirdik.

Günde 4-5 kere ayar değiştirip bir türlü karar veremiyorum. Arka plan ışığına alışabilir miyim bilmiyorum. Bu sorunları yaşayan başkaları da var mı? Yıllardır hayalini kurduğum monitörün beni bu kadar korkutması çok üzücü gerçekten.

Kişisel bir sorun. Kusura bakmayın lakin kişisel olarak gözünüze farklı gelen bir durumu çözemeyiz. Bunu birkaç kez daha söylemek istemiyorum. Forumda şu monitörü 250 kişi kullanıyorsa ve 240 tanesi bu monitöre bu yorumu yapmıyorsa "sizlik" bir durum vardır ortada.
Teknik olarak NORMAL olduğunu söylediğim halde "çok üzücü" diyorsanız o zaman iade edin ve TN panel ile devam edin.

İleri de bütçeniz olursa OLED ve sonrasında çıkacak miniled OLED monitör almanızı tavsiye ediyorum. Çünkü kusursuz olan olanlardır dostum.

Bant olayını hiç duymadım aşırı mantıksız bir şey olduğu ortada. Yapay aydınlatma ise TV ve monitörlerde yapılan ama amacı göz yorgunluğunu azaltmaktır.

Arka aydınlatmayı kısamazsın. Bahsettiğin sorunun ne kadar derin olduğunu anlatan bir konu var.

Zaten sorunun benim alışma sürecim olduğu doğru, sorunlu ya da kötü değil, alışması zor demeye çalışıyordum. Üzücü olan kısmı da bununla bağlantılı. Şimdilik birkaç ayar değişikliği ile alışabileceğime inanıyorum ancak bu sorunun çözümü için ilerleyen yıllarda OLED ya da miniled OLED alabilirim. Yeterince aydınlatıcı bir cevap oldu teşekkür ederim.

Geri
Yukarı