AOC 24G2spu ölü piksel

krmks

Kilopat
Daha fazla  
Bugün AOC'un 24G2spu modelini forumdakilerin de önerisiyle birlikte aldım. Ölü piksek testinde mavi renkte 1 adet ölü piksel çıktı sizce değişime göndermeli miyim? Eğer göndermezsem ileride ne gibi sorunlar açar? Şimdiden teşekkürler.

Konu şans işi olunca çok kötü olaylar yaşıyorum ve alt tarafı 1 tane ölü piksel göndermeyebilirim çok kararsızım..
Bence parasını vermişsin garantiye ver şahsen ben öyle yaparım yarın sabahtan gelecek.

Konu şans işi olunca çok kötü olaylar yaşıyorum ve alt tarafı 1 tane ölü piksel göndermeyebilirim çok kararsızım..
Belli bir zaman sonra sorun çıkartabilir.

Konu şans işi olunca çok kötü olaylar yaşıyorum ve alt tarafı 1 tane ölü piksel göndermeyebilirim çok kararsızım.

Direkt gönder. Kimse başarısızlığı yüzünden para kazanmamalı. Eğer bugün hakkını savunmazsan, yarın bu adamlar bunu daha çok yapacaklar. Sende her seferinde mağdur olan taraf olup acaba diye düşüneceksin.

Aynı monitörü almayı düşünüyorum, ne yaptınız merak ettim değişim oldu mu? Bu arada hangi siteden almıştınız?

İlk olarak Sinerji'den aldım mavi renkte simsiyah şekilde ölü piksel vardı, servise yolladım ve iadesini aldım.

İkinci olarak İtopya'dan aldım. Ekranın sol üst kısmında her renkte görünen soluk renkte bir grilik vardı (ölü pikseldi bence). Servise gönderdiğimde yazılım atıldığını ve ölü piksel görülmediği söylendi ve geri geldi monitör.

Geldiğinde teslim almaya gidip kontrol ettim, şikayette bulunduğum noktadaki soluk gri gitmişti (ölü pikseller bir işlemle yok edilemez nasıl olduğuna dair bir fikrim yok) fakat bu sefer de ekranın sağ üst kısmında soluk gri bir renk çıktığını fark ettim.

Tekrar kendim servise gönderdim. Geri geldiğinde açıklamada ölü piksele rastlanmadığı yazıyordu. Açıp kontrol ettiğimde ikinci şikayetim olan sağ üst kısımdaki soluk gri gitmişti. Başka noktalara bakarken farklı çok soluk bir gri daha gördüm.

Sonuç olarak her gönderdiğimde gözüme batan farklı bir yer oldu ve çözüme kavuşamadım (bunun sebebinin ilk monitördeki gibi simsiyah bir nokta olmamasına bağlıyorum ama her gönderdiğimde noktanın yeri değişmesi enteresan açıkçası).

Şu an aktif olarak monitörü kullanıyorum. Çünkü eğer sorunum ilerleyen süreçte devam ederse 6 ay boyunca servisten rapor aldığım sürece İtopya'dan iade isteme hakkına sahibim.

Monitörü sorunsuz ele alıp değerlendirirsem;

Pozitif (+) yönleri:
-Renkler çok iyi
-Pivot çok iyi çalışıyor, kalitesiz bir his vermiyor.

Negatif (-) yönleri:
-Monitörde hoparlör var ama koyduk demek için koymuşlar. Ses kalitesi iyi değil.
-Monitör ayarları sağ altta konumlandırılan 4 tuş ile yapılıyor, tatmin edici değil ama kullandıkca eliniz alışıyor.

Hiç monitör almamış olsam, tekrardan bu monitörü alabilirim. O yüzden öneririm. Umarım sorunsuz bir alışveriş gerçekleştirirsiniz:)

Geri
Yukarı