AOC 24G2U 144Hz monitör 120Hz veriyor

Arkadaşlar merhaba. Bende bu monitörden aldım ve hdmı ile bağladım. Aynı zamanda sürücülerini de kurdum ama 120 hz de ayarlı. 144 hertzi seçemiyorum. Ekran kartım nvidia gtx 1050. Driverlarım güncel.Yardımcı olur musunuz?

Arkadaşlar merhaba. Bende bu monitörden aldım ve hdmı ile bağladım. Aynı zamanda sürücülerini de kurdum ama 120 hz de ayarlı. 144 hertzi seçemiyorum. Ekran kartım nvidia gtx 1050. Driverlarım güncel.Yardımcı olur musunuz?
Masaüstü sağ tık>gelişmiş görüntü ayarları>ekran 1 için görüntü bağdaştırıcısı özellikleri>monitör>Ekran yenileme sıklığı 144 hz yapın sorun çözülecektir.

Kim diyor HDMI ile 144Hz alınmaz diye doğru bilgi verin. Ben HDMI ile 144Hz alabiliyorum.

Hocam merhabalar yardımcı olur musunuz bana 2 haftadır araştırıyorum AOC 24G2U 144 Hz 1ms monitörü almayı düşünüyorum. Fakat laptop ile bağlayacağım HP Pavilion Gaming 15 1660 Ti ekran kartlı laptobumda mini DP yok bu yüzden HDMI kablosu ile bağlamak zorundayım sorunsuz 144 Hz alabilir miyim? Laptobun HDMI girişi 2.0 (James Donkey 27 inc 144 Hz monitör aldım 120 Hz yukarısına çıkamadım iade ettim.

[/QUOTE]
Hocam merhabalar yardımcı olur musunuz bana 2 haftadır araştırıyorum AOC 24G2U 144 Hz 1ms monitörü almayı düşünüyorum. Fakat laptop ile bağlayacağım HP Pavilion Gaming 15 1660 Ti ekran kartlı laptobumda mini DP yok bu yüzden HDMI kablosu ile bağlamak zorundayım sorunsuz 144 Hz alabilir miyim? Laptobun HDMI girişi 2.0 (James Donkey 27 inc 144 Hz monitör aldım 120 Hz yukarısına çıkamadım iade ettim.
Düzeltiyorum laptop HDMI 2.0 mış şimdi fark ettim. Monitör girişi HDMI 1.4, James Donkey de 1.4 ve bu tabloya göre 144hz alabilmeniz gerekiyor. Muhtemelen James Donkeyde kullandığınız HDMI kablosunun standartı düşüktü ve 144hz veremiyordu muhtemelen bir de monitör geldikten sonra şuradan çözünürlüğü ayarlayıp bakabilir misiniz?

Masaüstü sağ tık>gelişmiş görüntü ayarları>ekran 1 için görüntü bağdaştırıcısı özellikleri>monitör>Ekran yenileme sıklığı 144 hz

Dosya Ekleri

• HDMI.png
    HDMI.png
    22,2 KB · Görüntüleme: 75
Son düzenleme:

Merhaba. Ben de monitörü Laptop'a ilk olarak Hdmı ile bağladım ve 120 Hz üstüne çıkamadım. Monitörü Usb Type-C girişine bağladım ve 144 Hz alabildim. Hdmı ile 144 Hz alabilmen için monitörün ve Laptop'un Hdmı 2.0'ı destekliyor olması lazım.

Merhaba. Ben de monitörü Laptop'a ilk olarak Hdmı ile bağladım ve 120 Hz üstüne çıkamadım. Monitörü Usb Type-C girişine bağladım ve 144 Hz alabildim. Hdmı ile 144 Hz alabilmen için monitörün ve Laptop'un Hdmı 2.0'ı destekliyor olması lazım.

Hocam aynı laptopa sahibiz bizim hdmi versiyonu kaç ? Birde mesela bu monitörün hdmi kablo versiyonu kaçtır ?

Geri
Yukarı