AOC 24G2U 2.100 TL!

8 bit olması pek önemli değil hocam. Ona kalırsa benimki VA monitörde gerçek 8 bit ama 6 bit + FRC bir IPS bir modele kıyasla daha kötü. Ayrıca bu modelde de klasik ghosting sorunu var diye biliyorum ki forumda en çok önerilen modellerden biri olan S2422HG modelinde bile fazlasıyla bu sorun vardı. Yerinizde olsam hiç riske atmam 24g2u alırdım.
Bahsedilen Dell S2422HG monitörü satın almıştım. Smearing sorunundan dolayı iade ettim ve AOC 24G2U aldım. Memnunum. Yorumunuza katılıyorum hocam.

8 bit olması pek önemli değil hocam. Ona kalırsa benimki VA monitörde gerçek 8 bit ama 6 bit + FRC bir IPS bir modele kıyasla daha kötü. Ayrıca bu modelde de klasik ghosting sorunu var diye biliyorum ki forumda en çok önerilen modellerden biri olan S2422HG modelinde bile fazlasıyla bu sorun vardı. Yerinizde olsam hiç riske atmam 24g2u alırdım.
Anladım hocam peki BenQ Zowie xl2411p hem rekabetçi hem de hikayeli oyunlar için iş görür mü?
Bahsedilen Dell S2422HG monitörü satın almıştım. Smearing sorunundan dolayı iade ettim ve AOC 24G2U aldım. Memnunum. Yorumunuza katılıyorum hocam.
Smearing ne oluyor hocam tam olarak?

Anladım hocam peki BenQ Zowie xl2411p hem rekabetçi hem de hikayeli oyunlar için iş görür mü?

Objelerin kenarlarına bakın, hareket ettikçe yeşil-mavi tarzda izler bırakıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bildiğim kadarıyla siyahlarda oluşan ghosting.
Objelerin kenarlarına bakın, hareket ettikçe yeşil-mavi tarzda izler bırakıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam onun smearing olduğuna emin misin? Smearing farklı bir şey diye biliyorum.

Hocam onun smearing olduğuna emin misin? Smearing farklı bir şey diye biliyorum.
Hocam son bir soru daha soracaktım MSI MAG 245R'ın şu an stoğu yok ama MSI MAG 245R mı AOC 24G2U mu?

Smearing sadece siyahlarda oluşmuyor hocam. En azından yaptığım araştırmalarda bu sonuca kanaat getirdim. Zaten smearing kelimesinin Türkçesi "bulaşma" demek. Renklerin arkada iz bırakması, bulaşması. Attığım videonun dışında CS:GO oynarken duvara, yere bulaşan kana baktığımda da bu sorunu görüyorum. Hatta direkt olarak fareyi az da olsa hareket ettirince kıpkırmızı kanda mavi-yeşil renkler oluşmaya başlıyor.

Geri
Yukarı