AOC 24G2U alınır mı?

ölü pixel, ışık sızması, sarı rengin yapay bir ton olması.
Anladım. Ölü piksel şans işi. Modelde ne sıklıkta çıkıyor bilgim yok. Işık sızması, IPS olduğu için bir nebze kabul edilebilir. Çok fazlaysa panel değişimi yapılır. Kullanmadığım için renkleri hakkında net bir şey söyleyemem. Geçmiş olsun.

Çok fazla vaktinizi almak istemiyorum. Bu monitörü beğendim. Monster Aryond 1.1 27" 240 Hz monitör almıştım ama tabiri caizse hayvan gibi ghosting yaptı ve iade ettim. :D araştırmalarıma göre ghosting yapmaması ve IPS olması hem Türk kullanıcılar hem de yabancı kardeşlerimiz olsun bayağı övülmüş. Tecrübeleriniz iyi ya da kötü neler? Teşekkürler.

Yakınınızda test edip alabilceğiniz bir yer varsa öyle bakıp almanızı öneririm ghosting sorunu ile karşılaşan görenler olmuştum kumar tabii ki bu belli olmaz.

Teşekkür ederim yorumlarınız için benim gibi almayı düşünen arkadaşlar için siparişim gelince bu yazıyı düzenlerim.
Dün elime monitör geçti. Overdrive ayarını ''yüksek'' e alınca ghosting test sitesinde neredeyse sıfır ghosting gözlemledim. Overdrive seçeneğini ''boost'' a alınca parlaklık gözle görülür düşüyor. Ben boost'a alınca bi' avantajını görmediğim için yüksek ayarında kullanıyorum. Amazon'dan aldım, ölü pikseli de çıkmadı. TN panelden geçtiğim için renkleri nasıl tarif etsem bilemedim, gözünüz ile görmeniz gerek :D Şu anlık memnunum :)

Dün elime monitör geçti. Overdrive ayarını ''yüksek'' e alınca ghosting test sitesinde neredeyse sıfır ghosting gözlemledim. Overdrive seçeneğini ''boost'' a alınca parlaklık gözle görülür düşüyor. Ben boost'a alınca bi' avantajını görmediğim için yüksek ayarında kullanıyorum. Amazon'dan aldım, ölü pikseli de çıkmadı. TN panelden geçtiğim için renkleri nasıl tarif etsem bilemedim, gözünüz ile görmeniz gerek :D Şu anlık memnunum :)

Hayırlı olsun. Bu arada G-Menu programını indirebilirsiniz, monitöre ellemeden ayar yapabiliyorsunuz. Bayağı kolaylık sağlıyor bence.

1609903264028.png

Sağ ol. Ben kendime göre ayar yaptım. Senin ayarlarında merak ettiğim Overdrive'ı neden yükseğe almadın?
Overdrive ayarı yükseldikçe bildiğim kadarıyla voltaj da yükseliyor ve monitör ısınıyor. Zararlı mıdır, bilmiyorum fakat hangi seviye sizin için yeterliyse onda kullanmak daha iyi olacaktır.

Sağ ol. Ben kendime göre ayar yaptım. Senin ayarlarında merak ettiğim Overdrive'ı neden yükseğe almadın?
Almayı planlıyorum rica etsem karanlık ortamda siyah rengini test eder misiniz? IPS glow miktarı rahatsız edecek kadar var mı?
Gerçeği çok yansıtmayacak ama siyah ekran açıp fotoğraf atabilirseniz sevinirim

Almayı planlıyorum rica etsem karanlık ortamda siyah rengini test eder misiniz? IPS glow miktarı rahatsız edecek kadar var mı?
Gerçeği çok yansıtmayacak ama siyah ekran açıp fotoğraf atabilirseniz sevinirim
Fotoğraf atacaktım ama tam gözle göründüğü gibi çıkmıyor. Yanıltmasın diye atmayacağım. Ben herhangi bi ışık sızması göremedim, belki farklı kullanıcılarda olabilir. Yani şu monitoru kullanmaya başladığımdan beri bi kere bile keşke demedim. (Geç cevapladım kusura bakma)

Yeni konular

Geri
Yukarı