AOC 24G2U/BK monitörde ghosting oluşuyor

Ali Badur

Hectopat
Öncelikle herkese sağlıklı günler dilerim.
Yaklaşık 10 gün önce AOC 24g2u/bk modelli monitörü satın aldım. Battlefield 5 (Xbox Series S) oynarken ghosting olduğunu fark ettim fakat oyunun Motion Blur'u ile alakalı olabilir diye düşündüm. Yine aynı şekilde Xbox'ta FIFA 21 oynarken gölgelenme olduğunu fark ettim. Rainbow oyununda silahin ucuna odaklanınca bir sorun olduğunu fark ettim. FIFA 21 ve Rainbow adlı oyunların videoları burada sizce bu normal mi yoksa garantiye/servise mi vermem gerek?
rainbow
fifa 21
bilgisayara bağlayıp çektiğim ufo test
Düzeltme: Videoları yavaşlatmayı unutmuşum 0.5 hızında izlerseniz daha rahat anlaşılıyor kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Overdrive ayarlarını ayrı ayrı deneyin. Strong her zaman iyi olacak diye bir kaide yok. Kontrast arttırmayı da deneyebilirsiniz.

Öncelikle herkese sağlıklı günler dilerim.
Yaklaşık 10 gün önce AOC 24g2u/bk modelli monitörü satın aldım. Battlefield 5 (Xbox Series S) oynarken ghosting olduğunu fark ettim fakat oyunun Motion Blur'u ile alakalı olabilir diye düşündüm. Yine aynı şekilde Xbox'ta FIFA 21 oynarken gölgelenme olduğunu fark ettim. Rainbow oyununda silahin ucuna odaklanınca bir sorun olduğunu fark ettim. FIFA 21 ve Rainbow adlı oyunların videoları burada sizce bu normal mi yoksa garantiye/servise mi vermem gerek?
rainbow
fifa 21
bilgisayara bağlayıp çektiğim ufo test
Düzeltme: Videoları yavaşlatmayı unutmuşum 0.5 hızında izlerseniz daha rahat anlaşılıyor kusura bakmayın.

TestUFO: Ghosting

Bu teste girip. OverDrive ayarlarıyla oynayıp, ufoyu kontrol edin. Arkasında en az iz bırakan ufoyu bulana kadar OD ayarı yapmaya devam edin.

Aynı monitöre sahibim OverDrive kapalıyken ufak miktar mevcut fakat medium veya stronga alınca geçiyor. DP port ile mi bağlısınız ?
hdmi ile baglıyım
Aynı monitöre sahibim OverDrive kapalıyken ufak miktar mevcut fakat medium veya stronga alınca geçiyor. DP port ile mi bağlısınız ?
monitor ayarlarınızı atar misiniz acaba?

Dosya Ekleri

• 5EBB6010-6B9C-4115-9D2E-50F156C2C88A.png
    5EBB6010-6B9C-4115-9D2E-50F156C2C88A.png
    113,2 KB · Görüntüleme: 240
Son düzenleme:

Geri
Yukarı