Elektronik AOC 24G2U/BK N11'de 3.084 TL

Ben satın almadım hocam.
Evet ama biraz araştırınca bu modelinde türlü türlü sorunlara denk geliyoruz. Ölü pixel işin ilk başı. Daha sonrasında kontrast sorunları çıkıyor monitör için birkaç ayar yapılmalı bazı renkleri kötü gösterdiğinden bahsedilmiş yabancı kaynakta. Ben msi ve asus monitör öneririm bu fiyata düşüyor sık sık
Giriş seviyesi Optix ve TUF serilerinde de aynı sorunlar var hocam. Genel olarak giriş seviyesi panellerde böyle sorunlar var zaten.

Aynen o satıcıyı araştırıyorum şu an millet sıkıntı yaşamamış. Ölü piksel çıksa dahi sıkıntı çıkartmamışlar almamak gibi. Deneyeceğiz artık. Alırsam deneyip yazarım buraya.

Işık sızması falan var mı peki? Nasıl buldun monitörü? @Reny.

Işık sızması her IPS panelde oluyor diye biliyorum. Bana gelen üründe az ışık sızması var ama rahatsız etmiyor.

Ben satın almadım hocam.
Evet ama biraz araştırınca bu modelinde türlü türlü sorunlara denk geliyoruz. Ölü pixel işin ilk başı. Daha sonrasında kontrast sorunları çıkıyor monitör için birkaç ayar yapılmalı bazı renkleri kötü gösterdiğinden bahsedilmiş yabancı kaynakta. Ben MSI ve ASUS monitör öneririm bu fiyata düşüyor sık sık

Renkleri beni gayet de tatmin etti. O kadar araştırdım hiçbir kaynakta kontrastın sorunu çıktığını görmedim. Ayrıyeten ASUS'un bunun dengi olan modelinde renkler daha kötü, smearing daha çok ve siyahlar daha çok sarımsı olduğu için rahatsız olup iade eden bir sürü insan var. MSI ise hiç önerilmiyor forumda. Sanırım ölü piksel çıkınca iade de kolaylık sağlamıyorlarmış. Kaldı ki AOC daha dolu MSI'dan, aynı bütçede ki monitörüne göre.

Aynen o satıcıyı araştırıyorum şuan millet sıkıntı yaşamamış. Ölü piksel çıksa dahi sıkıntı çıkartmamışlar almamak gibi. Deneyeceğiz artık. Alırsam deneyip yazarım buraya.

Işık sızması falan var mı peki ? Nasıl buldun monitörü ? @Reny.

İşte satıcı nasıl olsa aynı diye direk Trendyoldan alıp geçmek daha mantıklı bence, 200 lira 200 liradır. En azından şimdilik niyetim o şekilde :)

Ama gerçekten AOC modelinde çok ölü piksel sorunu var ya öyle böyle değil. Ölü piksel gelmemesi mucize gibi bir şey.
Nerede böyle bir şey gördünüz hocam acaba? Bu kadar imkansız olsa 4.5 civarı puanı olmazdı diye tahmin ediyorum. 10 pozitif deneyimin 2 tanesi yoruma dönüşüyorsa 10 negatif deneyimin 7-8 tanesi yoruma dönüşüyor, böyle de bakmak lazım biraz bence.

Ama içinizin de rahat etmesi lazım tabi, çok rahatsızsanız almayadabilirsiniz.

Nerede böyle bir şey gördünüz hocam acaba? Bu kadar imkansız olsa 4.5 civarı puanı olmazdı diye tahmin ediyorum. 10 pozitif deneyimin 2 tanesi yoruma dönüşüyorsa 10 negatif deneyimin 7-8 tanesi yoruma dönüşüyor, böyle de bakmak lazım biraz bence.

Ama içinizin de rahat etmesi lazım tabi, çok rahatsızsanız almayadabilirsiniz.
Baktığım her 10 yorumda 5'i ölü piksel yaşayıp değişim istemiş. Hemen hemen her sitede.

Geri
Yukarı