AOC 24G2U/BK vs ASUS VP249QGR

Bu hafta sistemi alacağı. Monitör araştırması sonucunda aşağıdaki iki monitör arasında kaldım.
AOC 24G2U/BK 24" 1ms Full HD IPS Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (ilk fiyat teşir ürünü o yüzden 2000TL'ye alınacak.)
Asus VP249QGR 24" 1ms Full HD Freesync IPS Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe ikisi arasında kaldım. 2. monitör çok daha uygun ama aralarında hangisini önerirsiniz? 500 TL'lik fark verip AOC monitörü almaya değer mi? Yoksa ASUS F/P açısından daha mı akıllıca bir tercih olur?

Aradaki 450TL sizi ne kadar zorluyor bilmiyorum ama AOC'un o farka değecek avantajları var.

1- Renk gamutları çok daha yüksek.

2- FreeSync Premium var.

3- Hareket kabiliyeti ve tasarımı çok çok daha iyi.

Ama aradaki 450TL sizi çok zorluyor ise çok kastırmaya da gerek yok.

Aradaki 450TL sizi ne kadar zorluyor bilmiyorum ama AOC'un o farka değecek avantajları var.

1- Renk gamutları çok daha yüksek.

2- FreeSync Premium var.

3- Hareket kabiliyeti ve tasarımı çok çok daha iyi.

Ama aradaki 450TL sizi çok zorluyor ise çok kastırmaya da gerek yok.
Zorlar ama alabilirim. Eğer bu 450 TL farka değecekse zorlanmayada değer. Teşekkür ederim.
O sitedeki 24g2u'yu almayın teşhir ürünü ve ölü pixelli.
parantez içinde belirttiğim gibi fiyatı 2000 TL olacak yani onu almayacağım.
Bu 75 Hz. Almışken 144 Hz daha iyi olacaktır.

Zorlar ama alabilirim. Eğer bu 450 TL farka değecekse zorlanmayada değer. Teşekkür ederim.
Yani daha iyi renk kalitesi ve canlılığı, ekran kartınız destekliyorsa düsük FPS'lerde ise yarayan FreeSync Premium ve cok daha iyi hareket kabiliyeti olacak.

Benim için değer mesela, hareket kabiliyeti benim için çok önemli.

Ama siz sabit kullanıyorsunuzdur, düşük FPS'ler almadığınızdan FreeSync Premium da önemli değildir, renklere de pek önem vermiyorsanız değmez. Ben değer dedim ama tamamen kişisel.

Yani daha iyi renk kalitesi ve canlılığı, ekran kartınız destekliyorsa düsük FPS'lerde ise yarayan FreeSync Premium ve cok daha iyi hareket kabiliyeti olacak.

Benim için değer mesela, hareket kabiliyeti benim için çok önemli.

Ama siz sabit kullanıyorsunuzdur, düşük FPS'ler almadığınızdan FreeSync Premium da önemli değildir, renklere de pek önem vermiyorsanız değmez. Ben değer dedim ama tamamen kişisel.
alacağım sistem INTEL I5 9400F-MSI GTX1660 SUPER VENTUSXSOC-B365M PRO-VH-OCZ 500GB NVME SSD-16GB fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da uyum sağlar mı? Ve 75 Hz bu sisteme daha mı iyi gider yukarıda arkadaşın belirttiği gibi çünkü 144fps almak çok zorlu olacak.

Hoparlörü nasıl idare eder seviyesinde olur mu dizi ve film izlerken? AAA oyunlar için renkler tatmin eder mi? İlk defa böyle bir sistem topluyorum aldıktan sonra pişman olmak istemiyorum.

Renk kalitesine kendi görüşümce üst düzey gayet kaliteli beğeniyorum. Amabilirsiniz ki bu ürünler Gaming adı altında satıldığı için, bunlardan üst düzey hoparlör beklemek biraz saçma. Hoparlör kalitesi kötü değil ama çok iyi de değil. Orta seviye bir hoparlörü var eğer ki dizi, film izleyecekseniz benim gibi ya güzel bir kulaklıkla veya ayrı hoparlörle izlemek daha mantıklı.
Hoparlörü nasıl idare eder seviyesinde olur mu dizi ve film izlerken? AAA oyunlar için renkler tatmin eder mi? İlk defa böyle bir sistem topluyorum aldıktan sonra pişman olmak istemiyorum.

Ama diyelim ki sadece monitör hoparlöründen izlemek istiyorsunuz size kötü bir deneyim sunmaz ama çok üst düzeyde bir deneyim sunmaz. Gayet kaliteli orta seviyenin bir tık üstünde benim düşünceme göre hoparlörü. Ama yine de başkalarının görüşlerini de dikkate almanızı öneririm sadece benim dediklerimle seçmeyin ürününüzü.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı