AOC 24G2U İnceleme

Monitörüm bozulunca yeni monitör arayışına girdim ve birçok monitörü internet üzerinden araştırdım panda panel hakkında olumsuz yorumlar okusam da riske girerek bu ürünü sipariş verdim ürün elime dün ulaştı ve kurulumu yaptım kurulum oldukça kolay.

Bu monitörün renklerini kalibre etmek oldukça zor açık renklerde bir problem yokken koyu renkler oldukça koyu hatta oyunların gölgeli karanlık yerlerinde hiçbir şey göremedim çünkü çok karanlık. Bu durum panel nit değerinin 250 olmasından kaynaklanıyor sanırım veya gamma problemi var.

Oyun içi ayrı video için ayrı masaüstü için ayrı ayar yaparsanız bir nebze durumu kurtarabilirsiniz intenernette makale/yazı okumakta zor.

Saatlerce renkleri kalibre etmek için uğraşsamda başarılı bir sonuç alamadım görüntü kalitesi açık orta renklerde gayet iyi ama bu monitörde eksik bir şeyler var sizi sürekli rahatsız eden bir şey renklerin ortası yok homojen bir renk dağılımı yok.

Ses konusuna gelirsek yüksek ve doygun bir ses yok ses seviyesi idare eder.

Bu monitörü dizi film izlemek isteyen aynı zamanda nadir oyun oynayan kişiler alabilir video izleme konusunda kimseyi üzmez ve bu konuda başarılı.

Monitör IPS panel olduğunu iddia ediyor ama ben pek IPS panele benzetemedim.

Monitör alacak arkadaşlara tavsiyem mümkün olduğunca mağazadan inceleme yapmadan monitör almayın.

Göz sağlığımı da düşünerek AOC 24G2U ile olan maceramı 24 saat bile olmadan sonlandırdım ve ürünü geri paketleyerek kargo firmasına teslim ettim.

İyi forumlar.

Her üründe olduğu gibi bu üründe de memnun olmayan olacaktır. Belki size sorunlu olanı denk geldi. Belki de sizin standartlarınız çok yüksek orasını bilemeyiz. Biraz araştırma ile sorun yaşayanları bulabileceğimizi söylüyorsunuz. Biraz araştırma ile %10 oranında sorun yasayan varsa %90 memnun olanda var. Tekrar söylüyorum ya size sorunlu denk gelmiş yada standartlarınız çok yüksek. İyi sosyaller.

Aynı monitörü ben de kullanıyorum. Kesinlikle memnunum. Alacak olan arkadaşlar için yazıyorum. Konu sahibi arkadaş ya 4K IPS bir monitörden geçiş yaptı ya da sorunlu bir ürün geldi kendisine.
Ayrıca herkesin kişisel bir görüşü, göz zevki vardır. Bir insana panelini beğenmedi diye gözlerin bozuk, doktora görün falan demek hoş olmamış.

Yeni konular

Geri
Yukarı