AOC 24G2U İnceleme

Monitörüm bozulunca yeni monitör arayışına girdim ve birçok monitörü internet üzerinden araştırdım panda panel hakkında olumsuz yorumlar okusam da riske girerek bu ürünü sipariş verdim ürün elime dün ulaştı ve kurulumu yaptım kurulum oldukça kolay.

Bu monitörün renklerini kalibre etmek oldukça zor açık renklerde bir problem yokken koyu renkler oldukça koyu hatta oyunların gölgeli karanlık yerlerinde hiçbir şey göremedim çünkü çok karanlık. Bu durum panel nit değerinin 250 olmasından kaynaklanıyor sanırım veya gamma problemi var.

Oyun içi ayrı video için ayrı masaüstü için ayrı ayar yaparsanız bir nebze durumu kurtarabilirsiniz intenernette makale/yazı okumakta zor.

Saatlerce renkleri kalibre etmek için uğraşsamda başarılı bir sonuç alamadım görüntü kalitesi açık orta renklerde gayet iyi ama bu monitörde eksik bir şeyler var sizi sürekli rahatsız eden bir şey renklerin ortası yok homojen bir renk dağılımı yok.

Ses konusuna gelirsek yüksek ve doygun bir ses yok ses seviyesi idare eder.

Bu monitörü dizi film izlemek isteyen aynı zamanda nadir oyun oynayan kişiler alabilir video izleme konusunda kimseyi üzmez ve bu konuda başarılı.

Monitör IPS panel olduğunu iddia ediyor ama ben pek IPS panele benzetemedim.

Monitör alacak arkadaşlara tavsiyem mümkün olduğunca mağazadan inceleme yapmadan monitör almayın.

Göz sağlığımı da düşünerek AOC 24G2U ile olan maceramı 24 saat bile olmadan sonlandırdım ve ürünü geri paketleyerek kargo firmasına teslim ettim.

İyi forumlar.

6 aydır memnuniyetle kullanıyorum. Panel kalitesi şahane. Oyunlarda güzel renk ve kontrast veriyor. Ghosting sorunu yok. (Orta seviye overdrive ile ghosting olmuyor) CS GO, tek oyunculu FPS oyunları ve ETS 2 en çok oynadığım oyunlardır. Bu oyunlarda katiyen memnuniyetsizlik olmadı. Video izlerken de çok keyif alıyorum. Ayağı da güzel. İstediğim gibi ayarlıyorum.

OSD ayarlarlarının pratik olmadığı ve ses şiddetinin düşük olduğu gerçek. Ben rahatlıkla görüntü ayarlarını yapıyorum. Hazır ayarlar arasında geçiş kolay olsa da kalite yeterli gelmeyebilir. Okuma veya web gezintisi için sadece parlaklığı düşürmek yetiyor. Göz yorgunluğuna sebep olmadı şu ana kadar.

Konu sahibinin yerdiği kadar kötü değil kesinlikle. Yanlış yönlendirme olmasın diye yazma gereği duydum.

Son düzenleme:
Aynı monitörü kullanıyorum ve benzer sorunları hiç yaşamadım. Sizin gözlerinizde muhtemelen sorun var doktora gitmenizi tavsiye ederim. Ayrıca nasıl İPS Panele benzetemediğinizi anlayamadım. Ürün renk ve doygunluk açısından gayet iyi, kontrast değerleri de iyi.

Viewsonic xg2405 aynı paneli kullanıyorlar iki ürünü kullananlar da gayet memnun. Ayrıca @Eryd arkadaş önceden 3000 TL'lik İPS panel kullandığını daha sonra da bu monitörü aldığını ve memnun kaldığını söylemişti eğer isterse anlatabilir.

6 aydır memnuniyetle kullanıyorum. Panel kalitesi şahane. Oyunlarda güzel renk ve kontrast veriyor. Ghosting sorunu yok. (Orta seviye overdrive ile ghosting olmuyor) CS GO, tek oyunculu FPS oyunları ve ETS 2 en çok oynadığım oyunlardır. Bu oyunlarda katiyen memnuniyetsizlik olmadı. Video izlerken de çok keyif alıyorum. Ayağı da güzel. İstediğim gibi ayarlıyorum.

OSD ayarlarlarının pratik olmadığı ve ses şiddetinin düşük olduğu gerçek. Ben rahatlıkla görüntü ayarlarını yapıyorum. Hazır ayarlar arasında geçiş kolay olsa da kalite yeterli gelmeyebilir. Okuma veya web gezintisi için sadece parlaklığı düşürmek yetiyor. Göz yorgunluğuna sebep olmadı şu ana kadar.

Konu sahibinin yerdiği kadar kötü değil kesinlikle. Yanlış yönlendirme olmasın diye yazma gereği duydum.
Aynı monitörü bende kullanıyorum ben bahsettiğin sorunları yaşamadım. Tavsiye ederim.
Aynı monitörü kullanıyorum ve benzer sorunları hiç yaşamadım. Sizin gözlerinizde muhtemelen sorun var doktora gitmenizi tavsiye ederim. Ayrıca nasıl İPS Panele benzetemediğinizi anlayamadım. Ürün renk ve doygunluk açısından gayet iyi, kontrast değerleri de iyi.

Viewsonic xg2405 aynı paneli kullanıyorlar iki ürünü kullananlar da gayet memnun. Ayrıca @Eryd arkadaş önceden 3000 TL'lik İPS panel kullandığını daha sonra da bu monitörü aldığını ve memnun kaldığını söylemişti eğer isterse anlatabilir.
Arkadaşlar belki bana sorunlu bir panel geldi bilemiyorum deneyimlerimi aktardım. Gözlerimde bir problem yok çok şükür. Gerekli araştırmaları yaptım benzer sorunu yaşayan insanlarda var. Kendiniz de araştırabilirsiniz.

2019 Ekim ayından beri kullanıyorum. Monitör konusunda son derece hassasımdır. Bu monitörü alana kadar 2-3 tane monitör iade ettim. Göz yorgunluğu yaşatmadı aldığımdan beri ki günde yeri geliyor 10 saat kullanıyorum. Parlaklığı son derece yeterli. Bundan daha parlak bir monitörü kullanmak göz sağlığı açısından riskli olur diye düşünüyorum. Hoparlör zaten ekstra böyle bir monitörde, idare etsin diye konulmuş ve ediyor da. Monitör üstündeki hoparlörden ne bekliyor insanlar, merak konusu. Ben son derece memnunum. Tavsiye de ediyoruz zaten 24G2U ile birlikte Viewsonic XG2405 ve Asus VG249Q'u aynı panele sahip oldukları için. Forumda bu monitörlerin çok fazla kullanıcısı var ve ilk defa bu şekilde bir şikayet gördüm. Bir göz doktoruna görünmenizi tavsiye ederim.

2019 Ekim ayından beri kullanıyorum. Monitör konusunda son derece hassasımdır. Bu monitörü alana kadar 2-3 tane monitör iade ettim. Göz yorgunluğu yaşatmadı aldığımdan beri ki günde yeri geliyor 10 saat kullanıyorum. Parlaklığı son derece yeterli. Bundan daha parlak bir monitörü kullanmak göz sağlığı açısından riskli olur diye düşünüyorum. Hoparlör zaten ekstra böyle bir monitörde, idare etsin diye konulmuş ve ediyor da. Monitör üstündeki hoparlörden ne bekliyor insanlar, merak konusu. Ben son derece memnunum. Tavsiye de ediyoruz zaten 24G2U ile birlikte Viewsonic XG2405 ve Asus VG249Q'u aynı panele sahip oldukları için. Forumda bu monitörlerin çok fazla kullanıcısı var ve ilk defa bu şekilde bir şikayet gördüm. Bir göz doktoruna görünmenizi tavsiye ederim.
Daha öncesinde kalitesiz bir monitör kullandıysanız bu farkı anlamamanız normal bir durum göz doktoruna siz gidebilirsiniz dediğim gibi ufak bir araştırma ile benzer sorunları yaşayan insanları bulabilirsiniz.

Daha öncesinde kalitesiz bir monitör kullandıysanız bu farkı anlamamanız normal bir durum göz doktoruna siz gidebilirsiniz dediğim gibi ufak bir araştırma ile benzer sorunları yaşayan insanları bulabilirsiniz.
Öncesinde Gigabyte AORUS AD27QD ve Asus MG248QR kullandım. Kalitesizler evet(!) :) Fazla da tartışmaya girmek istemiyorum açıkcası fakat büyük çoğunluk memnun bir şekilde kullanırken ve memnuniyetlerini dile getirirken sizin bu şekilde sorun yaşamanız asıl sorunun sizde olduğunu gösterir niteliktedir. Saygılar.

Sorun bende değil üründe. Ama bu zehirli tavrınız hiç hoş değil. Ben para verdim en iyisi bu düşüncesi sizde olduğu sürece ne anlatsam boş. Saydığınız kalitesiz monitörlerden bu monitöre geçtiğiniz için de ayrıca tebrik ediyorum sizi

Dosya Ekleri

• IMG_20200522_003901.jpg
    IMG_20200522_003901.jpg
    432,9 KB · Görüntüleme: 129

Geri
Yukarı