AOC 24G2U Monitör IPS Glow sorunu önemli mi?

Kamurannn

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 3 ay önce almış olduğum AOC 24G2U monitörü, dün ekran siyahken bir beyazlık gördüm. Araştırdım ve bu konu hakkında Technopat video atmış izledim. Sorunum ışık sızması değil de IPS Glow olduğunun kanısına vardım. Forumda bu sorunu yaşayan kişilerin fotoğraflarının cevaplarında da telefon kamerasındakine gözle gördüğünüzü kıyaslamayın diye yazmışsınız, telefon kamerası ile baktım fark etmediğim ve halen de tam olarak fark ettiğimi sanmadığım yerlerde de varmış :).

Bu sorun IPS monitörlerde sıklıkla karşılaşılan bir sorunmuş ama karşılaşmayanlar da var sanırım.

IPS Glow zaman içerisinde ekranda büyür mü? Önemli mi? Sizce garanti yollamalı mıyım? Yollasam ürün yenilenecek mi?

Bir de bu sorun sıklıkla karşılaşmasına rağmen neden IPS panel öneriliyor?

IPS Glow zaman içerisinde ekranda büyür mü? Önemli mi? Sizce garanti yollamalı mıyım? Yollasam ürün yenilenecek mi?
Zamanla büyümez. Çok rahatsız edici derecede ise gönderin garantiye, değişim yapılabilir.

Bir de bu sorun sıklıkla karşılaşmasına rağmen neden IPS panel öneriliyor?
Renk canlılığı diğer panellere kıyasla daha kaliteli olduğu için önerilir genelde.
Sorunsuz monitör mü var zaten? Ya ölü piksel ya ışık sızması oluyor, garanti ile mecbur uğraşıyorsunuz. :) Bu bağlamda, şansını IPS panelden yana kullanıp, güzel bir görüntü elde etmeyi planlamak daha mantıklı geliyor kullanıcılara.

Kullanım amacına ve oynanılan oyunlara göre de değişiyor tabii panel seçimi.

Detaylı rehber: TN, VA ve IPS Paneller Arasındaki Farklar Nelerdir? - Technopat

Zamanla büyümez. Çok rahatsız edici derecede ise gönderin garantiye, değişim yapılabilir.

Renk canlılığı diğer panellere kıyasla daha kaliteli olduğu için önerilir genelde.
Sorunsuz monitör mü var zaten? Ya ölü piksel ya ışık sızması oluyor, garanti ile mecbur uğraşıyorsunuz. :) Bu bağlamda, şansını IPS panelden yana kullanıp, güzel bir görüntü elde etmeyi planlamak daha mantıklı geliyor kullanıcılara.

Kullanım amacına ve oynanılan oyunlara göre de değişiyor tabii panel seçimi.

Detaylı rehber: TN, VA ve IPS Paneller Arasındaki Farklar Nelerdir? - Technopat
Detaylı anlatım için teşekkür ederim.

Rica ederim. Normal kullanımda rahatsız edici derecede ise değişim talep etmeyi unutmayın. Fark edilmeyecek derecede ise hiç uğraşmanıza gerek yok.
3 ay önce aldım, belki de o zamandan beri vardı da fark etmedim. Ben sadece ölü piksel var mı yok mu diye dikkat etmiştim.

3 ay önce aldım, belki de o zamandan beri vardı da fark etmedim. Ben sadece ölü piksel var mı yok mu diye dikkat etmiştim.
Hocam cevaplarsanız sevinirim.Bende asusvp249qqr ips modelini aldım.Bendede siyah ekranda belli oluyor.Normal oyun oynarken video izlerken belli olmuyo.İpsde bu normal diye okudum doğru mudur.

Hocam cevaplarsanız sevinirim.Bende asusvp249qqr ips modelini aldım.Bendede siyah ekranda belli oluyor.Normal oyun oynarken video izlerken belli olmuyo.İpsde bu normal diye okudum doğru mudur.
Siyah ekranda sararma mı oluyor beyazlama mı ? Ben de aynı monitörden aldım fakat yanlardan bakınca siyah ekranda sararma oluyor. Sanırım iade edeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı