AOC 24G2U monitörde pikselleşme ve yırtılma oluyor

berkdeniz

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba 3 yıldır AOC 24G2U monitör kullanıyorum sıkıntısız son 6 aydır pixeleşme sorunları başlamıştı ancak kendi kendine bir süre sonra geçiyordu ama artık geçmiyor. Oyunlarda ya da forum sitelerinde çok olmuyor ancak Google'da vb dolaşırken sık sık yaşıyorum ya da masaüstünde. Bilgisayarı güvenli mod ile açtığımda böyle bir sorunla karşılaşmadım. DDU ile güvenli mod ile driverı kaldırdığımda 800x600 çözünürlükte bir sıkıntı yaşamadım güvenli modda 1920x1080p te dahi bir sorun yaşamadım. DDU ile driverları kaldırıp tekrardan NVIDIA driverlarını kurduğumda bu pixeleşme sorunu devam ediyor ne yapmam gerektiği hakkında fikrim yok yardımcı olacak var mı? Not: Maalesef monitörü farklı bir PC de deneme şansım bulunmuyor. Aşağıdaki görselde sorunun tam olarak ne olduğunu daha rahat anlayabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• pix.jpg
    pix.jpg
    242,8 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi kablo kullanıyorsan yenisiyle denemelisin. Bu tip sorunlar kablodan oluyor genellikle. Ekran kartını baştan yüklemeyi yapmışsın zaten. İlk dediğimi denemeni tavsiye ederim.

Hangi kablo kullanıyorsan yenisiyle denemelisin. Bu tip sorunlar kablodan oluyor genellikle. Ekran kartını baştan yüklemeyi yapmışsın zaten. İlk dediğimi denemeni tavsiye ederim.
Cevap için teşekkür ederim. Display Port kullanıyordum HDMI kabloyu denedim ancak yine aynı sorunla karşılaştım.

Ek olarak forum sitesinin arka planı beyaz renkte olduğundan dolayı hiçbir pixelşeme sıkıntısı yaşamıyorum ancak arka planı siyah olan internet sitelerinde bu sorun devam ediyor.

Cevap için teşekkür ederim. DisplayPort kullanıyordum HDMI kabloyu denedim ancak yine aynı sorunla karşılaştım.

Ek olarak forum sitesinin arka planı beyaz renkte olduğundan dolayı hiçbir pixelşeme sıkıntısı yaşamıyorum ancak arka planı siyah olan internet sitelerinde bu sorun devam ediyor.

Pcdeki giriş kısmını da değiştirip denemelisin. Belki kullandığın kısımda sıkıntı vardır.

Pcdeki giriş kısmını da değiştirip denemelisin. Belki kullandığın kısımda sıkıntı vardır.
4 adet giriş var hepsini denedim.

Merhaba 3 yıldır AOC 24G2U monitör kullanıyorum sıkıntısız son 6 aydır pixeleşme sorunları başlamıştı ancak kendi kendine bir süre sonra geçiyordu ama artık geçmiyor. Oyunlarda ya da forum sitelerinde çok olmuyor ancak Google'da vb dolaşırken sık sık yaşıyorum ya da masaüstünde. Bilgisayarı güvenli mod ile açtığımda böyle bir sorunla karşılaşmadım. DDU ile güvenli mod ile driverı kaldırdığımda 800x600 çözünürlükte bir sıkıntı yaşamadım güvenli modda 1920x1080p te dahi bir sorun yaşamadım. DDU ile driverları kaldırıp tekrardan NVIDIA driverlarını kurduğumda bu pixeleşme sorunu devam ediyor ne yapmam gerektiği hakkında fikrim yok yardımcı olacak var mı? Not: Maalesef monitörü farklı bir PC de deneme şansım bulunmuyor. Aşağıdaki görselde sorunun tam olarak ne olduğunu daha rahat anlayabilirsiniz.
Bu arada fotoğrafta görülen sorun bazen saatlerce sürüyor bazen ise 1 2 dakika sürdükten sonra kendi kendine düzeliyor.

Çözümler tükeniyor maalesef. Sorun ya monitörde ya da ekran kartından kaynaklı bir arızadan gibi. Dediğim kablo olayının üzerinde durup biraz daha dene. Farklı farklı kablo ve bağlantı girişleriyle. Olursa masraftan kaçınmış olursun.

Selam,

Bu sorun muhtemelen VRAM Artifact isimli sorundan kaynaklanıyor. Farklı bir cihaz bağladığında da aynı sorunları yaşıyor musun?

Ekran kartını ne yazık ki farklı bir cihaza bağlayamıyorum imkanım yok. Anlamadığım nokta şu güvenli modda bilgisayarı kullanırken bu sorun ile kesinlikle karşılaşmıyorum sonuçta kartın fiziksel olarak bir arızası var ise neden güvenli modda bu arıza devam etmiyor anlayamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı